Connect with us

Published

on

Pomogą powinno się cały rok nie tylko na granicy grudzień- styczeń dla WOŚP, pomagajmy zawsze i każdemu.

Wielka orkiestra świątecznej pomocy.

Zbliża się słynny czas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na początku wszyscy podziwiali Jerzego Owsiaka za to, że wpadł na taki pomysł z pomaganiem, niestety znalazł się ktoś komu to zaczęło przeszkadzać i zaczęli się z niego wyśmiewać, z powodu, że jakoby nie robi tego za darmo. Za darmo czy nie i tak pomaga bardziej niż nasz rząd, który zawsze ma sporo wymówek by tylko nie dać pieniędzy szpitalom na potrzebny nowoczesny sprzęt.

Zanim odmówisz wrzucenia choćby tzw. złotówki do puszki WOŚP to pomyśl czy któregoś dnia Ty lub ktoś z twojej rodziny nie będzie potrzebował ratunku ze sprzętu który zasponsorował Jerzy Owsiak. Gdyby nie jego zaangażowanie i nasz wkład do tych puszek szpitale do dziś nie wiedziały by o istnieniu porządnych sprzętów, które mogą nam uratować życie. Pomagajmy to tak niewiele kosztuje a tyle może zdziałać. Nie jest wstydem pomagać, wstydem jest gdy się okaż, że któregoś dnia to właśnie TEN sprzęt uratował Ci życie, a ty nie zdążyłeś się do niego ani grosza, bo uważałeś, że to głupie.

Z drugiej strony też ważne, pomaganie poprzez plastikowe zakrętki, na każdym kroku jest akcja ZAKRĘTKI. U nas w mieście w Jędrzejowie jest Fundacja Miska Zdziśka która pomaga na różne sposoby ale głównie zbiera też zakrętki i w każdych chwili można podejść i oddać tam zebrane zakrętki. Przed budynkiem stoi też duże serca na zakrętki i można tam je wrzucać o każdej porze. Takie serca stoją teraz prawie wszędzie, nawet na małej wiosce by każdy mógł pomóc poprzez wrzucenie tam zakrętki plastikowe po napojach. Aż przykro się robi jak widzę jak ludzie zamiast zbierać to wyrzucają razem z innymi śmieciami do kosza, pewnie uważają że takie zbieranie to głupota i że z takiego zbierania nic nie ma, z jednej zakrętki nic się nie zrobi ale jak wspólnie uzbieramy parę ton zakrętek to to robi wrażenie.

Nie wstydźcie się wrzucać zakrętki do wyznaczonych miejsc, tak samo nie wstydźcie się wrzucać do puszek na WOŚP. Nigdy nie wiesz kiedy Ty będziesz potrzebował pomocy z TEGO źródła. Pomagajmy cały rok.

Pomóż a i Tobie pomogą.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Alimenty: patologie i nieszczęścia

Published

on

Alimenty: patologie i nieszczęścia

Zaostrzenie kodeksu karnego wprowadzone 31 maja 2017 r. nie przyczyniło się do poprawienia ściągalności alimentów. Organy upoważnione do jego egzekwowania po prostu tego nie robią

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Akt oskarżenia w sprawie twórców pozabankowego przedsiębiorstwa zajmującego się udzielaniem tzw. chwilówek

Published

on

Akt oskarżenia w sprawie twórców pozabankowego przedsiębiorstwa zajmującego się udzielaniem tzw. chwilówek

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Rejonowego w Tychach akt oskarżenia przeciwko 4 założycielom pozabankowego przedsiębiorstwa zajmującego się udzielaniem pożyczek tzw. „chwilówek”. Osoby te działały bez stosownego zezwolenia. Prowadziły również w nierzetelny sposób księgi rachunkowe, przy czym w okresie objętym zarzutami przez ich ręce przepłynęło łącznie ponad 100 mln złotych.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Od 1 października kolei w układzie jazdy

Published

on

Od 1 października koleje w katalogu jazdy

Od czwartku 1 października, Komunikacja Miejska dokonuje zmian w obecnym rozkładzie jazdy. Rozkład do wglądu znajduje się na ścianie internetowej spółki www.km.kolobrzeg.pl natomiast na Facebooku. Od rana na odpoczynkach pojawią się nowe rozkłady, kiedy również jednocześnie zostanie zaktualizowana aplikacja Mybus. Nowości w katalogu jazdy dotyczą głównie zwiększenia ilości kursów w porach porannych i popołudniowych, o co wnioskowali mieszkańcy Kołobrzegu.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl