Connect with us

Published

on

Oprogramowanie CRM to narzędzie, które pomaga poprawić relacje z klientami, w znaczny sposób usprawnia proces sprzedaży, w celu polepszenia wyników finansowe firmy. Sam proces wdrażania systemu nie jest prostym zadaniem i wielu przedsiębiorców w obawie przed niepowodzeniem odkłada go w czasie. Są jednak sytuacje, kiedy nie warto odkładać w czasie tego procesu. W jakiej fazie rozwoju firmy warto wdrożyć CRM?

Duży wzrost sprzedaży

Niewątpliwie etapem, w którym definitywnie powinniśmy wdrożyć system CRM, jak narzędzie pomocne w naszej firmie jest moment gwałtownego wzrostu ilości klientów, który powodować będzie bałagan informacyjny. Szybko rosnąca sprzedaż może spowodować, że tradycyjne narzędzia, których do tej pory używaliśmy, nie będą wystarczały, a co gorsza z powodu zamieszania pojawiać się będą pomyłki i błędy. System CRM w szybki sposób pomoże nam uporządkować informacje dotyczące sprzedaży oraz klientów w jednym miejscu. Dodatkowo dzięki możliwości ustawiania alertów, nie zapomnimy o umówionym spotkaniu, rozmowie, czy wysyłce towaru do odpowiedniego klienta.

Nowoczesne systemy CRM umożliwiają tworzenie profili klientów, w których gromadzone są najbardziej istotne dane. Znajdziemy tam między innymi imię i nazwisko klienta lub nazwę firmy, adres, telefon kontaktowy, adres e-mail. W systemie CRM gromadzona jest również historia transakcji oraz kontaktu. Dzięki wdrożeniu systemu CRM w szybki sposób będziemy mogli monitorować sprzedaż oraz planować kolejne kampanie marketingowe. Rozbudowany system analityczny pozwala na bieżąco śledzić rozwój sprzedaży i umożliwi w razie potrzeby szybką zmianę strategii działania.

Program CRM ESTI umożliwia nieograniczony dostęp do niezbędnych narzędzi zarówno z poziomu komputera, jak również urządzeń mobilnych. Dzięki czemu mamy możliwość precyzyjnego monitoringu skuteczności sprzedaży, a także przeglądania historii faktur i tworzenia nowych dokumentów niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdujemy.

Rozwój zespołu i praca zdalna

Kolejnym powodem do wprowadzenia systemu CRM, jest szybki rozwój zespołu, a także przejście sporej części firmy w tryb zdalnej pracy. Brak fizycznego kontaktu z każdym z pracowników, w znaczny sposób ogranicza możliwość kontrolowania postępów pracy zespołu oraz poszczególnych pracowników. Systemy CRM oferują wiele narzędzi, które pomagają organizację pracy w grupie oraz kontrolowanie postępu prac. Jednym z nich jest funkcja rejestracji zdarzeń, czyli raport, w którym pracownicy przypisują ręcznie lub w sposób automatyczny rodzaj zadań, które wykonywali oraz, czas, jaki zajęło im jego wykonanie. Dzięki funkcji wyznaczania celów, która monitoruje aktualny stan realizacji projektu bez kontaktu z pracownikiem, możemy zweryfikować progres jego pracy. Współdzielony kalendarz umożliwia m.in. dodawanie zadań oraz tworzenie planów działań, dla zespołu oraz poszczególnych pracowników.

Jeśli chcesz rozwijać swój biznes i zwiększać wyniki sprzedaży wprowadzenie systemu CRM jest nieuniknione. Warto zawczasu zapoznać się z ofertą firm oferujących tego typu narzędzie i dokładnie zweryfikować ją ze swoimi potrzebami, aby wybrać produkt skrojony na miarę naszych potrzeb.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Czym jest dezynsekcja?

Published

on

Czym jest dezynsekcja?

W głównej mierze dezynsekcja polega na walce z owadami latającymi i biegającymi, które traktowane są jako szkodniki. Do nich zalicza się np. muchy, komary, mrówki, mole, karaluchy, pluskwy, prusaki, wszy, pchły. Ten proces opiera się także na pozbywaniu się gniazd os i szerszeni. W tym przypadku mamy do czynienia ze zwalczaniem dorosłych szkodników i ich larw. Dezynsekcja Warszawa możliwa jest do przeprowadzenia w różnych miejscach np. w budynkach mieszkalnych. Podczas niej stosowane są metody fizyczne, biologiczne i środki chemiczne.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Published

on

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-23 lipca br. po raz kolejny odbędzie się projekt, mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, hut mistrzami i technologami z terenu Polski i Czech oraz wspólne tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez znakomitych specjalistów i twórców szkła. Zaplanowane aż w czterech miejscach warsztaty oraz sympozjum będą także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego, a całe wydarzenie zakończy wystawa dzieł powstałych podczas projektu, zaplanowana na grudzień 2022 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Kombinezony damskie – jak nosić?

Published

on

Kombinezony damskie – jak nosić?

Kombinezony wróciły! I wygląda na to, że pozostaną na długo. Nic dziwnego, ponieważ kombinezony pasują zarówno do eleganckich, biurowych, jak i swobodnych strojów – musisz tylko odpowiednio je wystylizować, wiedząc, jak nadać indywidualny charakter temu trendowi, który już stał się niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl