Connect with us

Published

on

Nie da się ukryć, że zarówno podłogówka, jak i również ogrzewanie tradycyjne to bardzo wartościowe systemy grzewcze, które warto zastosować w swoim domu jednorodzinnym. Niemniej, jednak nieco różnią się od siebie, dlatego też należy dokładnie przeanalizować wszystkie ich mocne oraz słabe strony, aby wybrać ten odpowiedni. W ostatnim czasie ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej stosowane, zwłaszcza u inwestorów, którzy posiadają jednorodzinne domy.

Inwestując w podłogówkę, można liczyć nie tylko na ogromny komfort cieplny, ale przede wszystkim oszczędność. Każdy, kto ją posiada wie, że jej eksploatacja nie jest, aż tak bardzo kosztowna, jak w przypadku wielu innych źródeł grzewczych. Oczywiście posiada ona wiele innych zalet, o których nieco później będzie mowa.

Ogrzewanie podłogowe wymaga przede wszystkim odpowiedniego projektu, dzięki któremu jego instalacja przebiegnie bez żadnych problemów. Warto tutaj podkreślić, że jest on konieczny, aby prawidłowo wykonać całą instalację. Oczywiście koszt takiego projektu nie jest zbyt wysoki, a może pomóc naprawdę wiele. Niektórzy inwestorzy o tym nie wiedzą, ale projekt ogrzewania podłogowego stanowi najważniejszy punkt całej instalacji.

Elektryczna podłogówka – zalety i wady tego rozwiązania

Elektryczne ogrzewanie podłogowe posiada wiele zalet, jak i również kilka wad, które warto znać, zanim inwestor się na nie zdecyduje. Zaczynając od dobrych stron, należy tutaj podkreślić między innymi to, że elektryczna podłogówka jest bardzo wydajna oraz efektywna dla całego domu. Zapewnia optymalny rozkład temperatury po wszystkich pomieszczeniach, znajdujących się w domu, dlatego też jest bardzo korzystna. Daje możliwość inteligentnego sterowania, które jest niesamowicie wygodne.

Jeśli, jednak chodzi o wady tego rozwiązania to należy do nich między innymi wysoki koszt użytkowania. Niestety rosnące ceny za prąd temu nie sprzyjają, dlatego też wielu inwestorów rezygnuje z elektrycznej podłogówki i decyduje się na wodą, która jest znacznie tańsza.

Wodne ogrzewanie podłogowe, czyli dlatego jest dobrym wyborem do każdego pomieszczenia?

Tak naprawdę, wodne ogrzewanie podłogowe jest znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem, niż elektryczna podłogówka. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o niższe koszty użytkowania, ale przede wszystkim komfort cieplny. Nie da się ukryć, że wodna podłogówka jest zazwyczaj stosowana w domach, które są stale zamieszkiwane, natomiast elektryczna w tych okresowo zamieszkiwanych, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Z całą pewnością, można powiedzieć, że wodne ogrzewanie podłogowe doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, zarówno pod płytkami, jak i również panelami. Jest bardzo uniwersalne, dlatego też można go zastosować nie tylko w domu jednorodzinnym, ale i również w każdym innym budynku. Ogrzewanie podłogowe to najlepszy wybór dla inwestorów z małymi dziećmi, jak i również alergików, gdyż im naprawdę bardzo sprzyja.

Darmowy projekt ogrzewania podłogowego można wykonać na https://remont.biz.pl/ogrzewanie/projekt-ogrzewania-podlogowego/

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu

Published

on

Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu

Od 14 maja do 19 czerwca br. zapraszamy do obejrzenia wystawy prac ukraińskich artystów, która przedstawia wojnę w Ukrainie poprzez ich codzienne posty w mediach społecznościowych. Wernisaż oraz oprowadzenie kuratorskie odbyły się 14 maja 2022 w NOC MUZEÓW. Ekspozycja obejmuje grafiki, rysunki, plakaty, kolaże oraz ekspozycje video, które komentują działania wojenne, codzienne życie czy ilustrują emocje dotyczące nowej, trudnej rzeczywistości.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Published

on

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Drewno jest niezwykle szlachetnym materiałem, który jednocześnie jest dość wymagający w obróbce. Nie da się ukryć, że wykreowanie przepięknych mebli czy listew ozdobnych jest zadaniem niezwykle wymagającym, którego podjąć mogą się jedynie doświadczone i w pełni profesjonalne zakłady stolarskie. Oczywiście pracownicy- stolarze, dysponują nie tylko wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawidłowej obróbki drewna, ale także muszą mieć do dyspozycji profesjonalne narzędzia. Bez nich praca z materiałem jakim jest drewno nie byłaby możliwa, a już na pewno nie byłaby efektywna. Tak więc w co zakład stolarski musi zostać wyposażony?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl