Connect with us

Published

on

Odbiornik dla ciągników rolniczych, takie jak podstawowy odbiornik DGPS podczas swojej pracy korzysta z bezpłatnego sygnału korekcyjnego EGNOS/WAAS. To niewielkie, umieszczone w kompaktowej i praktycznej obudowie urządzenie, gwarantuje znakomitą dokładność prac rolniczych. Precyzja jest cechą nowoczesnego rolnictwa. Dzięki temu, że maszyny rolnicze pracują z dużą dokładnością, możliwe jest uzyskanie wielu oszczędności. Dotyczą one zarówno materiału siewnego, jak i nawozów oraz paliwa, zużywanego do maszyn rolniczych. Jakie daje to korzyści w plonach i przekłada się na zyskowność działalności rolniczej, można dowiedzieć się z artykułów dotyczących rolnictwa precyzyjnego.

Do czego wykorzystuje się odbiornik DGPS?

Odbiornik DGPS wykorzystuje się przede wszystkim do ciągnika podczas prac polowych związanych z sianiem, nawożeniem i wapnowaniem. Urządzenie to podczas swojej pracy korzysta z bezpłatnego sygnału korekcyjnego EGNOS/WAAS. W zależności od tego, jaki wybierzemy rodzaj, odbiornik GPS – cena i parametry mogą się znacznie między sobą różnić. Najwyższą jakość odbiorników gwarantuje firma ISOBUS i poleca odbiornik dla ciągników rolniczych DGPS A101, DGPS GLONASS AG STAR oraz DGPS GLONASS SMART. Wybór tych urządzeń gwarantuje pełne zadowolenie z dokonanego zakupu i wykorzystanie do maksimum możliwości, jakie daje nowoczesna technologia stosowana w rolnictwie precyzyjnym.

Nowoczesny odbiornik do ciągnika ISOBUS

Wybierając odbiornik do ciągnika ISOBUS z dostępnych urządzeń DGPS A101, DGPS GLONASS AG STAR oraz DGPS GLONASS SMART możemy w pełni korzystać z możliwości najnowocześniejszej technologii. Jest to także korzyść dla rolników, którzy chcą wykorzystać starsze modele ciągników. Nie ma potrzeby kupowania nowego modelu pojazdu rolniczego. Odbiornik do ciągnika ISOBUS pasuje także do starszych modeli maszyn rolniczych.

Precyzyjne rolnictwo – odbiornik DGPS

Niesamowity rozwój rolnictwa precyzyjnego rozpoczął się z chwilą rozpowszechnienia systemów satelitarnych GPS i GNSS. Sygnał GPS wykorzystuje się poprzez terminale ISOBUS do precyzyjnego prowadzenia maszyn rolniczych. GNSS to systemy globalne, które obejmują zasięgiem całą Ziemię. Oba te systemy umożliwiają nowoczesny siew. Kolejnym odkryciem technologicznym są zdjęcia lotnicze i satelitarne pół. Trzecim, ważnym elementem tego systemu jest precyzyjne prognozowanie pogody. Dzięki technologiom takim, jak odbiornik DGPS zbiera się i przetwarza dane do automatyzacji uprawy roślin, śledzeni stan gleby, a także wyznacza optymalny terminu siewu.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl