Agenci CBA z długą bronią w padli do Kołobrzegu na rewizje

Wczesnym rankiem w Kołobrzegu zjawiły się jednostki Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dokładnie o 6.00 byli uzbrojeni i pojawili się na terenie posiadłości starosty Tomasza Tamborskiego. W związku z tym zdarzeniem skontaktowaliśmy się z przedstawicielem CBA i oczekujemy na komentarz (gdy go otrzymamy, umieścimy go tutaj). Na pytania dotyczące tej sytuacji, rzeczniczka starosty skierowała nas do prawnika kołobrzeskiego urzędnika. Adwokat Wiesław Breliński, będący na miejscu podczas działań agentów, poinformował nas, że interwencja była związana z trwającym śledztwem, w którym przez rok nie wpłynął akt oskarżenia (CBA interweniowało u starosty 6 października 2022 roku). Głównym celem było zabezpieczenie materiałów dowodowych.

Z naszych źródeł dowiedzieliśmy się, że CBA interweniowało również w co najmniej jednym z lokalnych przedsiębiorstw kołobrzeskich, gdzie zabezpieczono sprzęt komputerowy i dane.

Dla przypomnienia: Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi dochodzenie w sprawie domniemanego przyjęcia korzyści finansowej przez wójta gminy Kołobrzeg, Włodzimierza Popiołka. Środki finansowe miały pochodzić z jednej z firm prowadzonych przez Stanisława H. W tej sprawie oskarżenia otrzymali również miejscowy architekt Jacek S. oraz starosta Tomasz Tamborski.

Komunikat od nas: „W piątek dostaliśmy informację od Biura Informacyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego o treści: „Jednostki Centralnego Biura Antykorupcyjnego realizowały zadania procesowe w ramach dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. W tej kwestii prosimy o nawiązanie kontaktu z rzecznikiem prasowym tej Prokuratury”.

źródło: miastoKołobrzeg

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–