Connect with us

Published

on

Klanchoe jest rośliną należącą do rodziny gruboszowatych. Jej naturalnym terytorium występowania jest Madagaskar oraz Afryka. Ze względu na dużą popularność na chwilę obecną jej uprawy występują niemalże na całym świecie. Najnowsze odmiany Kalanchoe doceniane są zarówno za duży wybór kolorów kwiatów, jak i ciekawych form liści. Dzięki hodowli w warunkach szklarnianych kwitnące rośliny można zakupić przez cały rok. I zapewne dlatego w jesiennych i zimowych miesiącach jest jedną z chętniej kupowanych kwitnących roślin doniczkowych. Kalanchoe stanowi idealny element ozdobny nadający niepowtarzalnego charakteru zarówno pomieszczeniom, jak i tarasom i balkonom. Jej błyszczące, ciemnozielone liście stanowią ozdobę również po okresie kwitnienia rośliny.

Kilka słów na temat Kalanchoe

Kalanchoe blossfeldiana jest najpopularniejsze wśród niezwykle licznej rodziny. I tak jak zdecydowana większość gatunków jest ona sukulentem posiadającym mięsiste liście. Charakteryzuje się wyprostowanymi i rozkrzewionymi pędami, które w całości są one pokryte drobnymi liśćmi. Warto wiedzieć, że zgrubiałe, okrągłe liście mogą posiadać czerwoną obwódkę. Na szczycie każdego z pędów znajdują się kwiatostany. W zdecydowanej większości przypadków tworzą je liczne drobne kwiatki. Co do zasady mają one kolory w różnych odcieniach:

  • czerwieni
  • żółci
  • pomarańczu
  • różu
  • fioletu
  • bieli.

Barwy kwiatów Kalanchoe w niezwykle urokliwy sposób kontrastują z ciemną zielenią liści. Zdarzają się także odmiany Kalanchoe, posiadające więcej niż jeden okółek płatków. Czas kwitnienia rośliny jest długi i może wynosić od dwóch do trzech miesięcy. Kupując roślinę zaleca się wybór takich, których kwiaty nie są jeszcze w pełni rozwinięte i posiadają liczne pączki. Warto pamiętać o tym, że w Kalanchoe znajdują się glikozydy nasercowe, które mogą wywierać toksyczny wpływ na zwierzęta. Największe nagromadzenie wspomnianych związków znajduje się w kwiatach. Dlatego też warto zabezpieczyć je przed domowymi pupilami

Najlepsze warunki do uprawy Kalanchoe

Kalanchoe, jak inne sukulenty, jest rośliną łatwą w uprawie. Zaleca się ustawianie doniczek w rośliną w miejscach jasnych i nasłonecznionych. W okresie letnim należy jednak zadbać o ochronę przed palącymi promieniami słonecznymi. Zimą zapotrzebowanie Kalanchoe na światło jest zdecydowanie mniejsze. Najbardziej optymalnymi temperaturami do rozwoju rośliny jest przedział od 15 do 23°C, czyli zakres temperatur pokojowych. Zaleca się nie narażać Kalanchoe na ekspozycję na temperatury poniżej 5°C. Już nawet kilka godzin może spowodować uszkodzenia prowadzące do zamieranie rośliny. Kalanchoe najlepiej rośnie w podłożu składającym się z mieszaniny próchniczej ziemi oraz piasku. Dodatkowo dno doniczki powinno zawierać warstwę drenażową wykonaną na przykład z kamieniami lub keramzytem. Do uprawy Kalanchoe świetnie sprawdzą się gliniane doniczki. Powinny one zawierać otwory umieszczone w dnie. Dzięki nim zapewnia się roślinie odpowiedni poziom napowietrzenia bryły korzeniowej oraz odprowadzenie ewentualnego nadmiaru wody.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl