Connect with us

Published

on

Separator hydrauliczny to podstawowe urządzenie stanowiące część układu kanalizacyjnego. Jego zadaniem jest oddzielenie tłuszczów od innych ścieków. Co ciekawe separatory zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi muszą zostać umieszczone w miejscach, gdzie generuje się ponadprzeciętna ilość tłuszczów – tak wynika z rozporządzenia Ministra Środowiska. W związku z ową dyrektywą rodzi się kilka zasadniczych pytań – gdzie najczęściej montuje się separatory i w jaki sposób należy je konserwować? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym tekście.

 

Miejsca narażone na obecność tłuszczów.

Do miejsc narażonych na ponadprzeciętną ilość tłuszczów należą przede wszystkim obiekty gastronomiczne – restauracje, bary, tudzież hotele. Inną – sporą część tego typu miejsc stanowią przedsiębiorstwa parające się przetwórstwem produktów z dużą zawartością tłuszczów oraz ubojnie. To właśnie te miejsca wymagają obecności tytułowego urządzenia zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami prawa.

Działanie separatora – nie taki diabeł straszny.

Działanie separatora jest banalnie proste. Aby odkryć tajniki owego działania należy przytoczyć kilka prostych prawd związanych z dziedziną chemii. Wiemy, iż tłuszcze są znacznie lżejsze od wody, która stanowi spory procent ścieków kanalizacyjnych. W efekcie unoszą się one na jej powierzchni. Działanie separatora polega na zastosowaniu dwóch jego istotnych elementów – separatora właściwego oraz osadnika. Dzięki tymże elementom tłuszcz zostaje skutecznie oddzielony od resztek ścieków. Warto pamiętać, że tłuszcz to substancja lepka, która w sporych ilościach osiada na poszczególnych częściach tytułowego urządzenia. Będąc w ciągłej eksploatacji jest ono narażone na zniszczenia.

Szanuj swój separator jak siebie samego.

Prace związane z konserwacją separatorów powinny być regularne i profesjonalne. W tym celu warto skorzystać z oferty renomowanej firmy kanalizacyjnej. Jedną z najlepszych ofert w dobie współczesnego rynku wykreowała warszawska marka Stankan. Dzięki doświadczeniu w pracach kanalizacyjnych oraz profesjonalnemu działaniu o prawidłowe funkcjonowanie separatora możemy być w zupełności spokojni.

Jeśli potrzebujesz takiej usługi jak przepychanie rur, odwiedź stronę firmy Stankan, która jest liderem na rynku jeśli chodzi o okolice Warszawy.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Płatne parkowanie w prokuraturze

Published

on

Płatne parkowanie w Kołobrzegu w prokuraturze

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu wszczęła badanie w związku z możliwością przekroczenia uprawnień przez prezydenta Kołobrzegu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informator

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy?

Published

on

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy?

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy? Pendolino to słowo nadal kojarzące nam się z wysokiej jakości podróżowaniem i nowoczesnymi pociągami. Nie ma się co temu dziwić – w końcu kto raz przejechał się w podróż Pendolino wie, o czym mowa. Szkoda jedynie, że tego typu pociągi nie zagościły na wszystkich polskich trasach, zastępując stare i często bardzo wysłużone składy.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informator

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu

Published

on

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu.

Ogromna przebudowa schodów w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu. Prace budowlane w realizacji. Chwalebny moment, w którym przestarzałe schody zostaną poddane przebudowie, w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu nadszedł. Prace modernizacyjne trochę mają trochę potrwać, ale modernizacja na pewno zaowocuje zadowoleniem pacjentów.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl