Jak wybrać dobry odbiornik dla ciągnika?

Odbiornik dla ciągników rolniczych, takie jak podstawowy odbiornik DGPS podczas swojej pracy korzysta z bezpłatnego sygnału korekcyjnego EGNOS/WAAS. To niewielkie, umieszczone w kompaktowej i praktycznej obudowie urządzenie, gwarantuje znakomitą dokładność prac rolniczych. Precyzja jest cechą nowoczesnego rolnictwa. Dzięki temu, że maszyny rolnicze pracują z dużą dokładnością, możliwe jest uzyskanie wielu oszczędności. Dotyczą one zarówno materiału siewnego, jak i nawozów oraz paliwa, zużywanego do maszyn rolniczych. Jakie daje to korzyści w plonach i przekłada się na zyskowność działalności rolniczej, można dowiedzieć się z artykułów dotyczących rolnictwa precyzyjnego.

Do czego wykorzystuje się odbiornik DGPS?

Odbiornik DGPS wykorzystuje się przede wszystkim do ciągnika podczas prac polowych związanych z sianiem, nawożeniem i wapnowaniem. Urządzenie to podczas swojej pracy korzysta z bezpłatnego sygnału korekcyjnego EGNOS/WAAS. W zależności od tego, jaki wybierzemy rodzaj, odbiornik GPS – cena i parametry mogą się znacznie między sobą różnić. Najwyższą jakość odbiorników gwarantuje firma ISOBUS i poleca odbiornik dla ciągników rolniczych DGPS A101, DGPS GLONASS AG STAR oraz DGPS GLONASS SMART. Wybór tych urządzeń gwarantuje pełne zadowolenie z dokonanego zakupu i wykorzystanie do maksimum możliwości, jakie daje nowoczesna technologia stosowana w rolnictwie precyzyjnym.

Nowoczesny odbiornik do ciągnika ISOBUS

Wybierając odbiornik do ciągnika ISOBUS z dostępnych urządzeń DGPS A101, DGPS GLONASS AG STAR oraz DGPS GLONASS SMART możemy w pełni korzystać z możliwości najnowocześniejszej technologii. Jest to także korzyść dla rolników, którzy chcą wykorzystać starsze modele ciągników. Nie ma potrzeby kupowania nowego modelu pojazdu rolniczego. Odbiornik do ciągnika ISOBUS pasuje także do starszych modeli maszyn rolniczych.

Precyzyjne rolnictwo – odbiornik DGPS

Niesamowity rozwój rolnictwa precyzyjnego rozpoczął się z chwilą rozpowszechnienia systemów satelitarnych GPS i GNSS. Sygnał GPS wykorzystuje się poprzez terminale ISOBUS do precyzyjnego prowadzenia maszyn rolniczych. GNSS to systemy globalne, które obejmują zasięgiem całą Ziemię. Oba te systemy umożliwiają nowoczesny siew. Kolejnym odkryciem technologicznym są zdjęcia lotnicze i satelitarne pół. Trzecim, ważnym elementem tego systemu jest precyzyjne prognozowanie pogody. Dzięki technologiom takim, jak odbiornik DGPS zbiera się i przetwarza dane do automatyzacji uprawy roślin, śledzeni stan gleby, a także wyznacza optymalny terminu siewu.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–