(VIDEO) Tak kradną złodzieje XXI Wieku – Wyrafinowane metody kradzieży aut

W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost skomplikowania metod stosowanych przez złodziei samochodów. Eksperci alarmują, że szczególnie narażone są pojazdy z bezkluczykowym systemem otwierania. Przestępcy, wykorzystując nowoczesne technologie, są w stanie w ciągu zaledwie 30 sekund przejąć kontrolę nad autem.

Kluczowym elementem tej metody jest użycie specjalnego urządzenia, składającego się z dwóch części. Jeden ze sprawców, za pomocą wzmacniacza antenowego, odbiera sygnał z kluczyka, który zazwyczaj znajduje się w domu właściciela pojazdu. Następnie, sygnał ten jest przesyłany do drugiego urządzenia umieszczonego przy samochodzie. To pozwala złodziejowi na otwarcie i uruchomienie pojazdu bez potrzeby posiadania fizycznego kluczyka.

Szczególnie niepokojące jest to, że urządzenie używane przez złodziei jest w stanie odbierać sygnał przez ściany i okna, co sprawia, że tradycyjne metody ochrony, takie jak zamknięcie drzwi czy okien, okazują się niewystarczające.

Na szczęście, istnieją sposoby na zabezpieczenie się przed tego typu kradzieżą. Eksperci zalecają przechowywanie kluczyka samochodowego w metalowym pudełku, które działa jak klatka Faradaya, blokując sygnał radiowy. Dodatkowo, warto umieścić kluczyk jak najdalej od drzwi i okien, aby utrudnić jego wykrycie i przechwycenie sygnału przez złodziei.

Kradzieże XXI wieku wymagają od właścicieli samochodów nowego poziomu czujności i dostosowania do stale zmieniających się metod działania przestępców. Ochrona pojazdów przed kradzieżą to już nie tylko kwestia zabezpieczeń mechanicznych, ale również świadomość zagrożeń płynących z zaawansowanych technologicznie ataków.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x