Connect with us

Published

on

Seniorka z Koszalina nie dała się nabrać oszustom. Pieniędzy nie wręczyła złodziejom, a zaniosła je na komendę! Kolejna seniorka z Koszalina została oszukana przez oszustów. Na szczęście kobieta nie zdecydowała się przekazać oszczędności fałszywym funkcjonariuszom…a zaniosła je na komisariat! Tym samym uchroniła oszczędności swojego życia!

Seniorka z Koszalina nie dała się nabrać oszustom

Pieniędzy nie wręczyła złodziejom, a zaniosła je na komendę!

Historia seniorki z Koszalina może być przestrogą i przykładem dla wielu osób i to w każdym wieku. W całej Polsce mnożą się bowiem przypadki oszustw, które głównie dotykają osób starszych. Metoda „na wnuczka” jest już na tyle rozpoznawalna, że oszuści poszukują coraz to nowszych sposobów na wyłudzenie pieniędzy. Tym razem mieszkankę Koszalina próbowali oszukać przestępcy podający się za fałszywych funkcjonariuszy CBŚ.

Seniorka nie dała się oszukać
Przestępcy za cel wybrali starszą mieszkankę Koszalina, która wydawałoby się, może paść łatwą ofiarą oszustów. Tym razem złodzieje się jednak przeliczyli. Do seniorki zadzwonił telefon stacjonarny – w słuchawce zgłosiła się kobieta podając za funkcjonariuszkę CBŚ. Kobieta informowała seniorkę, że przestępcy spróbują ukraść z jej konta bankowego pieniądze – z tego powodu musi je ona wypłacić i przekazać funkcjonariuszom. Oczywiście cała historia była zmyślona – przestępcy mieli nadzieję, że seniorka da się nabrać i przyniesie im całe oszczędności. Owszem, starsza pani wypłaciła swoje oszczędności, czyli w sumie 35 tysięcy złotych.

Starsza Pani miała wątpliwości
Seniorka od samego początku miała wątpliwości co do całej sprawy i tego, czy faktycznie powinna uwierzyć w rozmowę telefoniczną. W końcu z konta bankowego wypłaciła oszczędności całego swojego życia. Ostatecznie kobieta zdecydowała się zanieść oszczędności na komisariat policji. Dzięki temu uchroniła się przed oszustami i utratą całej posiadanej przez siebie gotówki. Koszalińska policja ostrzega seniorów przed oszustami, szczególnie że październikowy przypadek nie jest jedyną próbą oszukania starszych osób na terenie Koszalina – podobne sytuacje zdarzają się od kilku lat i okazuje się, że oszuści są coraz bardziej kreatywni. Policja przypomina, że służby mundurowe nigdy nie załatwiają podobnych spraw telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku odebrania podobnego telefonu, seniorzy powinni jak najszybciej skontaktować się z najbliższym komisariatem.

Artykuł powstał dzięki portalowi Lombard Koszalin

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz P tymczasowo aresztowany

Published

on

Wójt gminy Kołobrzeg tymczasowo aresztowany

Wójt gminy Kołobrzeg, Włodzimierz P., został tymczasowo aresztowany. Wszystko ma mieć związek z podejrzeniem łapówkarstwa.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek zatrzymany przez CBA

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl