Connect with us

Published

on

Elektryczna mata grzejna to rozwiązanie, które producenci polecają jako alternatywę dla folii grzewczych. Sprawdza się tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania ogrzewania na podczerwień. Czy to oznacza, że można je wykorzystać w każdym wnętrzu? Sprawdź, czy Twój dom spełnia warunki do montażu maty grzewczej!

Ogrzewaj dom, a nie otoczenie – zadbaj o właściwą termoizolację

Ciepło generowane przez matę grzejną jest idealne, by zapewnić Ci komfortowe warunki do przebywania w pomieszczeniu. Nie pozwól mu uciekać przez ściany czy dach – jest na to zbyt cenne!

Ogrzewanie elektryczne za pomocą montowanych pod podłogą mat jest tanie i efektywne – pod warunkiem, że dom jest właściwie odizolowany od otoczenia. Ogrzewanie elektryczne to najlepszy wybór do budynków nowych lub po termomodernizacji, ocieplonych wełną mineralną albo styropianem. Pamiętaj też, by zwrócić uwagę na to, czy ciepło nie ucieka na zewnątrz przez okna. Przed zainstalowaniem maty grzejnej warto wymienić je na nowe, plastikowe.

Czy mata grzejna jest efektywna w małych pomieszczeniach?

Ogrzewanie podłogowe kojarzy się głównie z dużymi przestrzeniami: salonami, jadalniami i sypialniami w domach jednorodzinnych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by mata grzejna służyła mieszkańcom niewielkiego mieszkania. 

Elektryczne maty grzewcze są sprzedawane w różnych rozmiarach, dostosowanych także do małych pomieszczeń: pokoi, kuchni, łazienek. Aby zapewnić domownikom komfort cieplny, wystarczy położyć matę grzejną na 80% powierzchni podłogi.

Mata grzejna a podłoga drewniana – czy ciepło nie uszkodzi paneli?

Jeśli w domu znajduje się podłoga wykonana z drewna (panele, parkiet, deska barlinecka), elektryczne ogrzewanie podłogowe nie jest polecanym rozwiązaniem. Mata grzejna przegrywa w tej kwestii z ogrzewaniem na podczerwień. Znajdujące się w jej wnętrzu druty wolframowo-niklowe rozgrzewają się na tyle mocno, że mogłyby uszkodzić drewno. Spowodowałoby to jego rozsychanie i pękanie.

Elektryczna mata grzejna sprawdzi się tam, gdzie na podłodze są płytki ceramiczne lub gresowe, odporne na działanie ciepła.

Masz instalację fotowoltaiczną? Wykorzystaj ją i obniż koszty ogrzewania!

Panele fotowoltaiczne i mata grzejna to połączenie, które umożliwi Ci stworzenie ekologicznego, niemal samowystarczalnego domu. Systemy ogrzewania są zasilane energią elektryczną i nie ma większego znaczenia, skąd ta energia pochodzi. Jeśli masz na tyle dużo paneli słonecznych, by wygenerować ilość prądu wystarczającą do obsługi instalacji, możesz jeszcze bardziej obniżyć koszty ogrzewania.

Mata grzejna to rozwiązanie dla Ciebie? Sprawdź, jakie produkty oferuje producent nowoczesnych systemów ogrzewania – Heat Decor!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Published

on

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-23 lipca br. po raz kolejny odbędzie się projekt, mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, hut mistrzami i technologami z terenu Polski i Czech oraz wspólne tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez znakomitych specjalistów i twórców szkła. Zaplanowane aż w czterech miejscach warsztaty oraz sympozjum będą także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego, a całe wydarzenie zakończy wystawa dzieł powstałych podczas projektu, zaplanowana na grudzień 2022 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Kombinezony damskie – jak nosić?

Published

on

Kombinezony damskie – jak nosić?

Kombinezony wróciły! I wygląda na to, że pozostaną na długo. Nic dziwnego, ponieważ kombinezony pasują zarówno do eleganckich, biurowych, jak i swobodnych strojów – musisz tylko odpowiednio je wystylizować, wiedząc, jak nadać indywidualny charakter temu trendowi, który już stał się niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Polsko-Gruziński Festiwal Kultury

Published

on

Polsko-Gruziński Festiwal Kultury

Od 30 czerwca do 3 lipca 2022 roku na Dolnym Śląsku odbędzie się Polsko-Gruziński Festiwal Kultury. W ramach wydarzenia organizowany jest cykl koncertów „Gruzińskie opowieści”, podczas którego wystąpią „Narodowy Chór Adżarii Batumi” oraz Adżarski Państwowy Zespół Baletowy „Khorumi”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl