Connect with us

Published

on

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.

Marcin Lorenc, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie powiedział nam, że zatrzymanemu w czwartek przez CBA staroście kołobrzeskiemu postawiono: – Zarzuty o charakterze korupcyjnym i w dalszym ciągu trwają intensywne czynności dotyczące tego postępowania.

Potwierdza też, że zatrzymanie starosty to efekt tego samego śledztwa, w ramach którego od trzech tygodni w areszcie przebywa wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, a od początku tego tygodnia kołobrzeski architekt Jacek S.

– Starosta usłyszał jeden zarzut – poprawia w rozmowie z nami mecenas Wiesław Breliński, jeden z prawników reprezentujących zatrzymanego Tomasza Tamborskiego. – Zresztą zarzut tak absurdalny i tak nie poparty materiałem dowodowym, że z podobna sytuacją spotykam się po raz pierwszy w ciągu całej mojej praktyki zawodowej – dodaje w rozmowie z nami.

Mecenas Breliński reprezentuje także wójta Włodzimierza Popiołka: – W mojej ocenie nie ma żadnych podstaw, by staroście mógł grozić areszt – dodał. Adwokat kilka dni po zatrzymaniu wójta złożył zażalenie na zasądzony mu areszt, ale wniosku dotąd nie rozpatrzono.

Przypomnijmy, wójtowi Włodzimierzowi Popiołkowi przedstawiono zarzut przyjęcia łapówki wysokości 300 tys. zł, w zamian za doprowadzenie do korzystnych dla inwestora zmian planistycznych. Wójta zatrzymano pod Wrocławiem, a z komunikatów Prokuratury Regionalnej w Szczecinie i Centralnego Biura Antykorupcyjnego wynikało, że do zatrzymania doszło chwilę po popełnieniu przestępstwa. Wraz z wójtem za kratki trafił jeden z dyrektorów firmy farmaceutycznej Hasco – Lek, która w Dźwirzynie prowadzi wielomilionową inwestycję – budowę dużych obiektów sanatoryjno – hotelowych, którą poprzedziły prowadzone od początku tego roku odwierty w poszukiwaniu wód termalnych.

Na początku tego tygodnia, Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało jeszcze jedną osobę – kołobrzeskiego architekta Jacka S. , przewodniczącego gminnej komisji urbanistyczno – architektonicznej w gminie wiejskiej Kołobrzeg. Tymczasowy areszt zasądzony wobec architekta potwierdził nam rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie, Michał Tomala: – Jacek S. usłyszał zarzut o charakterze korupcyjnym i najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Jest duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa , za które grozi surowa kara. Istnieje obawa matactwa procesowego, więc izolacja była w tym wypadku konieczna.

 

Źródło kolobrzeg.naszemiasto.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Kolejne aresztowanie w Kołobrzegu

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

Właśnie otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od sędziego Michała Tomali z Sądu Okręgowego w Szczecinie o tymczasowym aresztowaniu, na 2 miesiące, kołobrzeskiego architekta Jacka S. – przewodniczącego Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej w gminie Kołobrzeg. Architekt został zatrzymany na początku tego tygodnia przed funkcjonariuszy CBA. Więcej w materiale ” Z Kołobrzegu znikają ludzie na wysokich stanowiskach…”

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek zatrzymany przez CBA

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl