Słupki drogowe plastikowe – czy są wytrzymałe?

Słupki drogowe plastikowe mają szerokie zastosowanie w ruchu drogowym. Zapewniają bezpieczeństwo i prawidłową organizację ruchu. Ze względu na dostępność i cenę popularne na rynku są plastikowe słupki drogowe. W ofertach producentów słupków ostrzegawczych wykonanych z plastiku dostępne są różne warianty kolorystyczne oraz rozmiary. Czy są wytrzymałe?

Słupki drogowe zastosowanie

Słupki drogowe służą do wyznaczania granic w miejscach, gdzie konieczne staje się wyodrębnienie określonego odcinka obszaru. Popularne rodzaje słupków drogowych to te, które wykonane są z metalu. Cechuje je trwałość, wytrzymałość oraz stabilność. Dobrze sprawdzają się w przypadku konieczności oddzielenia ciągów pieszych od jezdni bądź oznakowania stref wyłączonych z użytkowania. 

Słupki drogowe stosowane są w miejscach, gdzie możliwość poruszania się pojazdem jest niemożliwa bądź ograniczona. Umieszczane są wzdłuż dróg lub chodników oraz na zakrętach. Słupki drogowe umieszcza się także na parkingach, dzięki czemu usprawnia się organizację ruchu.

Słupki drogowe rodzaje 

Oferta producentów słupków drogowych jest zróżnicowana cenowo i rodzajowo. Rodzaj stosowanych pachołków drogowych dopasowuje się do warunków i miejsca przeznaczenia. Wśród dostępnych wariantów można znaleźć: 

  • słupki drogowe metalowe – słupki blokujące, w których spotyka się często dodatkowe uchwyty na zawieszenie łańcuchów;
  • słupki drogowe elastyczne – mogą uginać się pod naporem;
  • słupki drogowe składane – pozwalają na łatwe rozłożenie i złożenie; 
  • blokady parkingowe – umożliwiają zablokowanie wjazdu na dany teren;
  • słupki drogowe plastikowe – wykonane są z tworzyw sztucznych i zwykle wykorzystuje się je do organizacji ruchu.

Czy plastikowe słupki drogowe są wytrzymałe?

Słupki drogowe plastikowe są funkcjonalnym i dobrym wyposażeniem do organizacji ruchu w określonej przestrzeni. Pachołki plastikowe znajdują szerokie zastosowanie na parkingach i chodnikach. Świetnie sprawdzają się też na osiedlach, prywatnych posesjach i parkingach sklepowych. Ich funkcją jest minimalizacja ryzyka uszkodzenia pojazdu, przy zachowaniu swojej roli jako ogranicznika. Czy słupki drogowe plastikowe są tak samo wytrzymałe jak słupki metalowe? 

Słupki drogowe plastikowe, jeśli są wykonane z najwyższej jakości surowców, gwarantują długi czas użytkowania w warunkach takich, jak: deszcz, śnieg, niska i wysoka temperatura. Są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu są optymalne cenowo, w porównaniu do innych rodzajów słupków ostrzegawczych

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–