Connect with us

Published

on

Rozkręcając działalność w branży, która wymaga bardziej kosztownego sprzętu, wybór używanego urządzenia może być tym optymalnym. Wydajne sprzęty dobrej jakości to podstawa w branży stolarskiej. Możesz odkładać gotówkę, wziąć kredyt lub zdecydować się na leasing. Poniżej omówimy to ostatnie rozwiązanie.

Co warto wiedzieć o leasingu używanych maszyn stolarskich?

Używane maszyny stolarskie to sprzęt, którego zaletą jest niższy koszt niż w przypadku nowych urządzeń. Leasinguje się różnego rodzaju maszyny – to m.in. piły, okleiniarki, strugarki, frezarki, wiertarki czy nawet kosztowne centra obróbcze i całe linie technologiczne. Firmy leasingowe oferują finansowanie takich urządzeń, ale pod pewnymi warunkami.

Istotne są dochody generowane przez Twoją firmę. Jeśli w skali roku są one niższe niż cena maszyny stolarskiej, którą chcesz nabyć, leasingodawca najprawdopodobniej nie zdecyduje się na finansowanie.

W większości przypadków nie skorzystasz też z procedury uproszczonej. Aby leasingodawca sfinansował dla Ciebie używane maszyny stolarskie, wymagane są PIT-y i podsumowanie księgi przychodów. Nie jest to jednak reguła. W Leason okazywanie dokumentów finansowych nie jest konieczne, jeżeli chcesz uzyskać leasing na używane maszyny stolarskie do 200 tysięcy złotych. 

Gdy kwota jest wyższa, możemy Ci zaoferować uproszczoną ocenę wniosku obejmującą oświadczenie o dochodzie za bieżący rok. Dla urządzeń do 110 tysięcy złotych cała procedura może się odbyć poprzez leasing on-line.

Ile lat mogą mieć używane maszyny stolarskie?

Firmy leasingowe biorą też pod uwagę wiek sprzętu, który chcesz wziąć w leasing. Nie są chętne do ryzyka, zwłaszcza że nawet używane maszyny stolarskie kosztują często po kilkaset tysięcy złotych. Możesz więc spotkać się z odmową, jeśli wiek maszyny w momencie zakończenia umowy będzie przekraczał 10 lat. W Leason mamy doświadczenie w finansowaniu starszych urządzeń, nawet 20-letnich. Przy leasingu on-line limit wieku w ogóle nie jest brany pod uwagę.

Używane maszyny stolarskie, którymi jesteś zainteresowany, powinny również posiadać certyfikat CE. To szczególnie istotne w przypadku sprzętu sprowadzanego spoza Unii Europejskiej. Jego brak niekoniecznie musi wpłynąć na odmowę wniosku leasingowego. Pamiętaj jednak, że to Ty ponosisz pełną odpowiedzialność, jeśli Twój pracownik ulegnie wypadkowi przy obsłudze takiej maszyny.

Czy zadłużenie wpływa na ocenę wniosku leasingowego?

Owszem. Jeżeli posiadasz negatywną historię w bazach takich, jak BIK i KRD, to możesz nie dostać leasingu na potrzebny Ci sprzęt. Dla wielu leasingodawców ważne jest jednak w jakich bazach figurujesz oraz jak wyglądają dochody generowane przez Twoją firmę. Przy dochodach przynajmniej dwukrotnie wyższych niż cena maszyny, najprawdopodobniej otrzymasz finansowanie.

Jeżeli zdecydowałeś się na skorzystanie z usług Leason, zyskujesz pewność, że dokładnie rozpatrzymy Twój przypadek. Postaramy się znaleźć najlepsze wyjście, nawet jeśli figurujesz jako dłużnik w bazach BIK i KRD. 

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Czym jest dezynsekcja?

Published

on

Czym jest dezynsekcja?

W głównej mierze dezynsekcja polega na walce z owadami latającymi i biegającymi, które traktowane są jako szkodniki. Do nich zalicza się np. muchy, komary, mrówki, mole, karaluchy, pluskwy, prusaki, wszy, pchły. Ten proces opiera się także na pozbywaniu się gniazd os i szerszeni. W tym przypadku mamy do czynienia ze zwalczaniem dorosłych szkodników i ich larw. Dezynsekcja Warszawa możliwa jest do przeprowadzenia w różnych miejscach np. w budynkach mieszkalnych. Podczas niej stosowane są metody fizyczne, biologiczne i środki chemiczne.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Published

on

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-23 lipca br. po raz kolejny odbędzie się projekt, mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, hut mistrzami i technologami z terenu Polski i Czech oraz wspólne tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez znakomitych specjalistów i twórców szkła. Zaplanowane aż w czterech miejscach warsztaty oraz sympozjum będą także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego, a całe wydarzenie zakończy wystawa dzieł powstałych podczas projektu, zaplanowana na grudzień 2022 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Kombinezony damskie – jak nosić?

Published

on

Kombinezony damskie – jak nosić?

Kombinezony wróciły! I wygląda na to, że pozostaną na długo. Nic dziwnego, ponieważ kombinezony pasują zarówno do eleganckich, biurowych, jak i swobodnych strojów – musisz tylko odpowiednio je wystylizować, wiedząc, jak nadać indywidualny charakter temu trendowi, który już stał się niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl