Connect with us

Published

on

Wykorzystanie czystego powietrza w kompresorach rozszerza się naturalnie na sektor medyczny oraz farmakologiczny. Sprężarki medyczne z reguły modele bezolejowe ułatwiają zasilanie narzędzi dentystycznych, czy respiratorów. Coraz częściej kompresory medyczne integrują się bezpośrednio z rozbudowanym technologicznie fotelem stomatologicznym i ułatwiają wydajną obsługę pacjenta. Jakimi zasadami kierować się przed wyborem takiego sprzętu?

Dlaczego czystość sprężonego powietrza to krytyczna właściwość dla sprężarek medycznych?

Sprężarki medyczne działają najczęściej na zasadzie bezolejowej i umożliwiają podawanie w pełni czystego sprężonego powietrza do przyrządów chirurgicznych, albo innych wrażliwych systemów. Czystość powietrza odgrywa kluczowe znaczenie, szczególnie przy obsłudze przewlekle chorych pacjentów. A zatem przed wyborem technologii niezbędne staje się potwierdzenie dyrektyw EN i norm DIN. Kolejna kwestia dotyczy zaplanowania rezerw. Najczęściej sprężarki medyczne działają pod dużym obciążeniem, właściwie cały czas. Przerwa w pracy kompresora oznacza realne zagrożenie zdrowia. Jedna z marek, która spełnia na polskim rynku rygorystyczne standardy jakościowe w zakresie czystości sprężonego powietrza to BOGE.

Wysokie normy techniczne przed dopuszczeniem urządzenia na rynek

Medyczne sprężone powietrze przechodzi przez wiele etapów filtracji zgodnie z warunkami przedstawionymi w Europejskiej Ustawie o Produktach Leczniczych. A to zaledwie jeden z aktów prawnych odnoszących się do problematyki.

Warunki podawania powietrza medycznego i wyboru systemu

  • jeden z najważniejszych punktów to czystość i system filtracji zastosowany w sprężarce medycznej,
  • doświadczenie producenta w zakresie spełniania europejskich norm jakości,
  • obowiązkowe rezerwy na poziomie całej instalacji sprężonego powietrza. Wysoka dostępność to właściwie punkt krytyczny,
  • mobilność kompresorów, ale to zależy od specyfiki roboczej,
  • łatwość czyszczenia oraz serwisowania podzespołów,
  • cicha praca w bardziej wrażliwych warunkach.

Ciekawe rozwiązania znanych producentów i realna rekomendacja

Marka BOGE projektuje modułowe systemy czystego sprężonego powietrza wytrzymujące duże obciążenia i wydajne nawet po utracie zasilania. Zastosowanie potrójnej rezerwy w znaczący sposób podnosi bezpieczeństwo. Dodatkowo w sprężarkach medycznych występuje inteligentne oprogramowanie powiązane z intuicyjnym systemem sterowania.

Niezawodność sprężarek medycznych to priorytet przy wyborze technologii

W medycynie największym uznaniem cieszą się bezolejowe sprężarki podające odpowiednio uzdatnione powietrze. Urządzenia dopuszczone na rynek przechodzą wcześniej szereg testów i standaryzację pod rygorystyczne normy. Tylko najlepsze marki potrafią zagwarantować niezawodne działanie kompresora w zmiennych i wrażliwych warunkach środowiskowych. Kontakt z bezpośrednim producentem ułatwia późniejszą eksploatację, dopasowanie części zamiennych, czy fachowego serwisu.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Kebab z własnego mięsa w Kołobrzegu już dostępny

Published

on

Kebab z własnego mięsa w Kołobrzegu już dostępny

Kebab z własnego mięsa w Kołobrzegu już dostępny jest w barze przy ulicy Słowińców 7 w Kołobrzegu. Jest to pyszne i niedrogie jedzenie złożone z mięsa oraz frytek i sałatek. Obecne coraz więcej osób korzysta z takiego smacznego jedzenia o dużych wartościach odżywczych. Jest to dobra rzecz oraz wyjątkowa jakość. Klienci doceniają pyszny kebab, lubą jadać go na obiad lub na kolację. Mięso może być drobiowe oraz wołowe. Klient wybiera samodzielnie mięso. Obecnie jest to dobre jedzenie, smaczne i wyjątkowe. Używane są przyprawy, które dodają smak i aromat.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl