Published

on

Materac – Stelaż do łóżka okazuje się być nazbyt często pomijanym elementem przy zakupie materaca do spania. On sam bez wspomnianego stelaża nie będzie w pełni spełniał swojej podstawowej funkcji. Bez niego nie będzie w stanie służyć latami i nie zapewni zdrowo przespanych nocy.

Materac i stelaż do łóżka

Dlaczego aż tak ważny jest stelaż ? Mianowicie pozwala zapewnić ciału oraz kręgosłupowi optymalne ułożenie w czasie snu. Dolna partia pleców wraz z odcinkiem lędźwiowym są podparte na właściwym poziomie. To zaś zapewnia ciągły przepływ powietrza i niweluje nadmierne powstawanie wilgoci. Dzięki temu materac przez dłuższy czas ma zapewnioną czystość oraz estetykę. Odpowiedni stelaż do łóżka pozwala także na właściwą amortyzację nacisku, co przekłada się na dłuższą funkcjonalność materaca.

Opinia wielu znawców tematu umeblowania mieszkania jest zgodna – najbardziej optymalną opcją jest wybór stelaża drewnianego. To właśnie one są w stanie zagwarantować stałą wentylację materaca, odprowadzić wilgoć a także przedłużyć czas eksploatacji samego materaca. Nie należy zapomnieć, że wymagają od ciała odpowiedniego ułożenia w trakcie snu. Drewniane stelaże obecnie produkowane są z drewna brzozowego, sosnowego i bukowego.

Ostatnie z nich wykazują największą sprężystość. Stąd też najlepiej dopasowywać do nich materace lateksowe, piankowe bądź wysoko elastyczne. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz wymagań, do wyboru istnieją stelaże o różnym wariancie regulacji albo w ogóle pozbawione możliwości regulowania. Regulacja oparta jest na mechanizmie ręcznym albo elektrycznym.

Stelaże elektryczne przypadną do gustu najbardziej wymagającym osobom, albowiem mają wiele kątów łamania i potrafią najskuteczniej odciążyć kręgosłup oraz mięśnie. Natomiast stelaż regulowany ręcznie nie będzie nadawał się do materacy sprężynowych (nie ma możliwości ich zginania). Natomiast docenią go osoby, które preferują sen z nogami nieznacznie uniesionymi do góry. Jeśli chodzi o materiał wykonania materaca, to w tym wypadku najbardziej uniwersalnym będzie stelaż bez regulacji.

Kupując stelaż do łóżka powinno się kierować szeregiem czynników, aby zakup okazał się być najbardziej trafionym. Kluczową sprawą jest wiek, ponieważ im on wyższy, to tym solidniejsze podparcie będzie potrzebne na odcinku lędźwiowym. W przypadku zaś problemów z kręgosłupem należy zwrócić uwagę na stelaż do łóżka wielostrefowy.

Ma on możliwość regulowania twardości. Kolejnym czynnikiem jest częstotliwość opuchlizny stóp. Im większa, to stelaż koniecznie musi mieć możliwość ustawiania ułożenia stóp. Niektórzy lubią poczytać książkę albo spożyć w łóżku posiłek. Z myślą o takich osobach doskonałą opcją będzie zakup stelaża z regulacją oparcia pod głowę.

Dotyczy to także osoby schorowanej i przechodzącej rekonwalescencję. Bardziej zaawansowane wymagania w postaci konkretnych potrzeb ciała wymuszą konieczność zainteresowania się materaca z kilkoma wariantami regulacji. Gdy przewiduje się możliwość przewożenia łóżka samochodem z jednego miejsca w inne, to wartym uwagi będzie składany stelaż do łóżka. Dzięki temu nie będzie problemu z zapakowaniem go do bagażnika pojazdu.

Artykuł powstał we współpracy z lozka.net.pl

Edukacja

Jak zostać dobrym liderem?

Published

on

Jak zostać dobrym liderem?

Pytanie o to, jak być dobrym liderem, zadawane jest już od starożytności, a odpowiedzi na nie obejmują każde możliwe spektrum światopoglądowe czy czysto pragmatyczne. Dla każdej tezy można znaleźć tezę przeciwną, bronioną w zasadzie z takim samym zacięciem, jak teza postawiona pierwotnie.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawostki

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI

Published

on

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI Produkty w naszych sklepach są gorszej jakości?. UOKiK porównał polskie i niemieckie produkty.Co dalej z badaniami UOKiK? Zapraszam do przeczytania artykułu, w którym można znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania.

(więcej…)

Continue Reading

Edukacja

Tusze do drukarek Brother

Published

on

Tusze do drukarek Brother

Wejdź na stronę www.dodrukarek.pl i zapoznaj się z najlepszą ofertą tonerów i tuszy do urządzeń marki Brother

(więcej…)

Continue Reading

Popularne