Connect with us

Published

on

Awaria sieci ciepłowniczej, do jakiej doszło nad razem 28 lutego w Świnoujściu. Tysiące mieszkańców nie mają w domach ciepłych kaloryferów. Może minąć nawet kilka godzin zanim ciepło znów popłynie do ich domów.

Wielka awaria sieci ciepłowniczej w Świnoujściu, a za oknami -13 stopni Celsjusza!

Nie ma czego zazdrościć mieszkańcom nadmorskiego Świnoujścia, przynajmniej nie 28 lutego. Kiedy większość mieszkańców jeszcze spała, o godzinie 4:30 nad ranem doszło do poważnej usterki sieci ciepłowniczej w mieście, przy temperaturze -13 stopni za oknami. Wielu mieszkańców wyszło do pracy i pozamykało swoje domu nie zdając sobie z tego sprawy. Na szczęście sytuacja zdaje się być już opanowana.

Przerwa w dostawie ciepła z sieci

Osoby czerpiące ogrzewanie jak i ciepłą wodę z sieci miejskiej mogą mieć spory problem. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu zadecydowało o całkowitym wyłączeniu sieci, mimo iż mają alternatywne źródła zasilania. W tym przypadku mowa jednak o bezpieczeństwie, dlatego nie zdecydowano się ich uruchomić z powodu uszkodzenia jednego z kotłów. W sprawie wypowiedział się rzecznik Prezydenta Miasta Świnoujście, Paweł Karelus – „wszystkie służby techniczne prowadzą działania w celu wznowienia dostawy ciepła. Z tego co informowała mnie przed chwilą pani prezes PEC-u, awaria już została praktycznie naprawiona. Ciepła woda zostanie wtłaczana w sieć. Mam nadzieję, że około 10 całe miasto będzie znów ciepłe”.

Zanim kaloryfery będą ciepłe, minie sporo czasu

Mimo że awarię udało się już usunąć, minie nawet kilka godzin zanim kaloryfery w domach znów zrobią się ciepłe. Oczywiście pod warunkiem, że nie wystąpią jakieś dodatkowe komplikacje, jak na razie rozruch zepsutego wcześniej pieca okazał się udany. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu postawiło na nogi praktycznie wszystkich swoich pracowników, aby awaria w dostawie ciepła w tak mroźny dzień była możliwie jak najkrótsza. Za oknami w tym mieście panuje bowiem -13 stopni Celsjusza i jak na razie temperatura zarówno w dzień jak i podczas nocy będzie minusowa. Mieszkańcom którzy pozostają dziś w domach poleca się założenie cieplejszych swetrów i cierpliwe czekanie na to, aż kaloryfery znów zrobią się ciepłe. Jeśli ktoś ma piecyki elektryczne, wskazane jest aby dogrzewał nimi swoje mieszkania, które mogą się bardzo wyziębić w przeciągu tych kilku godzin tak mroźnego dnia.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl