Prasówki Warto przeczytać

Co to Halloween i kiedy się go obchodzi?

Zastanawiasz się, co to Halloween i chcesz wiedzieć, kiedy odbywa się Halloween? Przeczytaj poniższy, krótki tekst na temat Halloween i poznaj najistotniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia.

Czym jest Halloween?

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o czymś takim jak Halloween, to z pewnością zadajesz sobie pytanie, co to jest Halloween. W Polsce wydarzenie to nie zyskało jeszcze popularności na poziomie osiągniętym na przykład w Stanach Zjednoczonych, a zatem każdy ma prawo nie wiedzieć, czym jest Halloween.

 

Halloween to święto, którego obchody wiele lat temu zapoczątkowali Celtowie. Lud Celtów wierzył, że w jedną noc w roku do świata żywych przybywały dobre oraz złe duchy. Te pierwsze traktowano wówczas z należytym szacunkiem, natomiast drugie starano się odstraszać na najróżniejsze sposoby, aby uniknąć kłopotów. W tym celu ubierano specjalne stroje i maski mające odstraszać złe duchy. Osoby obchodzące Halloween współcześnie przejęły ten zwyczaj, choć traktują go raczej jako formę zabawy.

Kiedy odbywa się Halloween?

Skoro wiesz już, co to jest Halloween, warto, abyś dowiedział się również, kiedy jest Halloween. Zgodnie z wierzeniami ludu Celtów noc Halloween przypada na noc z 31 października na 1 listopada, co zachowało się do dzisiaj. Dzisiaj ta data kojarzy się głównie z żartami młodych ludzi, którzy przebierają się w straszne lub śmieszne stroje i chodzą id domu do domu, pukając w drzwi i czekając na to, aż ktoś je otworzy. Gdy gospodarz wychodzi, dostaje ultimatum – „cukierek albo psikus”.

 

W opisany wyżej sposób zadowolone dzieci zbierają w Halloween wiele cukierków i innych słodyczy, ciekawie się przy tym bawiąc. Osoby młode najczęściej obchodzą Halloween i bardzo często chcą wiedzieć, ile dni zostało do Halloween. Odpowiedź na pytanie, kiedy jest Halloween, czyli za ile dni odbędzie się to wydarzenie, można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Czy warto świętować Halloween?

Halloween cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach zachodnich. W Polsce opisane święto nie zyskało jeszcze tak dużego uznania wśród młodzieży i osób starszych, choć sytuacja ta z roku na rok dynamicznie się zmienia. Coraz więcej ludzi decyduje się na podjęcie wyzwania, wymyślając interesujące stroje w ramach Halloween.

 

Czy warto świętować Halloween? To zależy, ponieważ dla wielu osób takie wydarzenie może być ciekawym przeżyciem, a dla innych stanowi raczej nudną zabawę. Poza tym zdarza się również, że ludzie religijni nie biorą udziału w Halloween ze względu na swoje przekonania. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie, bo każdy powinien samodzielnie stwierdzić, czy chce świętować Halloween.

 

Tak czy inaczej, przed świętowaniem tego wydarzenia warto wiedzieć, kiedy jest Halloween, czyli ściślej mówiąc, ile dni zostało do Halloween. Dzięki temu można dokładnie przygotować się na noc z 31 października na 1 listopada, wymyślając, a potem szyjąc odpowiedni strój na tę wyjątkową okoliczność.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments