Kołobrzeg z Kołobrzegu

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Toż korzystna wiadomość również dla ludzi jak i turystów leżących w polskim mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt ma pozostać w szerocy dobrany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie powiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego mieszkania na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być prawdopodobnie te powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na stworzenie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak istotnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma stać wykonana poczekalnia oraz hol, do których przylegać będą toalety. Rozważona ma stać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe miejsce na przechowalnię bagażu dostępne i z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona tradycyjna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeśli należy o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać mają min. dwa miejsca parkingowe dla osób niewidomych i min. dwa pola do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z środowiskiem mają pozostać w szerocy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze całymi pozwoleniami jest być zdecydowana w rozwoju 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia szacowana jest na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został prawy do gruntu w 1910 r. Obiekt znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został wykonany remont mieszkania dworca, jednakże stan techniczny całego domu PKP SA określa jako zwykli i ciężki modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Znajdują się w nim też kasy i elementy handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, iż nie istnieje w szerocy dobrany do potrzeb kobiet o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o