Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

Czym się kierować przy wyborze osłon okiennych?

Wybierając osłony okienne do domu lub biura zwracamy się przede wszystkim uwagę na ich wygląd, pomijając często względy praktyczne i techniczne. Tymczasem sposób działania rolet czy żaluzji, ich budowa i wykonanie, a także zastosowane udogodnienia to niezwykle ważne kwestie, kluczowe dla wygody i satysfakcji użytkowania. Równie ważna jest też kwestia sposobu montażu, może się bowiem okazać że wybrana osłona z różnych względów nie może zostać zamontowana – na przykład, ze względu na ograniczoną przestrzeń nad otworem okiennym. Jest to szczególnie ważne w przypadku rolet zewnętrznych, których montaż czasami trzeba przewidzieć i zaplanować już na etapie projektowania budynku. Wybór osłony okiennej powinien również być podyktowany lokalizacją okien względem kierunków świata. Okna z południową ekspozycją wymagają większego zaciemniania, niż okna wychodzące na północ czy na wschód, które w ciągu dnia nie są poddane intensywnemu nasłonecznieniu.

Rolety solarne – gdzie się sprawdzą?

Rolety zewnętrzne solarne to rozwiązanie dla osób szukających innowacyjnych rozwiązań technologicznych, niezadowalających się kompromisami i dbających o środowisko naturalne. Rzeczywiście, rolety solarne są jednym z najskuteczniejszych systemów ochrony przeciwsłonecznej, doskonale dają radę nawet w przypadku bezpośredniego i ciągłego nasłonecznienia. Po zastosowaniu tego rodzaju osłon w oknach budynku, problem z przegrzewaniem się pomieszczeń automatycznie znika, a mikroklimat znacznie się poprawia. Z tego względu, rolety solarne najlepiej sprawdzą się w domach i mieszkaniach, których wnętrza są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Ten samowystarczalny system okienny nie wymaga instalacji elektryczne, ponieważ całą energię czerpie z wmontowanych baterii słonecznych, dzięki czemu jest znakomitym rozwiązaniem we wnękach okiennych, w których nie doprowadzono wcześniej przewodów elektrycznych.

Rolety solarne – jak działają?

Za działanie rolet solarnych odpowiada panel fotowoltaiczny, który umieszcza się w kasecie rolety. Zawiera on baterię, zasilaną energią słoneczną, charakteryzującą się niezwykle długą żywotnością. Co ciekawe, jest ona ładowana przez całą dobę, a nie wyłącznie wtedy, gdy padają na nią bezpośrednio promienie słoneczne – ładowanie zachodzi zatem zarówno w dzień, jak i w nocy. Możemy zatem być spokojni o działanie mechanizmu osłony, które nie jest ograniczone przerwami w dostawie prądu czy ewentualną awarią. Cały system staje się tym samym tańszy w utrzymaniu i proekologiczny, stanowiąc tym samym ciekawą alternatywę dla tradycyjnych osłon zewnętrznych, takich jak żaluzje fasadowe czy refleksole.

 

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–