Connect with us

Published

on

W obecnych czasach wielu z nas korzysta z kalendarzy lub organizerów w naszych urządzeniach — smartfonach, laptopach i tabletach. Okazuje się jednak, że papierowe notatniki z kalendarzem mają liczne zalety, które znacznie ułatwiają planowanie i organizację.

Planowanie bez rozpraszania uwagi

Planowanie na papierze pozwala nam znacznie łatwiej skupić się na zadaniu, którym się zajmujemy. Nie oszukujmy się — elektroniczne urządzenia kuszą wieloma możliwościami. Nie zawsze oprzemy się pokusie przeglądania mediów społecznościowych, sprawdzenia najnowszych wiadomości lub posłuchania muzyki.

Korzystanie z papierowych planerów sprawia, że nic nie odciąga naszej uwagi: możemy odciąć się od wszystkiego, co utrudnia nam skupienie, mając przy sobie jedynie papier i coś do pisania.

Kalendarz pod ręką w każdej sytuacji

Bywają sytuacje, w których technologia nas zawodzi. Notatnik z kalendarzem zawsze można mieć przy sobie — bez problemu zanotujemy coś, o czym musimy pamiętać, lub zapiszemy ważną datę lub numer telefonu.

Kalendarz w formie notatnika to niewielki przedmiot, który zawsze można mieć w torebce, plecaku lub kieszeni. Dzięki temu nigdy już o niczym nie zapomnimy, będziemy też mogli w każdej chwili zajrzeć do naszego planu dnia lub istotnych notatek.

Ręczne pisanie — gwarancja zapamiętywania

Choć coraz częściej zapisujemy wszystko na klawiaturze, nie jest to najlepsze dla naszej zdolności zapamiętywania. Pisząc ręcznie, angażujemy nasz mózg znacznie bardziej — sprawia to, że każde zapisane słowo, liczba lub data znacznie skuteczniej zapisują się w naszej głowie.

Odręczne notowanie w kalendarzu ułatwi nam organizację i ułatwi skupienie podczas planowania. Warto spróbować — nawet, jeśli na co dzień jesteśmy zwolennikami komputerowych notatek.

Notatniki z kalendarzem ułatwiają nam organizację pracy, pomagają w kreatywnym zapisywaniu pomysłów i gwarantują, że nie zapomnimy o ważnych datach, wydarzeniach i spotkaniach. Jeśli chciałbyś kupić książkowy kalendarz najwyższej jakości, zajrzyj na https://chroma.pl/pl.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl