Connect with us

Published

on

Jak zintegrować pracowników – Dobra atmosfera w miejscu pracy to bardzo ważny czynnik, który wpływa między innymi na wyniki finansowe firmy. Zgrany zespół jest w stanie wiele osiągnąć, wspólnymi siłami. Kiedy pomiędzy pracownikami dzieje się źle, kiedy ich relacje nie są najlepsze, traci na tym cała firma. Bardzo ważne jest, aby zespół był zintegrowany. Jak to osiągnąć i kto jest za to odpowiedzialny?

Jak zintegrować pracowników

Jasne zasady

W miejscu pracy powinny obowiązywać jasne zasady zachowania, do których powinien stosować się każdy pracownik. W przypadku ich złamania nie ma innej reguły niż zastosowanie kary – upomnienia, nagany czy nawet wręczenie wypowiedzenia. Każdy pracownik powinien szanować swoich przełożonych i podwładnych. Każdy szef musi szanować osoby mu podległe. Tylko wzajemny szacunek zapewni, że każdemu będzie pracowało się dobrze. Warto również pamiętać o sankcjach prawnych w przypadku stosowania mobbingu. Dzisiaj to pojęcie jest już bardzo znane, a sądy pracy często przychylają się do stanowiska osób pokrzywdzonych i nakładają kary na oprawców.

Jak zintegrować zespół?

Dobry zespół potrafi ze sobą współpracować. Oczywiście wszędzie, gdzie jest więcej niż jeden człowiek, pojawiają się konflikty. Sztuką jest umiejętnie je rozwiązywać. Każdy członek zespołu powinien przejść szkolenie z asertywności. Integracja pracowników również jest bardzo ważna. W wielu firmach taka integracja odbywa się nie tylko w budynku firmy, w godzinach pracy. Menedżerowie organizują wyjazdy i wyjścia dla pracowników, gdzie mogą oni zabawić się wspólnie i zintegrować. A wszystko to dla dobra firmy – zgrany zespół będzie lepiej pracował i przyniesie firmie większe zyski. Gdyby nie kontakt poza pracą i wspólne wyjazdy, być może nigdy nie dowiedzielibyśmy się, że koleżanka z działu obok ma taką samą pasję jak my. Bardziej lubimy ludzi, z którymi mamy wspólne punkty zaczepienia. Takich ludzi lepiej postrzegamy i jesteśmy do nich przyjaźniej nastawieni.

Gotowe scenariusze

Co pracownicy mogą razem robić, aby dobrze się zintegrować? Pomysłów jest wiele. Można oczywiście zaprosić zespół na zwykłą imprezę, ale można też wymyślić coś bardziej kreatywnego i zaproponować na przykład wyjazd na paintball czy warsztaty kreatywne, gdzie pod okiem eksperta zespół nauczy się nowych umiejętności, które przydadzą się również w pracy, ale przede wszystkim wzmocnią mocne strony osób biorących w nich udział. Taki wyjazd na pewno będzie atrakcyjny dla większości pracowników. Wielu szefów zastanawia się, czy mogą oni przymuszać swoich podwładnych do udziału w takich wyjazdach integracyjnych. Wydaje się, że nie. Każda osoba jest wolna i sama decyduje co robi w wolnym czasie. Jednak warto zachęcać współpracowników do wspólnych wyjazdów i integracji.

Dzisiaj możliwości w zakresie integracji pracowników są praktycznie nieograniczone. Właściwie ogranicza nas tylko zasobność portfela oraz kreatywność osób odpowiedzialnych za podanie konkretnych pomysłów, jak ta integracja miałaby wyglądać. Szef może samodzielnie wymyślić program integracji, ale może również zdać się na wyspecjalizowaną firmę. która zajmuje się tego typu usługami.

 

Artykuł : Jak zintegrować pracowników – został przygotowany we współpracy z nais.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Edukacja

Jak zostać dobrym liderem?

Published

on

Jak zostać dobrym liderem?

Pytanie o to, jak być dobrym liderem, zadawane jest już od starożytności, a odpowiedzi na nie obejmują każde możliwe spektrum światopoglądowe czy czysto pragmatyczne. Dla każdej tezy można znaleźć tezę przeciwną, bronioną w zasadzie z takim samym zacięciem, jak teza postawiona pierwotnie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI

Published

on

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI

UOKiK porównał żywność w Polsce i Niemczech RAPORT + WNIOSKI Produkty w naszych sklepach są gorszej jakości?. UOKiK porównał polskie i niemieckie produkty.Co dalej z badaniami UOKiK? Zapraszam do przeczytania artykułu, w którym można znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Edukacja

Tusze do drukarek Brother

Published

on

Tusze do drukarek Brother

Wejdź na stronę www.dodrukarek.pl i zapoznaj się z najlepszą ofertą tonerów i tuszy do urządzeń marki Brother

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl