Informacje z kraju

Wielka awaria sieci ciepłowniczej w Świnoujściu, a za oknami -13 stopni Celsjusza!

Awaria sieci ciepłowniczej, do jakiej doszło nad razem 28 lutego w Świnoujściu. Tysiące mieszkańców nie mają w domach ciepłych kaloryferów. Może minąć nawet kilka godzin zanim ciepło znów popłynie do ich domów.

Wielka awaria sieci ciepłowniczej w Świnoujściu, a za oknami -13 stopni Celsjusza!

Nie ma czego zazdrościć mieszkańcom nadmorskiego Świnoujścia, przynajmniej nie 28 lutego. Kiedy większość mieszkańców jeszcze spała, o godzinie 4:30 nad ranem doszło do poważnej usterki sieci ciepłowniczej w mieście, przy temperaturze -13 stopni za oknami. Wielu mieszkańców wyszło do pracy i pozamykało swoje domu nie zdając sobie z tego sprawy. Na szczęście sytuacja zdaje się być już opanowana.

Przerwa w dostawie ciepła z sieci

Osoby czerpiące ogrzewanie jak i ciepłą wodę z sieci miejskiej mogą mieć spory problem. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu zadecydowało o całkowitym wyłączeniu sieci, mimo iż mają alternatywne źródła zasilania. W tym przypadku mowa jednak o bezpieczeństwie, dlatego nie zdecydowano się ich uruchomić z powodu uszkodzenia jednego z kotłów. W sprawie wypowiedział się rzecznik Prezydenta Miasta Świnoujście, Paweł Karelus – „wszystkie służby techniczne prowadzą działania w celu wznowienia dostawy ciepła. Z tego co informowała mnie przed chwilą pani prezes PEC-u, awaria już została praktycznie naprawiona. Ciepła woda zostanie wtłaczana w sieć. Mam nadzieję, że około 10 całe miasto będzie znów ciepłe”.

Zanim kaloryfery będą ciepłe, minie sporo czasu

Mimo że awarię udało się już usunąć, minie nawet kilka godzin zanim kaloryfery w domach znów zrobią się ciepłe. Oczywiście pod warunkiem, że nie wystąpią jakieś dodatkowe komplikacje, jak na razie rozruch zepsutego wcześniej pieca okazał się udany. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu postawiło na nogi praktycznie wszystkich swoich pracowników, aby awaria w dostawie ciepła w tak mroźny dzień była możliwie jak najkrótsza. Za oknami w tym mieście panuje bowiem -13 stopni Celsjusza i jak na razie temperatura zarówno w dzień jak i podczas nocy będzie minusowa. Mieszkańcom którzy pozostają dziś w domach poleca się założenie cieplejszych swetrów i cierpliwe czekanie na to, aż kaloryfery znów zrobią się ciepłe. Jeśli ktoś ma piecyki elektryczne, wskazane jest aby dogrzewał nimi swoje mieszkania, które mogą się bardzo wyziębić w przeciągu tych kilku godzin tak mroźnego dnia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o