Connect with us

Published

on

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

Przypomnijmy, że zaledwie dwa tygodnie temu doszło do tymczasowego aresztowania wójta Gminy Kołobrzeg Włodzimierza Popiołka. Urzędnik otrzymał zarzut przyjęcia łapówki w wysokości 300 tys. zł. Od kilku dni próbujemy również dowiedzieć się czegoś o losach jednego ze znanych kołobrzeskich architektów, który – zatrzymany na początku tygodnia i przewieziony do Szczecinie, nie wrócił do tej pory do Kołobrzegu.

Zarówno o tę sprawę, jak i o sprawę kołobrzeskiego starosty pytaliśmy rzecznika Prokuratury Regionalnej Michała Lorenca. – Mogę jedynie powiedzieć, że prokuratura prowadzi, na tę chwilę, intensywne działania – powiedział nam prokurator. Nie mamy więc oficjalnej wiedzy na temat treści ewentualnych zarzutów wobec architekta i przyczyny zatrzymania szefa starostwa powiatowego. Czy te działania są powiązane ze sprawą W. Popiołka? Nie możemy obecnie tego oficjalnie potwierdzić.

Wiadomo jedynie, że prokuratura ma dokładnie 48 godzin, aby postawić ewentualne zarzuty i skierować wniosek do sądu o tymczasowy areszt osoby zatrzymanej. Kolejne 24 godziny należą do sądu, który ów wniosek może zatwierdzić, bądź odrzucić. Te terminy obowiązują również w weekendy.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Sprężarka do celów medycznych – jak wybrać?

Published

on

Sprężarka do celów medycznych – jak wybrać?

Wykorzystanie czystego powietrza w kompresorach rozszerza się naturalnie na sektor medyczny oraz farmakologiczny. Sprężarki medyczne z reguły modele bezolejowe ułatwiają zasilanie narzędzi dentystycznych, czy respiratorów. Coraz częściej kompresory medyczne integrują się bezpośrednio z rozbudowanym technologicznie fotelem stomatologicznym i ułatwiają wydajną obsługę pacjenta. Jakimi zasadami kierować się przed wyborem takiego sprzętu?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Kebab z własnego mięsa w Kołobrzegu już dostępny

Published

on

Kebab z własnego mięsa w Kołobrzegu już dostępny

Kebab z własnego mięsa w Kołobrzegu już dostępny jest w barze przy ulicy Słowińców 7 w Kołobrzegu. Jest to pyszne i niedrogie jedzenie złożone z mięsa oraz frytek i sałatek. Obecne coraz więcej osób korzysta z takiego smacznego jedzenia o dużych wartościach odżywczych. Jest to dobra rzecz oraz wyjątkowa jakość. Klienci doceniają pyszny kebab, lubą jadać go na obiad lub na kolację. Mięso może być drobiowe oraz wołowe. Klient wybiera samodzielnie mięso. Obecnie jest to dobre jedzenie, smaczne i wyjątkowe. Używane są przyprawy, które dodają smak i aromat.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl