Connect with us

Published

on

Mapa pedofilii w polskim Kościele – w internecie już działa mapa przestępczości seksualnej księży [MAPA PEDOFILÓW KSIĘŻY]. Dzięki inicjatywie Fundacji „Nie Lękajcie Się” oraz posłanki Joanny Scheuring-Wielgus w internecie powstała strona z mapą pedofilii w polskim Kościele.

Mapa pedofilii w polskim Kościele

Mapa pedofilii w polskim Kościele – w internecie już działa mapa przestępczości seksualnej księży [MAPA PEDOFILÓW KSIĘŻY].
Dzięki inicjatywie Fundacji „Nie Lękajcie Się” oraz posłanki Joanny Scheuring-Wielgus w internecie powstała strona z mapą pedofilii w polskim Kościele.

Głos w tej sprawie zabrała Joanna Scheuring-Wielgus w TOK FM. W swojej wypowiedzi dodał, że mapa pedofilii ma być punktem zero, ponadto mapa ta ma zostać udostępniona w internecie, po to, aby każdy miał do niej wgląd i mógł z niej skorzystać. Kolejnym założeniem dotyczącym mapy jest to, że zostanie ona podzielona na cztery punkty. Pierwszy punkt będzie wskazywał, tych, którzy zostali prawomocnie skazani. Pod drugim punkt będzie można znaleźć te dobrze udokumentowane doniesienia medialne. W trzeci punkcie będą wskazane świadectwa ofiar, a mianowicie będą to osoby, które boją się mówić o swoim doświadczeniu publicznie. W czwartym punkcie zostaną udokumentowane już same ofiary.
Mapa ta została już stworzona. Sami twórcy tej mapy informują, że a mapa jest tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Na tej mapie można znaleźć: 259 ofiar, 63 sprawców z wyrokami sądowymi, 50 opisywanych przez media spraw i 35 zgłoszeń. Autorzy mapy podkreślają, że jest ich dużo więcej, jednak tyle umieścili w swojej interaktywnej grafice. Wiadomo również, że do fundacji zgłosiło się prawie 300 ofiar duchownych i pracowników kościoła.

Jak już wyżej zostało wspomniane fundacja „Nie lękajcie się”, która opiekuje się ofiarami, duchownych przestępców seksualnych informuje, że „Ta mapa jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Ponadto dodaje, że mapa ta, tak naprawdę ie pokazuje skali pedofilii w polskim Kościele”. Niestety, ale wiele przestępstw seksualnych, które są stosowane, wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne, przez co dzieci te nie mają najmniejszych szans na żadną pomoc ani też na to, aby ich życie stało się lepsze. Niestety, ale przestępstwa, które są popełniane przez osoby duchowne, tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza i cały czas się ona powiększa, a to wszystko ze względu na to, że pozycja społeczna i autorytet nadany sprawcom jest przez Kościół.

Mapa pedofilii w Kościele. Co oznaczają poszczególne kolory?

Na mapie znalazły się cztery rodzaje oznaczeń:
Kolor czarny oznacza wszystkie te miejsca, w których przestępstwa, do jakich się dopuszczali, byli duchowni, a dokładniej mówiąc, byli oni skazani za czyny pedofilne. Na mapie podano ich inicjały, krótki opis sprawy i linki do stron mediów, które ją opisały. Fundacji “Nie lękajcie się” udało się zebrać aż przypadków 63 skazań.

Kolor pomarańczowy oznacza miejsca, w których duchowni prawdopodobnie dopuścili się do molestowania dzieci. Na mapie można znaleźć linki do artykułów, w których opisano oskarżenia wobec nich. Wiadomo również, że sprawy te niestety nie miały jednak finału w sądzie, m.in. z powodem tego było ich przedawnienie. Fundacja zebrała aż 50 takich doniesień. Jednak to nie wszystkie, było ich o wiele więcej.

Kolor szary oznacza miejsca, z których Fundacja została poinformowana, gdzie doszło do molestowania osób w dzieciństwie przez duchownych. Wiadomo również, że osoby te zebrały się na odwagę i zebrały w sobie odpowiednio dużo siły, aby powrócić do tego okropnego dla nich czasu z dzieciństwa i zgodziły się na opowiedzenie, ale tylko w sposób anonimowy swojej historii i upublicznienie nazwy miejscowości, w której doszło do przestępstwa. Fundacja zebrała aż 35 takich relacji.

Kolor bordowy oznacza miejsca, z których pochodzą ofiary molestowania w polskim kościele, osoby te same zgłosiły się do Fundacji. Ponadto nie chciały się ujawniać, zależało im na całkowitej i zupełnej anonimowości, dlatego też z tego względu na mapie jedynie orientacyjnie zostało, oznaczono miejsce przestępstwa. Fundacja otrzymała aż 259 takich zgłoszeń.

Ważną informacją dotyczącą tej mapy jest to, że mapa ta nie pokazuje w tej chwili skali problemu kościelnej pedofilii. Autorzy mapy dodają, że specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne. Wpływa to niekorzystnie, ponieważ wielu osobom przez to nie można w odpowiedni sposób pomóc, a do tego każda taka sytuacja, która wychodzi na jaw, daje szanse na to, aby było lepiej, dąży się między innymi dlatego, aby walczyć z pedofilią a z czasem do całkowitego jej wyniszczenia o ile w ogóle będzie to możliwe.

Mapa pedofilii w Kościele. Twórcy piszą o mapie.

Ważną informacją na temat tej mapy jest to, że Mapa kościelnej pedofilii w Polsce zawiera informacje opublikowane wcześniej w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Z mapy można odczytać zarówno sprawców, jak i podejrzanych, ale w głównej mierze ich ofiary i niestety, ale właśnie ta grupa stanowi znaczną większość, chodzi tutaj głównie o krzywdę dzieci i skrzywdzonych w dzieciństwie dorosłych, ponieważ jak wiadomo właśnie, to leży w centrum naszych, największych zainteresowań. Na mapie znajdują się także miejscowości, które jak najbardziej są w odpowiedni sposób oznaczone, są to miejscowości, z których zostały zgłoszone zgłoszenia, od ofiar oczywiście kolejne będą dodawane, ale stopniowo, ponieważ potrzebna jest w tym celu zgoda od zgłaszających.

Mapa ta nie tylko ma charakter informacyjny, ale również charakter pomocny, ponieważ to właśnie ona ma pomóc pokrzywdzonym znaleźć siłę do walki o zadośćuczynienie, mapa ta ma również na celu to, aby osoby pokrzywdzone mimo wszystko się nie poddawały. Warto również wiedzieć, aby te osoby zdawały sobie sprawę, że mimo tak ogromnej traumy, jaką przeszli powinny o niej głośno mówić, ponieważ poczucie osamotnienia i niewiedza o innych pokrzywdzonych działa na korzyść sprawców. Fundacja „Nie Lękajcie Się” oraz posłanka Joanny Scheuring-Wielgus mają nadzieję, że mapa zachęci dziennikarzy do prześledzenia spraw, jednak na chwilę obecną finał tych spraw nie jest kompletnie znany. Zapewne wiele osób zadaje sobie w tej sprawie pytania między innymi takie jak: czy sprawcy dalej pracują jako księża? Czy mają kontakt z dziećmi?

Mapa pedofilii w Kościele. Czym jest molestowanie seksualne?
Każda osoba powinna wiedzieć o tym, że jeżeli sama padła ofiarą przemocy seksualnej lub bliska osoba to jak najbardziej mogą uzyskać pomoc i wsparcie, powinny wiedzieć, że nie muszą zostać z tym sami. Pomoc tą można uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 801 120 002 lub pod numer 112.
Molestowanie seksualne jest przejawem dyskryminacji ze względu na płeć. Na molestowanie seksualne to nie tylko niepożądany kontakt fizyczny, niechciany dotyk, „obmacywanie” itp., ale molestowanie bardzo często wygląda w ten sposób, że dana osoba jest dręczona wypowiedziami, stwierdzeniami, a także w sposób niestosowny są kierowane w jej kierunku uwagami, które mają charakter seksualny lub odnoszą się one do płci.

Molestowanie seksualne mogą stanowić zachowania takie jak:
– natarczywe spojrzenia, które bardzo często są nieprzyjemne i krępujące,
– „żarty” o podtekście erotycznym, które są bardzo często niesmaczne a wręcz nieprzyjemne i nie do zniesienia,
– komentarze na temat wyglądu i ubioru, co bardzo często krępuje w szczególności kobiety,
– dwuznaczne gesty, których bardzo często nie lubimy i nie chcemy, by ktoś je w naszym kierunku wykonywał,
– propozycje seksualne, które stają się dla nas bardzo często ogromnym zagrożeniem i wtedy nie wiemy gdzie i w jaki sposób możemy poprosić o pomoc,
-erotyczne aluzje, odnoszące się do płci komentarze na temat uzdolnień lub ich braku,
-wywieszanie we wspólnych miejscach pracy (pokojach biurowych, halach produkcyjnych) zdjęć czy też plakatów przedstawiających akty kobiece lub męskie. Takie plakaty są niezwykle krępujące i nieprzyjemne do oglądania.

 

 

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Kler 2018 online

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
3 lat temu

Powinni piętnować to zjawisko na każdym kroku. Chemiczna kastracja plus parę lat pobytu w więzieniu.

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl