Connect with us

Published

on

Wielu z nas doskonale wie o tym, że piece do kotłowni w czasach obecnych mają płaszcza wodne, a spalanie odbywa się także i w tej drugiej komorze. Proces ten można śmiało nazwać rekuperacja, bo w typowym wkładzie kominkowym gazy, które mogą zostać dopalone najzwyczajniej w świecie idą w komin, a piec posiadający drugą komorę dopala takowe. W tym wszystkim liczy się też i to, że piec z dwiema komorami spalanie wyprodukowany ponad dekadę temu ma mniejszą efektywność od tego, który ma niecały rok. Tak jest głównie ze względu na to, że te konstrukcje z biegiem lat się udoskonala, choćby za pomocą kształtu tej uchylnej klapki, która częściowo przysłania wylot do przewodu spalinowego.

Obecność tego elementu jest rzecz jasna normą, ale jego kształt się zmienia a biegiem lat, po to by mniej się odkładały na nim sadze i po to by gazy powstające w trakcie spalania były tymi efektywniej dopalanymi. Tego typu piece grzewcze dostają też i te plakietki, które tak jakby podkreślają ich klasę i zazwyczaj lepsze konstrukcje tego typu także więcej kosztują, choć ten koszt zakupu w wielu procentach przypadków się zwraca.

Wydajność rekuperacji

Nie da się też i ukryć tego, że wielu z nas nabywa piece z dwiema komorami spalania ze względu na to, że takowe są tymi niezwykle wydajnymi. Rzecz jasna tę wydajność zawdzięczają one procesowi rekuperacji, który poprawia stan naszych osobistych finansów. Mowa tu konkretnie o tym, że energie cieplna pochodząca z każdej tony brykietu w tego typu piecach jest wykorzystywaną efektywniej niż w konstrukcjach z jedną komorą spalania, czyli dzięki tej jednej tonie brykietu możemy znacznie dłużej ogrzewać nasz dom. Istotnym jest też i to, że jeśli po jakichś kilkunastu latach zainwestujemy w nowszy piec tego typu, to będzie on jeszcze bardziej wydajnym. Rzecz jasna możemy także po jakimś czasie przestawić się na grzejniki elektryczne zasilane za pomocą turbin wiatrowych i ten konkretny wybór będzie jeszcze lepszym dla naszych portfeli jeśli chodzi o zwrot takiej inwestycji, ale w pewne dni wiatru nie ma. Natomiast taki wyjątkowo wydajny piec jest w kotłowni cały czas.

Produkcja pieców

Nikomu dwa razy nie trzeba wspominać o tym, że nowoczesne piece o dwóch komorach wytwarzają maszyny gnące stal kotłową i te które ją spawają, bo wykonują kluczowe elementy tych pieców i taniej i szybciej od człowieka. Wiele znaczy też i to, że wystartowanie z produkcją nowego modelu pieca wymaga tylko tego, by grupa techników przeprogramowała maszyny szybko wykonujące istotne podzespoły do konkretnego modelu.

Źródło: https://www.wojwent.com/rekuperacja/poznan/

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Published

on

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Drewno jest niezwykle szlachetnym materiałem, który jednocześnie jest dość wymagający w obróbce. Nie da się ukryć, że wykreowanie przepięknych mebli czy listew ozdobnych jest zadaniem niezwykle wymagającym, którego podjąć mogą się jedynie doświadczone i w pełni profesjonalne zakłady stolarskie. Oczywiście pracownicy- stolarze, dysponują nie tylko wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawidłowej obróbki drewna, ale także muszą mieć do dyspozycji profesjonalne narzędzia. Bez nich praca z materiałem jakim jest drewno nie byłaby możliwa, a już na pewno nie byłaby efektywna. Tak więc w co zakład stolarski musi zostać wyposażony?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl