Connect with us

Published

on

Nie da się ukryć, że zarówno podłogówka, jak i również ogrzewanie tradycyjne to bardzo wartościowe systemy grzewcze, które warto zastosować w swoim domu jednorodzinnym. Niemniej, jednak nieco różnią się od siebie, dlatego też należy dokładnie przeanalizować wszystkie ich mocne oraz słabe strony, aby wybrać ten odpowiedni. W ostatnim czasie ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej stosowane, zwłaszcza u inwestorów, którzy posiadają jednorodzinne domy.

Inwestując w podłogówkę, można liczyć nie tylko na ogromny komfort cieplny, ale przede wszystkim oszczędność. Każdy, kto ją posiada wie, że jej eksploatacja nie jest, aż tak bardzo kosztowna, jak w przypadku wielu innych źródeł grzewczych. Oczywiście posiada ona wiele innych zalet, o których nieco później będzie mowa.

Ogrzewanie podłogowe wymaga przede wszystkim odpowiedniego projektu, dzięki któremu jego instalacja przebiegnie bez żadnych problemów. Warto tutaj podkreślić, że jest on konieczny, aby prawidłowo wykonać całą instalację. Oczywiście koszt takiego projektu nie jest zbyt wysoki, a może pomóc naprawdę wiele. Niektórzy inwestorzy o tym nie wiedzą, ale projekt ogrzewania podłogowego stanowi najważniejszy punkt całej instalacji.

Elektryczna podłogówka – zalety i wady tego rozwiązania

Elektryczne ogrzewanie podłogowe posiada wiele zalet, jak i również kilka wad, które warto znać, zanim inwestor się na nie zdecyduje. Zaczynając od dobrych stron, należy tutaj podkreślić między innymi to, że elektryczna podłogówka jest bardzo wydajna oraz efektywna dla całego domu. Zapewnia optymalny rozkład temperatury po wszystkich pomieszczeniach, znajdujących się w domu, dlatego też jest bardzo korzystna. Daje możliwość inteligentnego sterowania, które jest niesamowicie wygodne.

Jeśli, jednak chodzi o wady tego rozwiązania to należy do nich między innymi wysoki koszt użytkowania. Niestety rosnące ceny za prąd temu nie sprzyjają, dlatego też wielu inwestorów rezygnuje z elektrycznej podłogówki i decyduje się na wodą, która jest znacznie tańsza.

Wodne ogrzewanie podłogowe, czyli dlatego jest dobrym wyborem do każdego pomieszczenia?

Tak naprawdę, wodne ogrzewanie podłogowe jest znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem, niż elektryczna podłogówka. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o niższe koszty użytkowania, ale przede wszystkim komfort cieplny. Nie da się ukryć, że wodna podłogówka jest zazwyczaj stosowana w domach, które są stale zamieszkiwane, natomiast elektryczna w tych okresowo zamieszkiwanych, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Z całą pewnością, można powiedzieć, że wodne ogrzewanie podłogowe doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, zarówno pod płytkami, jak i również panelami. Jest bardzo uniwersalne, dlatego też można go zastosować nie tylko w domu jednorodzinnym, ale i również w każdym innym budynku. Ogrzewanie podłogowe to najlepszy wybór dla inwestorów z małymi dziećmi, jak i również alergików, gdyż im naprawdę bardzo sprzyja.

Darmowy projekt ogrzewania podłogowego można wykonać na https://remont.biz.pl/ogrzewanie/projekt-ogrzewania-podlogowego/

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Odpowiedni stan maszyn rolniczych podstawą działalności rolnika

Published

on

Odpowiedni stan maszyn rolniczych podstawą działalności rolnika

Rolnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki. Bez wystarczającej produkcji rolnej, ludzkość zwyczajnie będzie głodować. Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie na produkty rolne, rolnicy dokładają wszelkich starań, by właściwie użytkować zarówno swoje grunty, jak i swoje maszyny. Bez dobrych maszyn rolniczych nie ma mowy o wysokich zbiorach. Oprócz samego zakupu maszyn, niezmiernie istotne jest odpowiednia dbałość o nie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Leasing na używane maszyny stolarskie

Published

on

Leasing na używane maszyny stolarskie

Rozkręcając działalność w branży, która wymaga bardziej kosztownego sprzętu, wybór używanego urządzenia może być tym optymalnym. Wydajne sprzęty dobrej jakości to podstawa w branży stolarskiej. Możesz odkładać gotówkę, wziąć kredyt lub zdecydować się na leasing. Poniżej omówimy to ostatnie rozwiązanie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Świadczenie pielęgnacyjne dla opiekuna niepełnosprawnego dziecka.

Published

on

Świadczenie pielęgnacyjne dla opiekuna niepełnosprawnego dziecka.

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje osobom, posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności umiarkowanej lub pełnej, a także ich opiekunom. Jego wysokość ma pokryć wydatki związane z opieką nad osobą niepełnosprawną, wliczając w to również specjalistyczne leki, środki higieniczne, czy rehabilitację. Ze względu na spory koszt specjalistycznego leczenia, kwota ta nieraz nie pokrywa wszystkich niezbędnych wydatków, jednak jest dużym wsparciem dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Kwota tego świadczenia ulega co jakiś czas zmianie, a to ze względu na wzrost minimalnego wynagrodzenia i cen na produkty spożywcze oraz usługi. W jaki sposób przyznaje się świadczenie pielęgnacyjne i kto może je otrzymać?

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl