Connect with us

Published

on

Wielu z nas doskonale wie o tym, że piece do kotłowni w czasach obecnych mają płaszcza wodne, a spalanie odbywa się także i w tej drugiej komorze. Proces ten można śmiało nazwać rekuperacja, bo w typowym wkładzie kominkowym gazy, które mogą zostać dopalone najzwyczajniej w świecie idą w komin, a piec posiadający drugą komorę dopala takowe. W tym wszystkim liczy się też i to, że piec z dwiema komorami spalanie wyprodukowany ponad dekadę temu ma mniejszą efektywność od tego, który ma niecały rok. Tak jest głównie ze względu na to, że te konstrukcje z biegiem lat się udoskonala, choćby za pomocą kształtu tej uchylnej klapki, która częściowo przysłania wylot do przewodu spalinowego.

Obecność tego elementu jest rzecz jasna normą, ale jego kształt się zmienia a biegiem lat, po to by mniej się odkładały na nim sadze i po to by gazy powstające w trakcie spalania były tymi efektywniej dopalanymi. Tego typu piece grzewcze dostają też i te plakietki, które tak jakby podkreślają ich klasę i zazwyczaj lepsze konstrukcje tego typu także więcej kosztują, choć ten koszt zakupu w wielu procentach przypadków się zwraca.

Wydajność rekuperacji

Nie da się też i ukryć tego, że wielu z nas nabywa piece z dwiema komorami spalania ze względu na to, że takowe są tymi niezwykle wydajnymi. Rzecz jasna tę wydajność zawdzięczają one procesowi rekuperacji, który poprawia stan naszych osobistych finansów. Mowa tu konkretnie o tym, że energie cieplna pochodząca z każdej tony brykietu w tego typu piecach jest wykorzystywaną efektywniej niż w konstrukcjach z jedną komorą spalania, czyli dzięki tej jednej tonie brykietu możemy znacznie dłużej ogrzewać nasz dom. Istotnym jest też i to, że jeśli po jakichś kilkunastu latach zainwestujemy w nowszy piec tego typu, to będzie on jeszcze bardziej wydajnym. Rzecz jasna możemy także po jakimś czasie przestawić się na grzejniki elektryczne zasilane za pomocą turbin wiatrowych i ten konkretny wybór będzie jeszcze lepszym dla naszych portfeli jeśli chodzi o zwrot takiej inwestycji, ale w pewne dni wiatru nie ma. Natomiast taki wyjątkowo wydajny piec jest w kotłowni cały czas.

Produkcja pieców

Nikomu dwa razy nie trzeba wspominać o tym, że nowoczesne piece o dwóch komorach wytwarzają maszyny gnące stal kotłową i te które ją spawają, bo wykonują kluczowe elementy tych pieców i taniej i szybciej od człowieka. Wiele znaczy też i to, że wystartowanie z produkcją nowego modelu pieca wymaga tylko tego, by grupa techników przeprogramowała maszyny szybko wykonujące istotne podzespoły do konkretnego modelu.

Źródło: https://www.wojwent.com/rekuperacja/poznan/

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Czym jest dezynsekcja?

Published

on

Czym jest dezynsekcja?

W głównej mierze dezynsekcja polega na walce z owadami latającymi i biegającymi, które traktowane są jako szkodniki. Do nich zalicza się np. muchy, komary, mrówki, mole, karaluchy, pluskwy, prusaki, wszy, pchły. Ten proces opiera się także na pozbywaniu się gniazd os i szerszeni. W tym przypadku mamy do czynienia ze zwalczaniem dorosłych szkodników i ich larw. Dezynsekcja Warszawa możliwa jest do przeprowadzenia w różnych miejscach np. w budynkach mieszkalnych. Podczas niej stosowane są metody fizyczne, biologiczne i środki chemiczne.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Published

on

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-23 lipca br. po raz kolejny odbędzie się projekt, mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, hut mistrzami i technologami z terenu Polski i Czech oraz wspólne tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez znakomitych specjalistów i twórców szkła. Zaplanowane aż w czterech miejscach warsztaty oraz sympozjum będą także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego, a całe wydarzenie zakończy wystawa dzieł powstałych podczas projektu, zaplanowana na grudzień 2022 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Kombinezony damskie – jak nosić?

Published

on

Kombinezony damskie – jak nosić?

Kombinezony wróciły! I wygląda na to, że pozostaną na długo. Nic dziwnego, ponieważ kombinezony pasują zarówno do eleganckich, biurowych, jak i swobodnych strojów – musisz tylko odpowiednio je wystylizować, wiedząc, jak nadać indywidualny charakter temu trendowi, który już stał się niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl