Connect with us

Published

on

Oprogramowanie CRM to narzędzie, które pomaga poprawić relacje z klientami, w znaczny sposób usprawnia proces sprzedaży, w celu polepszenia wyników finansowe firmy. Sam proces wdrażania systemu nie jest prostym zadaniem i wielu przedsiębiorców w obawie przed niepowodzeniem odkłada go w czasie. Są jednak sytuacje, kiedy nie warto odkładać w czasie tego procesu. W jakiej fazie rozwoju firmy warto wdrożyć CRM?

Duży wzrost sprzedaży

Niewątpliwie etapem, w którym definitywnie powinniśmy wdrożyć system CRM, jak narzędzie pomocne w naszej firmie jest moment gwałtownego wzrostu ilości klientów, który powodować będzie bałagan informacyjny. Szybko rosnąca sprzedaż może spowodować, że tradycyjne narzędzia, których do tej pory używaliśmy, nie będą wystarczały, a co gorsza z powodu zamieszania pojawiać się będą pomyłki i błędy. System CRM w szybki sposób pomoże nam uporządkować informacje dotyczące sprzedaży oraz klientów w jednym miejscu. Dodatkowo dzięki możliwości ustawiania alertów, nie zapomnimy o umówionym spotkaniu, rozmowie, czy wysyłce towaru do odpowiedniego klienta.

Nowoczesne systemy CRM umożliwiają tworzenie profili klientów, w których gromadzone są najbardziej istotne dane. Znajdziemy tam między innymi imię i nazwisko klienta lub nazwę firmy, adres, telefon kontaktowy, adres e-mail. W systemie CRM gromadzona jest również historia transakcji oraz kontaktu. Dzięki wdrożeniu systemu CRM w szybki sposób będziemy mogli monitorować sprzedaż oraz planować kolejne kampanie marketingowe. Rozbudowany system analityczny pozwala na bieżąco śledzić rozwój sprzedaży i umożliwi w razie potrzeby szybką zmianę strategii działania.

Program CRM ESTI umożliwia nieograniczony dostęp do niezbędnych narzędzi zarówno z poziomu komputera, jak również urządzeń mobilnych. Dzięki czemu mamy możliwość precyzyjnego monitoringu skuteczności sprzedaży, a także przeglądania historii faktur i tworzenia nowych dokumentów niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdujemy.

Rozwój zespołu i praca zdalna

Kolejnym powodem do wprowadzenia systemu CRM, jest szybki rozwój zespołu, a także przejście sporej części firmy w tryb zdalnej pracy. Brak fizycznego kontaktu z każdym z pracowników, w znaczny sposób ogranicza możliwość kontrolowania postępów pracy zespołu oraz poszczególnych pracowników. Systemy CRM oferują wiele narzędzi, które pomagają organizację pracy w grupie oraz kontrolowanie postępu prac. Jednym z nich jest funkcja rejestracji zdarzeń, czyli raport, w którym pracownicy przypisują ręcznie lub w sposób automatyczny rodzaj zadań, które wykonywali oraz, czas, jaki zajęło im jego wykonanie. Dzięki funkcji wyznaczania celów, która monitoruje aktualny stan realizacji projektu bez kontaktu z pracownikiem, możemy zweryfikować progres jego pracy. Współdzielony kalendarz umożliwia m.in. dodawanie zadań oraz tworzenie planów działań, dla zespołu oraz poszczególnych pracowników.

Jeśli chcesz rozwijać swój biznes i zwiększać wyniki sprzedaży wprowadzenie systemu CRM jest nieuniknione. Warto zawczasu zapoznać się z ofertą firm oferujących tego typu narzędzie i dokładnie zweryfikować ją ze swoimi potrzebami, aby wybrać produkt skrojony na miarę naszych potrzeb.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Dlaczego warto zainwestować w stoły spawalnicze GPPH?

Published

on

Dlaczego warto zainwestować w stoły spawalnicze GPPH?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem stołów spawalniczych do swojego warsztatu, dobrze trafiłeś. Marka GPPH to producent, który swoje akcesoria spawalnicze tworzy z wyjątkową troską o bezpieczeństwo i wysoką jakość. W ofercie firmy znajdziesz stoły spawalnicze przeznaczone dla profesjonalistów. Dlaczego warto w nie zainwestować?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Prasówki

Jak giełda działa na amerykańską gospodarkę ?

Published

on

Rynek działalności jest specjalnym wskaźnikiem ekonomicznym dla gospodarki amerykańskiej. Przedstawia on, jak wysoce radzą sobie całe firmy giełdowe. Jeśli przedsiębiorcy są pewni siebie, będą uznawać akcje, fundusze inwestycyjne lub danych na produkcje. Niektórzy eksperci uważają, że rynki przewidują, co według najbardziej oryginalnych inwestorów będzie przeprowadzać rola w toku około sześciu miesięcy.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Panek Pabianice

Published

on

Ciągniesz się na odpoczynek do Łodzi? Sprawi Ci się samochód! Na odpoczynek do Łodzi warto wyselekcjonować się z wielu czynników, przy czym brak naszego auta dobrze nie pragnie być przeszkodą. Samochód na dzienie to rozwiązanie idealne dla całych osób, które cenią sobie godzina oraz wygodę podczas jazdy.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl