Jak pozbyć się komarów – moskitiera

Jak pozbyć się komarów – Lato to piękny czas – za oknem jest coraz więcej słońca, dzień staje się dłuższy i człowiek od razu ma więcej ochoty do życia i aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu. Od maja pełną parą rusza sezon grillowy, organizowane są spływy kajakowe czy posiadówki ze znajomymi nad brzegiem jeziora przy blasku ogniska i zachodzącego słońca. Taką sielankę może zburzyć skutecznie jeden niewielki intruz – jest nim mianowicie komar.

Jak pozbyć się komarów

Jak unikać pogryzień przez komary?

Samo ugryzienie komara raczej nie boli. Większy problem pojawia się później, gdy ugryzione miejsce nieco puchnie i zaczyna uporczywie swędzieć, zwłaszcza jeżeli takich ugryzień na ciele jest kilkanaście albo więcej. Producenci środków odstraszających owady prześcigają się w coraz bardziej zaawansowanych substancjach chemicznych, których celem ma być ostateczne odstraszenie tych małych krwiopijców. Niestety, pomimo wielu lat badań i udoskonalania procedur żaden stuprocentowo działający środek jeszcze nie powstał.

Gdzie jest najwięcej komarów?

W społeczeństwie panuje przekonanie o tym, że najwięcej komarów spotkać można nad zbiornikami wodnymi, gdzie jest stosunkowo duża wilgotność powietrza. Coś w tym jest, jednak wcale nie trzeba smakować wiejskiej sielanki, aby mieć poważny problem z komarami. Również żyjąc w mieście jest się narażonym na ich ataki i to w dużej ilości. Przykładem miasta, które od lat ma niesłabnący problem z komarami jest Szczecin – w lipcu czy sierpniu wieczorem ciężko jest przejść po ulicy w centrum miasta, aby nie zostać ukąszonym przez komara. Dostają się one także do domów i mieszkań, w których zakłócają domownikom spokojny sen.

Jak raz na zawsze pozbyć się komarów z domu?

Chcąc pozbyć się komarów z domu można próbować rozmaitych środków. Popularne są zarówno spraya, zapachy do kontaktu czy świece odstraszające komary. Większość z nich ma jednak działanie post factum – jak już komar do mieszkania się dostanie. O wiele lepszym pomysłem jest zapobieganie chorobie niż jej późniejsze leczenie. Doskonałym remedium na problemy z komarami mogą być moskitiery.

Moskitiera do okna czy też do drzwi?

Moskitiery, to drobno tkane siatki, które umieszcza się w przestrzeni okiennej, aby chronić mieszkanie między innymi przed niechcianymi owadami. Sprawdzają się rewelacyjnie – dziurki są tak małe, że nie przeciśnie się przez nie żaden owad. Moskitierę można zamówić przy montażu okien lub też dokupić ją w późniejszym czasie. Latem, w wielu sklepach ogrodniczych pojawiają się także proste moskitiery do samodzielnego montażu, jednak ich jakość jest nieco gorsza i mogą szybciej się wysłużyć. Mieszkając w bloku zupełnie wystarczające będą moskitiery okienne. Dla osób mieszkających w domkach jednorodzinnych polecanym produktem są także moskitiery do drzwi. Jest to dodatkowa ochrona przed owadami. Koszt moskitiery jest stosunkowo niewysoki, zwłaszcza jeżeli porówna się go ze spokojem i komfortem, jaki otrzyma użytkownik po jej zamontowaniu – już nigdy żaden komar nie zakłóci spokojnego wypoczynku.

 

Artykuł : Jak pozbyć się komarów – został przygotowany przy współpracy z Grako.pl

 

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–