Connect with us

Published

on

Każdy dobrze wie, że wprowadzenia zmian do naszego życia nie jest łatwe. Aby zacząć wprowadzać zmiany, trzeba mieć odpowiednią motywację i energię do działania. Żeby zrealizować swoje postanowienia musimy dokładnie wiedzieć czego chcemy i skrupulatnie dążyć do wyznaczonego przez siebie celu. Większość ludzi ustala Nowy Rok na zaczęcie nowego porządku i motywację do zmian w życiu.

Jak wprowadzić zmiany w życiu?

Dokonywanie nawet najmniejszych zmian, jest bardzo trudne. Jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych rzeczy, lubimy ułatwiać sobie pewne czynności. Stajemy się przez to leniwi. Wybieramy łatwiejsze dla nas rozwiązania, które nie zawsze są najlepszą możliwą dla nas opcją. Brak zmian, powoduje wstrzymanie samorozwoju. Aby zmienić przyzwyczajenia gruntowane latami potrzebne będzie samozaparcie, motywacja i oczywiście wsparcie aby wytrwać w nowych postanowieniach. Musimy pamiętać, że nigdy nie jest za późno, aby coś zmienić w swoi życiu na lepsze i że zawsze jest odpowiedni moment na to, aby zacząć działać i nie odkładać planów na później.

Często zdarza się tak, że zmiany w naszym życiu pojawiają się same, niezależnie od nas, np. zwolnienie z pracy, zmiana stanu zdrowia, rozstania. Do takich nagłych i szybkich zmian nieraz nie jesteśmy przygotowani i jest to wieli szok. Musimy wyjść ze swojej strefy komfortu i płynnie przystosować się do tego, co się wydarzyło. Pamiętajmy, nie powinniśmy się przejmować rzeczami, na które i tak nie mamy wpływu. Stres i złość w niczym nie pomoże, a nierzadko tylko przeszkadza w zrozumieniu sytuacji.

Najwygodniejszymi zmianami w naszym życiu są te, które sami zdecydowaliśmy się wprowadzić. Istnieje kilka ważnych zasad, których powinniśmy się trzymać, aby zmiany się przyjęły a przede wszystkim doszły do celu. Pozytywne zmiany są potrzebne, aby nasze życie szło do przodu. Nie należy trzymać się kurczowo starych przyzwyczajeń, ponieważ nigdy nie przekonamy się, że może być. Warto się przełamać i spróbować nowych postanowień, aby przekonać się, że wyjście ze strefy komfortu może okazać się bardzo owocne i skutkować polepszeniem jakości życia, nowych doznań, doświadczeń.

Pamiętaj aby:

1. Wszystkie zmiany najlepiej wprowadzać małymi krokami. Wychodzenie poza strefę komfortu jest trudne. Małe kroczki sprawdzają się najlepiej. Łatwiej się nam dostosować, kiedy zmiany są delikatne i nie zaskakują nas.

2. Zrobić sobie listy rzeczy, które chcemy zmienić. Najlepiej nie wypisywać od razy wszystkiego. Ważne aby skupić się na rzeczach z początku najłatwiejszych. Dobrze jest taką listę powiesić w widocznym miejscu, aby była dodatkową motywacją. Po wykonaniu zadań, nadszedł czas na zapis kolejnych, przez które będziemy musieli przejść.

3.  Zacząć od zmian, które przynoszą nam największą satysfakcje i gwarantują nam przyjemność. Najłatwiej zacząć od czegoś, co jest łatwe i proste, aby się nie zniechęcić. Wtedy motywacja do dalszych działań będzie dużo większa.

4. Nie  odkładać trudniejszych zmian. Trzeba dążyć do wykonania wszystkiego co sobie postanowiliśmy nawet, jeśli na początku jest to trudne i nie komfortowe. Każda zmiana na początku jest ciężka, ale z czasem wszystko przychodzi coraz łatwiej, a z czasem staje się normą.

5. Zaangażować w zmiany kogoś, kto będzie wsparciem i pomoże nam w upadkach. Pomoc osoby bliskiej jest bardzo ważna, gdyż zmiany mogą powodować zniechęcenie.

6. Cieszyć się z najmniejszych sukcesów i małych rzeczy, które udało się dokonać. To bardzo ważne oby podnosić się na duchy i trudnych momentach i doceniać nawet najdrobniejsze efekty. Każda kolejna zmiana będzie dużo łatwiejsza z pozytywnym nastawieniem.

7. Mieć konkretny cel, który ma zostać niezmienny.

8. Każde zmiany wykonywać systematycznie, gdyż pomoże to w dążeniu do wyznaczonego celu. Każda zmiana wykonywana regularnie, będzie łatwiejsza.

Pamiętajmy, że wprowadzanie zmian jest procesem długotrwałym. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i nie zniechęcać się w trudnych momentach. Pozytywne nastawienie, to połowa sukcesu. Po osiągnięciu sukcesu, satysfakcja będzie ogromna.

Zobacz również pożyczki 15 minut

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Sprężarka do celów medycznych – jak wybrać?

Published

on

Sprężarka do celów medycznych – jak wybrać?

Wykorzystanie czystego powietrza w kompresorach rozszerza się naturalnie na sektor medyczny oraz farmakologiczny. Sprężarki medyczne z reguły modele bezolejowe ułatwiają zasilanie narzędzi dentystycznych, czy respiratorów. Coraz częściej kompresory medyczne integrują się bezpośrednio z rozbudowanym technologicznie fotelem stomatologicznym i ułatwiają wydajną obsługę pacjenta. Jakimi zasadami kierować się przed wyborem takiego sprzętu?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Kebab z własnego mięsa w Kołobrzegu już dostępny

Published

on

Kebab z własnego mięsa w Kołobrzegu już dostępny

Kebab z własnego mięsa w Kołobrzegu już dostępny jest w barze przy ulicy Słowińców 7 w Kołobrzegu. Jest to pyszne i niedrogie jedzenie złożone z mięsa oraz frytek i sałatek. Obecne coraz więcej osób korzysta z takiego smacznego jedzenia o dużych wartościach odżywczych. Jest to dobra rzecz oraz wyjątkowa jakość. Klienci doceniają pyszny kebab, lubą jadać go na obiad lub na kolację. Mięso może być drobiowe oraz wołowe. Klient wybiera samodzielnie mięso. Obecnie jest to dobre jedzenie, smaczne i wyjątkowe. Używane są przyprawy, które dodają smak i aromat.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl