Informator Poradnik Rozmaitości

W jaki sposób czyści się separatory?

Separator hydrauliczny to podstawowe urządzenie stanowiące część układu kanalizacyjnego. Jego zadaniem jest oddzielenie tłuszczów od innych ścieków. Co ciekawe separatory zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi muszą zostać umieszczone w miejscach, gdzie generuje się ponadprzeciętna ilość tłuszczów – tak wynika z rozporządzenia Ministra Środowiska. W związku z ową dyrektywą rodzi się kilka zasadniczych pytań – gdzie najczęściej montuje się separatory i w jaki sposób należy je konserwować? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym tekście.

 

Miejsca narażone na obecność tłuszczów.

Do miejsc narażonych na ponadprzeciętną ilość tłuszczów należą przede wszystkim obiekty gastronomiczne – restauracje, bary, tudzież hotele. Inną – sporą część tego typu miejsc stanowią przedsiębiorstwa parające się przetwórstwem produktów z dużą zawartością tłuszczów oraz ubojnie. To właśnie te miejsca wymagają obecności tytułowego urządzenia zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami prawa.

Działanie separatora – nie taki diabeł straszny.

Działanie separatora jest banalnie proste. Aby odkryć tajniki owego działania należy przytoczyć kilka prostych prawd związanych z dziedziną chemii. Wiemy, iż tłuszcze są znacznie lżejsze od wody, która stanowi spory procent ścieków kanalizacyjnych. W efekcie unoszą się one na jej powierzchni. Działanie separatora polega na zastosowaniu dwóch jego istotnych elementów – separatora właściwego oraz osadnika. Dzięki tymże elementom tłuszcz zostaje skutecznie oddzielony od resztek ścieków. Warto pamiętać, że tłuszcz to substancja lepka, która w sporych ilościach osiada na poszczególnych częściach tytułowego urządzenia. Będąc w ciągłej eksploatacji jest ono narażone na zniszczenia.

Szanuj swój separator jak siebie samego.

Prace związane z konserwacją separatorów powinny być regularne i profesjonalne. W tym celu warto skorzystać z oferty renomowanej firmy kanalizacyjnej. Jedną z najlepszych ofert w dobie współczesnego rynku wykreowała warszawska marka Stankan. Dzięki doświadczeniu w pracach kanalizacyjnych oraz profesjonalnemu działaniu o prawidłowe funkcjonowanie separatora możemy być w zupełności spokojni.

Jeśli potrzebujesz takiej usługi jak przepychanie rur, odwiedź stronę firmy Stankan, która jest liderem na rynku jeśli chodzi o okolice Warszawy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o