Connect with us

Published

on

Awaria sieci ciepłowniczej, do jakiej doszło nad razem 28 lutego w Świnoujściu. Tysiące mieszkańców nie mają w domach ciepłych kaloryferów. Może minąć nawet kilka godzin zanim ciepło znów popłynie do ich domów.

Wielka awaria sieci ciepłowniczej w Świnoujściu, a za oknami -13 stopni Celsjusza!

Nie ma czego zazdrościć mieszkańcom nadmorskiego Świnoujścia, przynajmniej nie 28 lutego. Kiedy większość mieszkańców jeszcze spała, o godzinie 4:30 nad ranem doszło do poważnej usterki sieci ciepłowniczej w mieście, przy temperaturze -13 stopni za oknami. Wielu mieszkańców wyszło do pracy i pozamykało swoje domu nie zdając sobie z tego sprawy. Na szczęście sytuacja zdaje się być już opanowana.

Przerwa w dostawie ciepła z sieci

Osoby czerpiące ogrzewanie jak i ciepłą wodę z sieci miejskiej mogą mieć spory problem. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu zadecydowało o całkowitym wyłączeniu sieci, mimo iż mają alternatywne źródła zasilania. W tym przypadku mowa jednak o bezpieczeństwie, dlatego nie zdecydowano się ich uruchomić z powodu uszkodzenia jednego z kotłów. W sprawie wypowiedział się rzecznik Prezydenta Miasta Świnoujście, Paweł Karelus – „wszystkie służby techniczne prowadzą działania w celu wznowienia dostawy ciepła. Z tego co informowała mnie przed chwilą pani prezes PEC-u, awaria już została praktycznie naprawiona. Ciepła woda zostanie wtłaczana w sieć. Mam nadzieję, że około 10 całe miasto będzie znów ciepłe”.

Zanim kaloryfery będą ciepłe, minie sporo czasu

Mimo że awarię udało się już usunąć, minie nawet kilka godzin zanim kaloryfery w domach znów zrobią się ciepłe. Oczywiście pod warunkiem, że nie wystąpią jakieś dodatkowe komplikacje, jak na razie rozruch zepsutego wcześniej pieca okazał się udany. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu postawiło na nogi praktycznie wszystkich swoich pracowników, aby awaria w dostawie ciepła w tak mroźny dzień była możliwie jak najkrótsza. Za oknami w tym mieście panuje bowiem -13 stopni Celsjusza i jak na razie temperatura zarówno w dzień jak i podczas nocy będzie minusowa. Mieszkańcom którzy pozostają dziś w domach poleca się założenie cieplejszych swetrów i cierpliwe czekanie na to, aż kaloryfery znów zrobią się ciepłe. Jeśli ktoś ma piecyki elektryczne, wskazane jest aby dogrzewał nimi swoje mieszkania, które mogą się bardzo wyziębić w przeciągu tych kilku godzin tak mroźnego dnia.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl