Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?

Przypomnijmy; we wrześniu CBA zatrzymało wójta Gminy Kołobrzeg Włodzimierza Popiołka na którym ciąży zarzut przyjęcia łapówki w wysokości 300 tys. zł za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego na jednej z działek. W tej sprawie zatrzymano również dwie inne osoby spoza Kołobrzegu; dyrektora firmy farmaceutycznej Hasco-Lek oraz przedsiębiorcę z Wrocławia (który ostatecznie nie otrzymał aresztu tymczasowego).

Na tym działania śledczych się nie zakończyły – na początku tygodnia wśród zatrzymanych osób znalazł się również kołobrzeski architekt, przewodniczący komisji urbanistyczno-architektonicznej w gminie, Jacek S., który już otrzymał zarzuty korupcyjne, a dzisiaj otrzymaliśmy informację o zastosowaniu wobec niego 2-miesięcznego aresztu.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Do tematu wrócimy.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–