Connect with us

Published

on

Od 30 czerwca do 3 lipca 2022 roku na Dolnym Śląsku odbędzie się Polsko-Gruziński Festiwal Kultury. W ramach wydarzenia organizowany jest cykl koncertów „Gruzińskie opowieści”, podczas którego wystąpią „Narodowy Chór Adżarii Batumi” oraz Adżarski Państwowy Zespół Baletowy „Khorumi”.

Polsko-Gruziński Festiwal Kultury istnieje od 2017 roku i realizuje ideę współpracy kulturalno- artystycznej między regionem Dolnego Śląska a gruzińską Autonomiczną Republiką Adżarii. Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny oraz realizuje projekty z różnych dziedzin artystycznych, które często podejmowane są wspólnie przez artystów z Dolnego Śląska oraz z Adżarii. Jednym ze współorganizatorów festiwalu ze strony polskiej jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, a Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Davit Gabaidze – Przewodniczący Najwyższej Rady Autonomicznej Republiki Adżarii oraz Zurab Beridze – Ambasador Gruzji w Rzeczpospolitej Polskiej. Partnerami projektu ze stroni Adżarii są między innymi: Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu Autonomicznej Republiki Adżarii, Departament Turystyki i Ośrodków Wypoczynkowych Autonomicznej Republiki Adżarii, Adżarskie Muzeum Sztuki w Batumi oraz Teatr Dramatyczny w Batumi. 

Festiwal realizuje szereg celów kulturalnych, które pozwalają na poznanie wszystkich aspektów gruzińskiej kultury, tradycji, sztuki, muzyki czy literatury. Wydarzenie promuje artystów gruzińskich w instytucjach kulturalnych na Dolnym Śląsku i w całej Polsce, a także znacząco wpływa na rozwój współpracy między instytucjami, festiwalami, fundacjami oraz organizacjami kultury z Dolnego Śląska oraz Adżarii.

Podczas tegorocznego cyklu „Gruzińskie opowieści” publiczność dolnośląska obejrzy tańce w wykonaniu wielokrotnie nagradzanego i cenionego na całym świecie zespołu baletowego „Khorumi” zachwycającego umiejętnościami technicznymi, a także oryginalną choreografią oraz zespołu wokalnego „Batumi”  który mistrzowsko zaprezentuje urzekające pięknem i harmonią pieśni gruzińskie.  

Harmonogram występów w ramach tegorocznego festiwalu Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury:

30 czerwca 2022, godz. 18:00 – Bolesławiecki Ośrodek Kultury
plac Piłsudskiego 1C, Bolesławiec
Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie Kina Forum oraz na stronie www.kino.boleslawiec.pl

1 lipca 2022, godz. 20:00 – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Hala Lodowiska,
ul. Śląska 35, Świdnica
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Informacji Turystycznej w Świdnicy (Rynek 39-40)

2 lipca 2022, godz. 18:00 – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej, Sala Widowiskowa
Wojska Polskiego 20, Bystrzyca Kłodzka
Bilety: wstęp wolny

3 lipca 2022, godz. 21:30 – Amfiteatr w Lądku-Zdroju,
ul. Orla 7, w obrębie lądeckiego Parku Zdrojowego
Bilety: wstęp wolny

Organizatorzy:
Bolesławiecki Ośrodek Kultury, Gminą Miasta Świdnica, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej, Stowarzyszenie Kultura u Źródeł

  

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Czym jest dezynsekcja?

Published

on

Czym jest dezynsekcja?

W głównej mierze dezynsekcja polega na walce z owadami latającymi i biegającymi, które traktowane są jako szkodniki. Do nich zalicza się np. muchy, komary, mrówki, mole, karaluchy, pluskwy, prusaki, wszy, pchły. Ten proces opiera się także na pozbywaniu się gniazd os i szerszeni. W tym przypadku mamy do czynienia ze zwalczaniem dorosłych szkodników i ich larw. Dezynsekcja Warszawa możliwa jest do przeprowadzenia w różnych miejscach np. w budynkach mieszkalnych. Podczas niej stosowane są metody fizyczne, biologiczne i środki chemiczne.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Published

on

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-23 lipca br. po raz kolejny odbędzie się projekt, mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, hut mistrzami i technologami z terenu Polski i Czech oraz wspólne tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez znakomitych specjalistów i twórców szkła. Zaplanowane aż w czterech miejscach warsztaty oraz sympozjum będą także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego, a całe wydarzenie zakończy wystawa dzieł powstałych podczas projektu, zaplanowana na grudzień 2022 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Kombinezony damskie – jak nosić?

Published

on

Kombinezony damskie – jak nosić?

Kombinezony wróciły! I wygląda na to, że pozostaną na długo. Nic dziwnego, ponieważ kombinezony pasują zarówno do eleganckich, biurowych, jak i swobodnych strojów – musisz tylko odpowiednio je wystylizować, wiedząc, jak nadać indywidualny charakter temu trendowi, który już stał się niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl