Connect with us

Published

on

Czy tatuaż może się zmienić – Jednym z najmodniejszych sposobów ozdabiania ciała jest bez wątpienia tatuaż. Jednak nie każda osoba, która decyduje się na jego zrobienie, ma świadomość, że wymarzony wzór z biegiem czasu może niestety zacząć tracić na swej jakości i nie prezentować się już tak, jak na początku. Warto więc omówić ten temat nieco szerzej.

Czy tatuaż może się zmienić

Zrobienie tatuażu polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika. Początkowo intensywny i wyraźny wzór, po pewnym czasie staje się coraz jaśniejszy. To, że tatuaż ulega blaknięciu jest sprawą naturalną. Skóra jest bowiem tworem, który stara się nieustannie regenerować i pozbywać wszelkiego rodzaju przebarwień. Tusz traktowany jest przez nią jako właśnie tego rodzaju „nieprzyjaciel”. Blednięcie wzoru jest również wynikiem działania promieni ultrafioletowych. Przebywanie na słońcu przyczynia się więc znacząco do tego, że kolory atramentu stają się coraz bardziej niewyraźne i mdłe, dlatego zawsze trzeba pamiętać o zastosowaniu kosmetyków z filtrem UV. Nie bez znaczenia jest także miejsce na ciele, w którym powstał tatuaż. Jeśli decydujemy się na ozdobę np. dłoni, stóp, ud, które są stale narażone na ścieranie przez odzież, środki chemiczne lub inne części ciała, musimy liczyć się z tym, że żywy początkowo kolor tatuażu po jakiś czasie ulegnie zniszczeniu.

Choć metody wykonania tatuażu są od lat podobne, to nie da się ukryć, że modyfikacjom i ulepszeniu ulegają materiały pracy tatuażysty. Dużą rolę w tym, jak po latach będzie prezentować się tatuaż, odgrywa więc profesjonalizm osoby wykonującej wzór oraz wysoka jakości tuszu, którego używa w swym studio. Stosowanie kiepskich barwników, choć z pewnością może kusić atrakcyjną ceną za usługę, ma ogromne przełożenie na to, czy nasz tatuaż nie zrobi się blady w krótkim czasie. Ponadto zawodowy tatuażysta powinien wiedzieć, jak prawidłowo rozcieńczyć barwnik – jeśli przesadzi, tatuaż szybko straci swą „moc”. Poza tym tatuator musi wyjaśnić klientowi bardzo ważną kwestię, jaką jest pielęgnacja wzoru. I nie chodzi tu jedynie o pierwsze doby po „zabiegu”, ale również o systematyczne stosowanie odpowiednich kosmetyków natłuszczających, czyli kremów, maści, balsamów. Z każdego takiego produktu należy jednak korzystać dokładnie tak, jak nakazuje instrukcja na opakowaniu lub jak zaleca tatuator. Przesadna ilość kosmetyku może przynieść odwrotny od oczekiwanego efekt i zamiast chronić intensywne kolory – wniknie w skórę i zwyczajnie spowoduje ich rozmycie.

Blaknięcie tatuażu nie jest niestety jedyną niekorzystną rzeczą, która może wpłynąć na estetykę jego wyglądu. Duże znaczenie ma także każda zmiana ciała, która następuje na przestrzeni czasu. Wzrost, przyrost masy ciała, ciąża – to wszystko sprawia, że skóra ulega rozciągnięciu, a tatuaż modyfikacjom. Nie da się ukryć, że zwykle nie jest to zmiana, o jakiej się marzyło. Z tego powodu tatuaż zalecany jest osobom, u których skończył się już etap wzrostu, czyli mniej więcej 22-letnim. Warto pamiętać, że jeśli jednak doszło do jakichkolwiek zniekształceń lub nadmiernego wyblaknięcia, każdy wzór można po pewnym czasie odświeżyć.

 

Artykuł : Czy tatuaż może się zmienić – powstał we współpracy z Klinika Dobosz

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl