Praktyczne i przydatne wskazówki jak wybrać idealne kwiaty zaręczynowe

Idealne kwiaty zaręczynowe – To jedna z najbardziej emocjonujących okazji i chwil w dorosłym życiu. Moment wymagający odpowiedniej oprawy, składającej się z mnóstwa drobniejszych elementów. W większą, świetnie skomponowaną i mającą jedyny w swój rodzaju charakter całość. Zaręczyny. Moment, w którym dwoje bliskich sobie ludzi wchodzi na wyższy poziom swojego związku. Robią razem krok do przodu, będący z jednej strony deklaracją, a z drugiej potwierdzeniem wcześniej podjętych wyborów. Ze wspólną decyzją o dalszym kroczeniu przez życie wspólnie obraną i wytyczoną ścieżką.

idealne kwiaty zaręczynowe

Pierścionek to jedno, ale…

Wiele osób, co ciekawe, zarówno kobiet i mężczyzn – stawia pierścionek na pierwszym miejscu. Określając go jako najważniejszy element. Rzecz jasna, pierścionek jest istotny, nie mniej coraz więcej mamy takich sytuacji, w których zaręczynowy pierścionek zastępowany jest inną biżuterią. Lub w ogóle innego rodzaju prezentami. Trendy mogą się zmieniać mniej lub bardziej, fakty są takie, że najpewniej i tak pierścionki będą jeszcze długi czas numerem jeden, jeśli chodzi o oświadczyny. Ale skupmy się na pewnym dodatku. Na czymś, co pozornie ma mniejszą istotność. A jednocześnie, jest idealnym dopełnieniem, kropką nad I w całej zaręczynowej sytuacji.

Kwiaty zaręczynowe – jak je wybierać?

Można oczywiście postawić na absolutną klasykę. Bukiet czerwonych róż, choć na tle dzisiejszych florystycznych propozycji może rysować się nieco banalnie, jednak cały czas zyskuje zwolenników. Może to kwestia przywiązania do tradycji, może też symboliki. W końcu czerwona różna to ewidentny symbol miłości. A zaręczyny, rzecz jasna, też są wynikiem miłości, uczucia, które łączy dwoje zapatrzonych i zakochanych w sobie ludzi, którzy chcą wspólnie iść przez życie.

Są jednak też kwiaty, które będą bardziej oryginalne, a jednocześnie bardzo efektowne idealne kwiaty zaręczynowe.

Jeden gatunek czy więcej?

O ile jeszcze powiedzmy 10 lat temu, zaręczynowe bukiety rzeczywiście były oparte głównie o jeden gatunek, teraz trendy się zmieniły. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kompozycje mieszane, mające więcej niż jeden gatunek. Tak naprawdę różnorodność może być ogromnym atutem, z powodzeniem można łączyć klasyczne różne z wieloma innymi kwiatami, jak amarylisy czy lilie. A tak naprawdę ograniczeniem jest tylko wyobraźnia osoby przygotowującej bukiet. No i ewentualne preferencje przyszłej małżonki. Zarówno w zakresie kwiatów, które lubi, jak i tych, których ewidentnie nie będzie darzyła sympatią.

Klasyka w odświeżonym wydaniu

Wróćmy jeszcze na chwilę do czerwonych róż. O ile forma bukietu może być rzeczywiście odebrana jako banalna, mało kreatywna i nieco wyświechtana, to już postawienie na wręczenie róż w innej formie, całkowicie zmienia postać rzeczy. Chodzi o róże w koszu. Tak jest – zamiast tradycyjnego bukietu, postawmy na kosz z różami. To zachwycające połączenie dwóch elementów plus fantazyjne i kreatywne przystrojenie. Zdecydowanie możemy mówić o bardzo efektownym charakterze takiej kompozycji.

Warto też, zanim jeszcze przyszły narzeczony uda się do kwiaciarni, poszukać inspiracji w sieci. Tam można znaleźć mnóstwo zdjęć bukietów, kwiatów w koszach i innych kombinacji. Nie chodzi oczywiście o kopiowanie 1:1, ale raczej o znalezienie inspiracji i punktu wyjścia do bukietu idealnego.

Artykuł przy współpracy z Flowers Atelier. idealne kwiaty zaręczynowe

 

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–