Wytrzymały stelaż do materaca – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zazwyczaj kupujemy nie tyle stelaż, co łóżko. Następnie próbujemy dobrać odpowiedni materac… Stop! A może by tak zacząć od tego jaki materac preferujemy? Począwszy od materaca, na którym czujemy się wygodnie poprzez zakup odpowiedniego stelaża, na którym będzie się on dobrze układał, po zakup odpowiedniego łóżka. Druga kolejność może okazać się o wiele lepsza biorąc pod uwagę, że bóle pleców i inne niedogodności wynikające ze źle dobranego materaca oraz stelaża do niego, to nie jest to, czego najbardziej sobie życzymy mówiąc „dobrej nocy”.

Kup pan stelaż

Wydaje Wam się, że sprzedawca namawiający na zakup osobnego stelaża do łóżka to naciągacz, który pragnie tylko wyciągnąć od ws jak najwięcej funduszy? Wiadomo, łóżka nie kupuje się codziennie, a ich sprzedawcy też ludzie i muszą z czegoś żyć. Najczęściej jednak wiedzą, że zadowoleni klienci polecą ich sklep innym. A sami także chcą spać spokojnie – z czystym sumieniem, że swój fach wykonują rzetelnie. Wytrzymałe stelaże do materaca, dostosowane do różnych typów materaców, zazwyczaj sprzedawane są osobno, a nie razem z ramą łóżka. Ich producenci mają na uwadze to, że klienci mają różne potrzeby i upodobania, jeżeli chodzi o komfort wypoczynku. Właśnie dlatego każdy rodzaj materaca będzie wymagał nieco innego stelaża. Na pewno nie warto sugerować się niską ceną, ponieważ takie stelaże wykonane są z niskiej jakości materiałów i potrafią szybko pękać. Ponadto – są zwykle po prostu niewygodne.

Stelaże do materaca – na co zwrócić uwagę?

Oprócz surowców z jakich powstają w przypadku stelaży znaczenie ma ich kształt – na przykład to na ile są giętkie i jak wpływają na ułożenie materaca pod wpływem ciężaru ciała śpiącej osoby. Ponadto rozstaw listew ma znaczenie. Dokładnie wytłumaczą to Wam fachowcy w profesjonalnym sklepie meblowym, jednak zasadniczo chodzi o to, że rozstaw będzie zależał na pewno od rodzaju i grubości materaca. Oprócz tego znaczenie mają kwestie zwykłej higieny i wentylacji – im szerzej rozstawione listwy, tym lepiej materacowi się „oddycha”.

A może gotowe materace na stelażu?

Takie zestawy zazwyczaj są już ze sobą dobrze skomponowane. O wiele łatwiej jest wybrać tego rodzaju komplet, zamiast żmudnie komponować go z osobnych elementów. Bywa, że nawet jeżeli dany producent ma w ofercie odpowiedni duet materac-stelaż może być problem z zakupem obydwu części, lub trzeba długo czekać na sprowadzenie jednej z nich. W przypadku gotowych materaców na stelażu mamy pewność, że pasują do siebie, możemy je od razu razem przetestować i zaraz po zakupie zabrać do domu.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x