Basen dla dzieci – ogrom wodnej radości w ogrodowym zaciszu

Letnie upały dają w kość każdemu. W uprzywilejowanej sytuacji są właściciele prywatnych ogrodów, którzy mogą spędzać gorące, leniwe popołudnia, korzystając z ożywczej i orzeźwiającej mocy wody. Poznaj praktyczne modele basenów dla najmłodszych i przygotuj się do letniego sezonu już dziś!

Dmuchany basen – rozwiązanie dla najmłodszych

Najprostszym modelem ogrodowego basenu jest wariant dmuchany. Producenci zaznaczają, że tego typu produkty są przeznaczone dla małych dzieci – maksymalnie do 4. roku życia. Decydując się na zakup takiego basenu, warto mieć na uwadze, że powinien on zostać ustawiony w miejscu oczyszczonym z wszelkich szyszek i gałęzi, gdyż jest szczególnie podatny na przebicie. Ponadto gumowy materiał, z którego wykonuje się tego typu baseny, niezbyt dobrze znosi działanie promieni słonecznych, dlatego z czasem traci swoją elastyczność. Największą zaletą basenu dmuchanego jest oszczędność miejsca – można go łatwo składać, rozkładać i przechowywać. Dlatego też nadaje się nawet do niewielkich ogródków. Może być więc stosowany przez właścicieli mieszkań z ogródkami na parterze budynków wielorodzinnych.

Basen rozporowy – propozycja dla starszaków

Baseny dla dzieci może przybrać także bardziej uniwersalną formę. Jest nim wariant rozporowy, który sprawdza się w przypadku starszych dzieci, ale również ich rodziców i innych członków rodziny. Jego stawianie wygląda następująco: woda wypełniająca wnętrze rozpiera ściany basenu i utrzymuje je w pożądanej pozycji, tak aby woda nie wylewała się na zewnątrz. Jego dużą zaletą jest fakt, że bez trudu pomieści kilka osób i że posłuży zdecydowanie dłużej niż dmuchany basen, przeznaczony dla najmłodszych. Baseny rozporowe produkuje się z wykorzystaniem tworzyw PVC, które cechuje większa tolerancja ciągłego oddziaływania promieni słonecznych.

Basen stelażowy – nie tylko dla dzieci

W kategorii najtrwalszych i najbardziej użytecznych basenów rodzinnych, przeznaczonych również dla starszych pociech i nastolatków, znajduje się basen stelaż. Cechuje go duża stabilność i wytrzymałość, dlatego sprawdzi się przez co najmniej kilka kolejnych sezonów. Decydując się na niego warto jednak przemyśleć, czy ma się do dyspozycji odpowiednio dużo przestrzeni, gdyż tego typu basenów raczej nie składa się po zakończonym sezonie. Z uwagi na zastosowanie metalowego stelaża i włókien polipropylenowych baseny stelażowe wytrzymują zdecydowanie najdłużej spośród wszystkich wymienionych typów.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–