Jaką fotobudkę wybrać na wesele?

Organizujesz wesele i szukasz atrakcji? Zdecydowałeś(aś) się na fotobudkę, ale stoisz przed wyborem tej odpowiedniej, najlepszej? W takim razie ten artykuł powinien Cię zainteresować! Podpowiadamy, jaką fotobudkę wybrać, aby ani trochę nie żałować wydanych pieniędzy.

Jaką fotobudkę wybrać?

Obecnie, firm oferujących wynajem fotobudki jest na rynku bardzo dużo – to dobrze, gdyż konkurencja wymusza podnoszenie jakości oferowanych usług. Mimo wszystko, jeśli chcesz skorzystać z usług tych najlepszych, warto poświęcić odrobinę czasu na sprawdzenie i porównanie ofert.

Zdjęcia, czyli produkt końcowy

Dla pewności warto zadać wcześniej kilka istotnych pytań. Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli zdjęć, które będą produktem końcowym usługi! One bowiem stanowić będą pamiątkę na lata dla Ciebie i Twoich bliskich. Dopytaj dokładnie:

  • Jakie formaty wydruków są dostępne? Dobre firmy zaproponują różne wielkości drukowanych zdjęć – paski o wymiarach 5x15cm, pocztówki 10x15cm, a także większe zdjęcia 15x20cm. Uwaga! W przypadku pasków ważne jest, aby drukarka sama cięła zdjęcia.
  • Czy jest możliwość wyboru różnych formatów wydruków w trakcie trwania usługi? Nie każdy będzie chciał wybrać paseczki, a zamiast tego zdecyduje się na przykład na jedno większe zdjęcie 10x15cm.
  • Jakie są możliwości wyboru szablonów zdjęć? Chodzi o wzory graficzne ramek oraz napisy. Sprawdź, czy jest w ofercie wzór, który spełni Wasze oczekiwania, a jeśli nie, to czy firma oferuje dodatkowo projekty spersonalizowanych wzorów.
  • Jaka będzie ilość odbitek po zakończeniu każdej z sesji? W przypadku, gdy będziecie mieć księgę gości, wydrukowanie dodatkowej odbitki nie powinno stanowić problemu.
  • Czy wydrukowane zdjęcia są zabezpieczone folią UV i w jaki sposób są wykończone? Czy błyszczą się, są matowe, a może półmatowe (najlepiej oddają kolory)? W profesjonalnych drukarkach termosublimacyjnych z wyborem konkretnego wykończenia.

Tło zdjęciowe, ścianka fotograficzna

W tej kwestii na pewno warto zwrócić uwagę na dostępne wzory i to, czy odpowiadają Waszym wymaganiom oraz pasować będą do charakteru Waszego przyjęcia. Ważna jest również jego wielkość, a więc szerokość i wysokość. W przypadku fotobudek ludzie robią zdjęcia w większych grupach. Zapytaj, ile maksymalnie osób zmieści się na jednej fotografii? Tła wielkości 2x2m będą optymalne. Na koniec wykończenie – jest również istotne. Najlepiej sprawdzają się tła matowe oraz materiałowe – wówczas nie ma żadnych refleksów i odbić światła.

Gadżety jako urozmaicenie zdjęć

To dzięki nim sesje zdjęciowe nabierają kolorów! Ich Ilość i różnorodność jest więc niezwykle ważna. Warto dowiedzieć się w jaki sposób są porozkładane – chodzi o porządek przy stanowisku. Niełatwo wybierać gadżety z jednego kosza, zwłaszcza gdy jednocześnie będzie to robić kilka osób. Personalizacja rekwizytów? Tabliczki z napisami oddającymi charakter Twojej imprezy to będzie kolejna wartość dodana.

Pozostałe kwestie

Czy fotobudka posiada lampę błyskową? Nie zawsze w miejscu, w którym będzie ona stać jest odpowiednia ilość światła. Fotobudka powinna mieć więc swoje dodatkowe oświetlenie, aby nie tracić na jakości zdjęć.

Zapytaj o księgę gości i zwróć uwagę na personalizację, a także na ilość kart oraz ich kolor. Zdecydowanie polecamy grubsze albumy z kartami w kolorze czarnym – w przypadku niewykorzystania miejsca, zawsze można dokleić coś po przyjęciu. Oprócz albumu dobrze, aby były specjalne wklejki do zdjęć lub taśma dwustronna, dodatkowe dekoracje w postaci naklejek oraz kolorowe flamastry. Pobudzi to wyobraźnię gości, a wpisy będą o wiele ciekawsze!

Zwróć uwagę również na to, w jaki sposób przekazane Wam zostaną zdjęcia w formie elektronicznej po zakończonej usłudze. Niektórzy dają je na pendrive, a inni udostępniają poprzez galerię online na stronie internetowej lub w chmurze. Pendrive może być dodatkowo płatną opcją, ale nie zawsze!

Dojazd do miejsca świadczenia usługi? Chodzi o koszty transportu. Dowiedz się, jaka odległość wliczona jest w cenę i ile trzeba dodatkowo dopłacić w przypadku przekroczenia limitów podanych w pakietach ofertowych.

Możliwość przedłużenia wynajmu w trakcie trwania usługi. Staraj się raczej unikać firm, które mówią, że po Twojej imprezie,  jeszcze tego samego dnia lub nocy mają kolejne. Nie chodzi o to, że takie firmy są gorsze, natomiast w tym momencie to Twoja impreza jest najważniejsza. Jeśli fotobudka sprawdzi się dobrze i będzie trzeba, to przedłuż zabawę – niech nic Cię nie ogranicza.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższy wpis pozwoli Wam wybrać najlepszą ofertę na wynajem fotobudki. Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy w okolicach częstochowy, ze swojej strony polecamy firmę Fotobudka Częstochowa od Suszymy Ząbki – ich usługa jest naprawdę na wysokim poziomie.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–