Connect with us

Published

on

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?

Przypomnijmy; we wrześniu CBA zatrzymało wójta Gminy Kołobrzeg Włodzimierza Popiołka na którym ciąży zarzut przyjęcia łapówki w wysokości 300 tys. zł za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego na jednej z działek. W tej sprawie zatrzymano również dwie inne osoby spoza Kołobrzegu; dyrektora firmy farmaceutycznej Hasco-Lek oraz przedsiębiorcę z Wrocławia (który ostatecznie nie otrzymał aresztu tymczasowego).

Na tym działania śledczych się nie zakończyły – na początku tygodnia wśród zatrzymanych osób znalazł się również kołobrzeski architekt, przewodniczący komisji urbanistyczno-architektonicznej w gminie, Jacek S., który już otrzymał zarzuty korupcyjne, a dzisiaj otrzymaliśmy informację o zastosowaniu wobec niego 2-miesięcznego aresztu.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Do tematu wrócimy.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Kolejne aresztowanie w Kołobrzegu

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

Właśnie otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od sędziego Michała Tomali z Sądu Okręgowego w Szczecinie o tymczasowym aresztowaniu, na 2 miesiące, kołobrzeskiego architekta Jacka S. – przewodniczącego Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej w gminie Kołobrzeg. Architekt został zatrzymany na początku tego tygodnia przed funkcjonariuszy CBA. Więcej w materiale ” Z Kołobrzegu znikają ludzie na wysokich stanowiskach…”

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek zatrzymany przez CBA

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl