Connect with us

Published

on

Jak pozbyć się komarów – Lato to piękny czas – za oknem jest coraz więcej słońca, dzień staje się dłuższy i człowiek od razu ma więcej ochoty do życia i aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu. Od maja pełną parą rusza sezon grillowy, organizowane są spływy kajakowe czy posiadówki ze znajomymi nad brzegiem jeziora przy blasku ogniska i zachodzącego słońca. Taką sielankę może zburzyć skutecznie jeden niewielki intruz – jest nim mianowicie komar.

Jak pozbyć się komarów

Jak unikać pogryzień przez komary?

Samo ugryzienie komara raczej nie boli. Większy problem pojawia się później, gdy ugryzione miejsce nieco puchnie i zaczyna uporczywie swędzieć, zwłaszcza jeżeli takich ugryzień na ciele jest kilkanaście albo więcej. Producenci środków odstraszających owady prześcigają się w coraz bardziej zaawansowanych substancjach chemicznych, których celem ma być ostateczne odstraszenie tych małych krwiopijców. Niestety, pomimo wielu lat badań i udoskonalania procedur żaden stuprocentowo działający środek jeszcze nie powstał.

Gdzie jest najwięcej komarów?

W społeczeństwie panuje przekonanie o tym, że najwięcej komarów spotkać można nad zbiornikami wodnymi, gdzie jest stosunkowo duża wilgotność powietrza. Coś w tym jest, jednak wcale nie trzeba smakować wiejskiej sielanki, aby mieć poważny problem z komarami. Również żyjąc w mieście jest się narażonym na ich ataki i to w dużej ilości. Przykładem miasta, które od lat ma niesłabnący problem z komarami jest Szczecin – w lipcu czy sierpniu wieczorem ciężko jest przejść po ulicy w centrum miasta, aby nie zostać ukąszonym przez komara. Dostają się one także do domów i mieszkań, w których zakłócają domownikom spokojny sen.

Jak raz na zawsze pozbyć się komarów z domu?

Chcąc pozbyć się komarów z domu można próbować rozmaitych środków. Popularne są zarówno spraya, zapachy do kontaktu czy świece odstraszające komary. Większość z nich ma jednak działanie post factum – jak już komar do mieszkania się dostanie. O wiele lepszym pomysłem jest zapobieganie chorobie niż jej późniejsze leczenie. Doskonałym remedium na problemy z komarami mogą być moskitiery.

Moskitiera do okna czy też do drzwi?

Moskitiery, to drobno tkane siatki, które umieszcza się w przestrzeni okiennej, aby chronić mieszkanie między innymi przed niechcianymi owadami. Sprawdzają się rewelacyjnie – dziurki są tak małe, że nie przeciśnie się przez nie żaden owad. Moskitierę można zamówić przy montażu okien lub też dokupić ją w późniejszym czasie. Latem, w wielu sklepach ogrodniczych pojawiają się także proste moskitiery do samodzielnego montażu, jednak ich jakość jest nieco gorsza i mogą szybciej się wysłużyć. Mieszkając w bloku zupełnie wystarczające będą moskitiery okienne. Dla osób mieszkających w domkach jednorodzinnych polecanym produktem są także moskitiery do drzwi. Jest to dodatkowa ochrona przed owadami. Koszt moskitiery jest stosunkowo niewysoki, zwłaszcza jeżeli porówna się go ze spokojem i komfortem, jaki otrzyma użytkownik po jej zamontowaniu – już nigdy żaden komar nie zakłóci spokojnego wypoczynku.

 

Artykuł : Jak pozbyć się komarów – został przygotowany przy współpracy z Grako.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl