Connect with us

Published

on

Elektryczna mata grzejna to rozwiązanie, które producenci polecają jako alternatywę dla folii grzewczych. Sprawdza się tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania ogrzewania na podczerwień. Czy to oznacza, że można je wykorzystać w każdym wnętrzu? Sprawdź, czy Twój dom spełnia warunki do montażu maty grzewczej!

Ogrzewaj dom, a nie otoczenie – zadbaj o właściwą termoizolację

Ciepło generowane przez matę grzejną jest idealne, by zapewnić Ci komfortowe warunki do przebywania w pomieszczeniu. Nie pozwól mu uciekać przez ściany czy dach – jest na to zbyt cenne!

Ogrzewanie elektryczne za pomocą montowanych pod podłogą mat jest tanie i efektywne – pod warunkiem, że dom jest właściwie odizolowany od otoczenia. Ogrzewanie elektryczne to najlepszy wybór do budynków nowych lub po termomodernizacji, ocieplonych wełną mineralną albo styropianem. Pamiętaj też, by zwrócić uwagę na to, czy ciepło nie ucieka na zewnątrz przez okna. Przed zainstalowaniem maty grzejnej warto wymienić je na nowe, plastikowe.

Czy mata grzejna jest efektywna w małych pomieszczeniach?

Ogrzewanie podłogowe kojarzy się głównie z dużymi przestrzeniami: salonami, jadalniami i sypialniami w domach jednorodzinnych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by mata grzejna służyła mieszkańcom niewielkiego mieszkania. 

Elektryczne maty grzewcze są sprzedawane w różnych rozmiarach, dostosowanych także do małych pomieszczeń: pokoi, kuchni, łazienek. Aby zapewnić domownikom komfort cieplny, wystarczy położyć matę grzejną na 80% powierzchni podłogi.

Mata grzejna a podłoga drewniana – czy ciepło nie uszkodzi paneli?

Jeśli w domu znajduje się podłoga wykonana z drewna (panele, parkiet, deska barlinecka), elektryczne ogrzewanie podłogowe nie jest polecanym rozwiązaniem. Mata grzejna przegrywa w tej kwestii z ogrzewaniem na podczerwień. Znajdujące się w jej wnętrzu druty wolframowo-niklowe rozgrzewają się na tyle mocno, że mogłyby uszkodzić drewno. Spowodowałoby to jego rozsychanie i pękanie.

Elektryczna mata grzejna sprawdzi się tam, gdzie na podłodze są płytki ceramiczne lub gresowe, odporne na działanie ciepła.

Masz instalację fotowoltaiczną? Wykorzystaj ją i obniż koszty ogrzewania!

Panele fotowoltaiczne i mata grzejna to połączenie, które umożliwi Ci stworzenie ekologicznego, niemal samowystarczalnego domu. Systemy ogrzewania są zasilane energią elektryczną i nie ma większego znaczenia, skąd ta energia pochodzi. Jeśli masz na tyle dużo paneli słonecznych, by wygenerować ilość prądu wystarczającą do obsługi instalacji, możesz jeszcze bardziej obniżyć koszty ogrzewania.

Mata grzejna to rozwiązanie dla Ciebie? Sprawdź, jakie produkty oferuje producent nowoczesnych systemów ogrzewania – Heat Decor!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Czy podłogówka jest lepsza od ogrzewania tradycyjnego?

Published

on

Czy podłogówka jest lepsza od ogrzewania tradycyjnego?

Nie da się ukryć, że zarówno podłogówka, jak i również ogrzewanie tradycyjne to bardzo wartościowe systemy grzewcze, które warto zastosować w swoim domu jednorodzinnym. Niemniej, jednak nieco różnią się od siebie, dlatego też należy dokładnie przeanalizować wszystkie ich mocne oraz słabe strony, aby wybrać ten odpowiedni. W ostatnim czasie ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej stosowane, zwłaszcza u inwestorów, którzy posiadają jednorodzinne domy.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Odpowiedni stan maszyn rolniczych podstawą działalności rolnika

Published

on

Odpowiedni stan maszyn rolniczych podstawą działalności rolnika

Rolnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki. Bez wystarczającej produkcji rolnej, ludzkość zwyczajnie będzie głodować. Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie na produkty rolne, rolnicy dokładają wszelkich starań, by właściwie użytkować zarówno swoje grunty, jak i swoje maszyny. Bez dobrych maszyn rolniczych nie ma mowy o wysokich zbiorach. Oprócz samego zakupu maszyn, niezmiernie istotne jest odpowiednia dbałość o nie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Leasing na używane maszyny stolarskie

Published

on

Leasing na używane maszyny stolarskie

Rozkręcając działalność w branży, która wymaga bardziej kosztownego sprzętu, wybór używanego urządzenia może być tym optymalnym. Wydajne sprzęty dobrej jakości to podstawa w branży stolarskiej. Możesz odkładać gotówkę, wziąć kredyt lub zdecydować się na leasing. Poniżej omówimy to ostatnie rozwiązanie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl