norstat cati

Znaleziony temat: norstat cati

Norstat CATI – jak skutecznie przeprowadzić badanie telefoniczne?

Norstat CATI to jedna z najpopularniejszych metod przeprowadzania badań marketingowych. Jest to metoda badania telefonicznego, która pozwala na uzyskanie szybkich i precyzyjnych wyników. W artykule przedstawimy kilka wytycznych, które pomogą Ci skutecznie przeprowadzić badanie telefoniczne za pomocą Norstat CATI.

1. Przygotuj się do rozmowy

Przed przystąpieniem do przeprowadzenia badania telefonicznego, warto dokładnie zapoznać się z tematem badania oraz z pytaniami, które będziesz zadawać. Przygotuj sobie notatki oraz listę pytań, które chcesz zadać. Pamiętaj, żeby pytać w sposób klarowny i zrozumiały dla respondentów.

2. Bądź uprzejmy i profesjonalny

Podczas rozmowy telefonicznej z respondentem, pamiętaj o zachowaniu uprzejmości i profesjonalizmu. Przedstaw się, powiedz, kim jesteś oraz dlaczego dzwonisz. Pamiętaj, żeby nie narzucać swojego zdania, a jedynie zadawać pytania i słuchać odpowiedzi.

3. Dobierz odpowiedni moment

Przed przystąpieniem do przeprowadzenia badania telefonicznego, warto dokładnie przeanalizować, kiedy jest najlepszy moment na przeprowadzenie rozmowy z respondentem. Najlepszy moment to taki, kiedy respondent jest w stanie skupić się na rozmowie i nie jest zbyt zajęty. Pamiętaj, żeby nie dzwonić w godzinach wieczornych ani w weekendy.

4. Zadbaj o jakość połączenia

Podczas przeprowadzania badania telefonicznego, ważne jest, aby zadbać o jakość połączenia. Upewnij się, że masz dobry zasięg oraz że Twój głos jest słyszalny i zrozumiały dla respondentów. Pamiętaj, żeby mówić w sposób wyraźny i spokojny.

5. Zakończ rozmowę w uprzejmy sposób

Po zakończeniu rozmowy telefonicznej, pamiętaj o podziękowaniu respondentowi za udział w badaniu oraz o uprzejmym pożegnaniu. Pamiętaj, żeby nie narzucać swojego zdania i nie wpływać na decyzje respondentów.

Podsumowanie

Przeprowadzenie badania telefonicznego za pomocą Norstat CATI może być skutecznym sposobem na uzyskanie szybkich i precyzyjnych wyników. Warto jednak pamiętać o kilku wytycznych, które pomogą nam przeprowadzić badanie w sposób profesjonalny i skuteczny. Przygotowanie się do rozmowy, zachowanie uprzejmości i profesjonalizmu, dobór odpowiedniego momentu, dbanie o jakość połączenia oraz uprzejme pożegnanie to kluczowe elementy, które warto wziąć pod uwagę podczas przeprowadzania badania telefonicznego.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: norstat cati

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x