Connect with us

Published

on

Seniorka z Koszalina nie dała się nabrać oszustom. Pieniędzy nie wręczyła złodziejom, a zaniosła je na komendę! Kolejna seniorka z Koszalina została oszukana przez oszustów. Na szczęście kobieta nie zdecydowała się przekazać oszczędności fałszywym funkcjonariuszom…a zaniosła je na komisariat! Tym samym uchroniła oszczędności swojego życia!

Seniorka z Koszalina nie dała się nabrać oszustom

Pieniędzy nie wręczyła złodziejom, a zaniosła je na komendę!

Historia seniorki z Koszalina może być przestrogą i przykładem dla wielu osób i to w każdym wieku. W całej Polsce mnożą się bowiem przypadki oszustw, które głównie dotykają osób starszych. Metoda „na wnuczka” jest już na tyle rozpoznawalna, że oszuści poszukują coraz to nowszych sposobów na wyłudzenie pieniędzy. Tym razem mieszkankę Koszalina próbowali oszukać przestępcy podający się za fałszywych funkcjonariuszy CBŚ.

Seniorka nie dała się oszukać
Przestępcy za cel wybrali starszą mieszkankę Koszalina, która wydawałoby się, może paść łatwą ofiarą oszustów. Tym razem złodzieje się jednak przeliczyli. Do seniorki zadzwonił telefon stacjonarny – w słuchawce zgłosiła się kobieta podając za funkcjonariuszkę CBŚ. Kobieta informowała seniorkę, że przestępcy spróbują ukraść z jej konta bankowego pieniądze – z tego powodu musi je ona wypłacić i przekazać funkcjonariuszom. Oczywiście cała historia była zmyślona – przestępcy mieli nadzieję, że seniorka da się nabrać i przyniesie im całe oszczędności. Owszem, starsza pani wypłaciła swoje oszczędności, czyli w sumie 35 tysięcy złotych.

Starsza Pani miała wątpliwości
Seniorka od samego początku miała wątpliwości co do całej sprawy i tego, czy faktycznie powinna uwierzyć w rozmowę telefoniczną. W końcu z konta bankowego wypłaciła oszczędności całego swojego życia. Ostatecznie kobieta zdecydowała się zanieść oszczędności na komisariat policji. Dzięki temu uchroniła się przed oszustami i utratą całej posiadanej przez siebie gotówki. Koszalińska policja ostrzega seniorów przed oszustami, szczególnie że październikowy przypadek nie jest jedyną próbą oszukania starszych osób na terenie Koszalina – podobne sytuacje zdarzają się od kilku lat i okazuje się, że oszuści są coraz bardziej kreatywni. Policja przypomina, że służby mundurowe nigdy nie załatwiają podobnych spraw telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku odebrania podobnego telefonu, seniorzy powinni jak najszybciej skontaktować się z najbliższym komisariatem.

Artykuł powstał dzięki portalowi Lombard Koszalin

0 0 votes
Article Rating

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl