Connect with us

Published

on

Rozkręcając działalność w branży, która wymaga bardziej kosztownego sprzętu, wybór używanego urządzenia może być tym optymalnym. Wydajne sprzęty dobrej jakości to podstawa w branży stolarskiej. Możesz odkładać gotówkę, wziąć kredyt lub zdecydować się na leasing. Poniżej omówimy to ostatnie rozwiązanie.

Co warto wiedzieć o leasingu używanych maszyn stolarskich?

Używane maszyny stolarskie to sprzęt, którego zaletą jest niższy koszt niż w przypadku nowych urządzeń. Leasinguje się różnego rodzaju maszyny – to m.in. piły, okleiniarki, strugarki, frezarki, wiertarki czy nawet kosztowne centra obróbcze i całe linie technologiczne. Firmy leasingowe oferują finansowanie takich urządzeń, ale pod pewnymi warunkami.

Istotne są dochody generowane przez Twoją firmę. Jeśli w skali roku są one niższe niż cena maszyny stolarskiej, którą chcesz nabyć, leasingodawca najprawdopodobniej nie zdecyduje się na finansowanie.

W większości przypadków nie skorzystasz też z procedury uproszczonej. Aby leasingodawca sfinansował dla Ciebie używane maszyny stolarskie, wymagane są PIT-y i podsumowanie księgi przychodów. Nie jest to jednak reguła. W Leason okazywanie dokumentów finansowych nie jest konieczne, jeżeli chcesz uzyskać leasing na używane maszyny stolarskie do 200 tysięcy złotych. 

Gdy kwota jest wyższa, możemy Ci zaoferować uproszczoną ocenę wniosku obejmującą oświadczenie o dochodzie za bieżący rok. Dla urządzeń do 110 tysięcy złotych cała procedura może się odbyć poprzez leasing on-line.

Ile lat mogą mieć używane maszyny stolarskie?

Firmy leasingowe biorą też pod uwagę wiek sprzętu, który chcesz wziąć w leasing. Nie są chętne do ryzyka, zwłaszcza że nawet używane maszyny stolarskie kosztują często po kilkaset tysięcy złotych. Możesz więc spotkać się z odmową, jeśli wiek maszyny w momencie zakończenia umowy będzie przekraczał 10 lat. W Leason mamy doświadczenie w finansowaniu starszych urządzeń, nawet 20-letnich. Przy leasingu on-line limit wieku w ogóle nie jest brany pod uwagę.

Używane maszyny stolarskie, którymi jesteś zainteresowany, powinny również posiadać certyfikat CE. To szczególnie istotne w przypadku sprzętu sprowadzanego spoza Unii Europejskiej. Jego brak niekoniecznie musi wpłynąć na odmowę wniosku leasingowego. Pamiętaj jednak, że to Ty ponosisz pełną odpowiedzialność, jeśli Twój pracownik ulegnie wypadkowi przy obsłudze takiej maszyny.

Czy zadłużenie wpływa na ocenę wniosku leasingowego?

Owszem. Jeżeli posiadasz negatywną historię w bazach takich, jak BIK i KRD, to możesz nie dostać leasingu na potrzebny Ci sprzęt. Dla wielu leasingodawców ważne jest jednak w jakich bazach figurujesz oraz jak wyglądają dochody generowane przez Twoją firmę. Przy dochodach przynajmniej dwukrotnie wyższych niż cena maszyny, najprawdopodobniej otrzymasz finansowanie.

Jeżeli zdecydowałeś się na skorzystanie z usług Leason, zyskujesz pewność, że dokładnie rozpatrzymy Twój przypadek. Postaramy się znaleźć najlepsze wyjście, nawet jeśli figurujesz jako dłużnik w bazach BIK i KRD. 

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Czy podłogówka jest lepsza od ogrzewania tradycyjnego?

Published

on

Czy podłogówka jest lepsza od ogrzewania tradycyjnego?

Nie da się ukryć, że zarówno podłogówka, jak i również ogrzewanie tradycyjne to bardzo wartościowe systemy grzewcze, które warto zastosować w swoim domu jednorodzinnym. Niemniej, jednak nieco różnią się od siebie, dlatego też należy dokładnie przeanalizować wszystkie ich mocne oraz słabe strony, aby wybrać ten odpowiedni. W ostatnim czasie ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej stosowane, zwłaszcza u inwestorów, którzy posiadają jednorodzinne domy.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Odpowiedni stan maszyn rolniczych podstawą działalności rolnika

Published

on

Odpowiedni stan maszyn rolniczych podstawą działalności rolnika

Rolnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki. Bez wystarczającej produkcji rolnej, ludzkość zwyczajnie będzie głodować. Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie na produkty rolne, rolnicy dokładają wszelkich starań, by właściwie użytkować zarówno swoje grunty, jak i swoje maszyny. Bez dobrych maszyn rolniczych nie ma mowy o wysokich zbiorach. Oprócz samego zakupu maszyn, niezmiernie istotne jest odpowiednia dbałość o nie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Świadczenie pielęgnacyjne dla opiekuna niepełnosprawnego dziecka.

Published

on

Świadczenie pielęgnacyjne dla opiekuna niepełnosprawnego dziecka.

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje osobom, posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności umiarkowanej lub pełnej, a także ich opiekunom. Jego wysokość ma pokryć wydatki związane z opieką nad osobą niepełnosprawną, wliczając w to również specjalistyczne leki, środki higieniczne, czy rehabilitację. Ze względu na spory koszt specjalistycznego leczenia, kwota ta nieraz nie pokrywa wszystkich niezbędnych wydatków, jednak jest dużym wsparciem dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Kwota tego świadczenia ulega co jakiś czas zmianie, a to ze względu na wzrost minimalnego wynagrodzenia i cen na produkty spożywcze oraz usługi. W jaki sposób przyznaje się świadczenie pielęgnacyjne i kto może je otrzymać?

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl