Seniorka z Koszalina nie dała się nabrać oszustom

Seniorka z Koszalina nie dała się nabrać oszustom. Pieniędzy nie wręczyła złodziejom, a zaniosła je na komendę! Kolejna seniorka z Koszalina została oszukana przez oszustów. Na szczęście kobieta nie zdecydowała się przekazać oszczędności fałszywym funkcjonariuszom…a zaniosła je na komisariat! Tym samym uchroniła oszczędności swojego życia!

Seniorka z Koszalina nie dała się nabrać oszustom

Pieniędzy nie wręczyła złodziejom, a zaniosła je na komendę!

Historia seniorki z Koszalina może być przestrogą i przykładem dla wielu osób i to w każdym wieku. W całej Polsce mnożą się bowiem przypadki oszustw, które głównie dotykają osób starszych. Metoda „na wnuczka” jest już na tyle rozpoznawalna, że oszuści poszukują coraz to nowszych sposobów na wyłudzenie pieniędzy. Tym razem mieszkankę Koszalina próbowali oszukać przestępcy podający się za fałszywych funkcjonariuszy CBŚ.

Seniorka nie dała się oszukać
Przestępcy za cel wybrali starszą mieszkankę Koszalina, która wydawałoby się, może paść łatwą ofiarą oszustów. Tym razem złodzieje się jednak przeliczyli. Do seniorki zadzwonił telefon stacjonarny – w słuchawce zgłosiła się kobieta podając za funkcjonariuszkę CBŚ. Kobieta informowała seniorkę, że przestępcy spróbują ukraść z jej konta bankowego pieniądze – z tego powodu musi je ona wypłacić i przekazać funkcjonariuszom. Oczywiście cała historia była zmyślona – przestępcy mieli nadzieję, że seniorka da się nabrać i przyniesie im całe oszczędności. Owszem, starsza pani wypłaciła swoje oszczędności, czyli w sumie 35 tysięcy złotych.

Starsza Pani miała wątpliwości
Seniorka od samego początku miała wątpliwości co do całej sprawy i tego, czy faktycznie powinna uwierzyć w rozmowę telefoniczną. W końcu z konta bankowego wypłaciła oszczędności całego swojego życia. Ostatecznie kobieta zdecydowała się zanieść oszczędności na komisariat policji. Dzięki temu uchroniła się przed oszustami i utratą całej posiadanej przez siebie gotówki. Koszalińska policja ostrzega seniorów przed oszustami, szczególnie że październikowy przypadek nie jest jedyną próbą oszukania starszych osób na terenie Koszalina – podobne sytuacje zdarzają się od kilku lat i okazuje się, że oszuści są coraz bardziej kreatywni. Policja przypomina, że służby mundurowe nigdy nie załatwiają podobnych spraw telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku odebrania podobnego telefonu, seniorzy powinni jak najszybciej skontaktować się z najbliższym komisariatem.

Artykuł powstał dzięki portalowi Lombard Koszalin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–