Connect with us

Published

on

Przemyt tytoniu w Koszalinie, Straż Graniczna z Kołobrzegu odkryła schowek wyrobów bez akcyzy. Brak akcyzy nie przeszkadza wielu osobom, by przemycać produkty do Polski, zwłaszcza gdy są pożądane przez klientów. Tego typu wyrobem jest między innymi tytoń, który dwójka mężczyzn przechowywała w koszalińskim garażu, ku ich nie szczęściu wpadli w ręce funkcjonariuszy Straży Miejskiej z Kołobrzegu.

Przemyt tytoniu w Koszalinie

Pracownicy jednej z Komendy Straży Granicznej zatrzymali dwójkę mężczyzn w wieku 34 i 40 lat. Funkcjonariusze patrolujący granicę kraju dotarli do osób, u których podejrzewano posiadanie znacznej ilości tytoniu nielegalnego pochodzenia i 12 października u Kołobrzeżan znaleziono między innymi liście tytoniu bez akcyzy, jak się okazało, nie były to jedyne produkty, które sprowadzali. Jeden z przemytników za incydent w Koszalinie spędzi czas w areszcie do odwołania.

Przestępcy wydawali się bardzo podejrzani Straży Granicznej, która postanowiła za nimi podążać. Mężczyźni doprowadzili funkcjonariuszy do ich siedziby znajdującej się w jednym z garaży w Koszalinie. Służby rozpoczęły przeszukiwanie pomieszczenia, podczas którego bez większych trudności odkryli niemal 150 kilogramów zagranicznego, niezalegalizowanego tytoniu, a także kilka butli wypełnionych nieopodatkowanym napojem alkoholowym. Kołobrzescy strażacy graniczni natychmiast zabezpieczyli podejrzane produkty i przetransportowane do odpowiedniego depozytu służb. Po przesłuchaniu jednego z podejrzanych mężczyzn i postawieniu mu zarzutów przemytu w celu wprowadzenia do obrotu nieopodatkowanych produktów akcyzą wypuszczono go na wolność. Młodszy współpartner zeznawał na ten moment w charakterze świadka, lecz w dalszym postępowaniu może również usłyszeć zarzuty.

Straż Graniczna w Kołobrzegu nadal bada wszelkie okoliczności z incydentu w Koszalinie. W przypadku potwierdzenia zarzutów mężczyzną grozi do 42 tysięcy kary grzywny lub nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. W przypadku powodzenia planu przemytników i wprowadzenia nieopodatkowanych produktów do sprzedaży skutecznie uszczupliłoby to fundusze Skarbu Państwa.

Warto przypomnieć, że przemyt zamienników produktów opodatkowanych akcyzą jest na porządku dziennym w kraju, gdyż z uwagi na aktualne ceny tych wyrobów, tańsze odpowiedniki cieszą się dużym uznaniem. Najczęściej przestępcy sprowadzają używki z krajów takich jak Rosja bądź Ukraina, w których w przeliczeniu na polską walutę są one nawet kilkukrotnie tańsze niż te sprzedawane w lokalnych sklepach.

 Artykuł powstał dzięki portalowi Puderniczki

0 0 votes
Article Rating

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl