Connect with us

Published

on

Oprogramowanie CRM to narzędzie, które pomaga poprawić relacje z klientami, w znaczny sposób usprawnia proces sprzedaży, w celu polepszenia wyników finansowe firmy. Sam proces wdrażania systemu nie jest prostym zadaniem i wielu przedsiębiorców w obawie przed niepowodzeniem odkłada go w czasie. Są jednak sytuacje, kiedy nie warto odkładać w czasie tego procesu. W jakiej fazie rozwoju firmy warto wdrożyć CRM?

Duży wzrost sprzedaży

Niewątpliwie etapem, w którym definitywnie powinniśmy wdrożyć system CRM, jak narzędzie pomocne w naszej firmie jest moment gwałtownego wzrostu ilości klientów, który powodować będzie bałagan informacyjny. Szybko rosnąca sprzedaż może spowodować, że tradycyjne narzędzia, których do tej pory używaliśmy, nie będą wystarczały, a co gorsza z powodu zamieszania pojawiać się będą pomyłki i błędy. System CRM w szybki sposób pomoże nam uporządkować informacje dotyczące sprzedaży oraz klientów w jednym miejscu. Dodatkowo dzięki możliwości ustawiania alertów, nie zapomnimy o umówionym spotkaniu, rozmowie, czy wysyłce towaru do odpowiedniego klienta.

Nowoczesne systemy CRM umożliwiają tworzenie profili klientów, w których gromadzone są najbardziej istotne dane. Znajdziemy tam między innymi imię i nazwisko klienta lub nazwę firmy, adres, telefon kontaktowy, adres e-mail. W systemie CRM gromadzona jest również historia transakcji oraz kontaktu. Dzięki wdrożeniu systemu CRM w szybki sposób będziemy mogli monitorować sprzedaż oraz planować kolejne kampanie marketingowe. Rozbudowany system analityczny pozwala na bieżąco śledzić rozwój sprzedaży i umożliwi w razie potrzeby szybką zmianę strategii działania.

Program CRM ESTI umożliwia nieograniczony dostęp do niezbędnych narzędzi zarówno z poziomu komputera, jak również urządzeń mobilnych. Dzięki czemu mamy możliwość precyzyjnego monitoringu skuteczności sprzedaży, a także przeglądania historii faktur i tworzenia nowych dokumentów niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdujemy.

Rozwój zespołu i praca zdalna

Kolejnym powodem do wprowadzenia systemu CRM, jest szybki rozwój zespołu, a także przejście sporej części firmy w tryb zdalnej pracy. Brak fizycznego kontaktu z każdym z pracowników, w znaczny sposób ogranicza możliwość kontrolowania postępów pracy zespołu oraz poszczególnych pracowników. Systemy CRM oferują wiele narzędzi, które pomagają organizację pracy w grupie oraz kontrolowanie postępu prac. Jednym z nich jest funkcja rejestracji zdarzeń, czyli raport, w którym pracownicy przypisują ręcznie lub w sposób automatyczny rodzaj zadań, które wykonywali oraz, czas, jaki zajęło im jego wykonanie. Dzięki funkcji wyznaczania celów, która monitoruje aktualny stan realizacji projektu bez kontaktu z pracownikiem, możemy zweryfikować progres jego pracy. Współdzielony kalendarz umożliwia m.in. dodawanie zadań oraz tworzenie planów działań, dla zespołu oraz poszczególnych pracowników.

Jeśli chcesz rozwijać swój biznes i zwiększać wyniki sprzedaży wprowadzenie systemu CRM jest nieuniknione. Warto zawczasu zapoznać się z ofertą firm oferujących tego typu narzędzie i dokładnie zweryfikować ją ze swoimi potrzebami, aby wybrać produkt skrojony na miarę naszych potrzeb.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Published

on

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Drewno jest niezwykle szlachetnym materiałem, który jednocześnie jest dość wymagający w obróbce. Nie da się ukryć, że wykreowanie przepięknych mebli czy listew ozdobnych jest zadaniem niezwykle wymagającym, którego podjąć mogą się jedynie doświadczone i w pełni profesjonalne zakłady stolarskie. Oczywiście pracownicy- stolarze, dysponują nie tylko wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawidłowej obróbki drewna, ale także muszą mieć do dyspozycji profesjonalne narzędzia. Bez nich praca z materiałem jakim jest drewno nie byłaby możliwa, a już na pewno nie byłaby efektywna. Tak więc w co zakład stolarski musi zostać wyposażony?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl