Connect with us

Published

on

Postęp technologii to ogromny krok do przodu w praktycznie wszystkich dziedzinach naszego życia. Dzięki temu, czynności, które zajmowały mnóstwo czasu, teraz mogą być zautomatyzowane. Przez co nie tylko przyspiesza wszelkie wykonywane procesy, ale także oszczędza pieniądze oraz eksploatację. To co normalnie trzeba było wykonywać ręcznie, teraz bazuje na systemie skomputeryzowanym. Dokładnie taką samą rewolucję przeszło rolnictwo.

Czym jest rolnictwo precyzyjne

Rolnictwo precyzyjne można określić w prostych słowach jako reakcja na rozwój technologii oraz na dostosowanie zabiegów agrotechnicznych do zmieniających się warunków na polach uprawnych. Zatem jest to nie tylko mechanizacja pewnych procesów, ale i szczegółowe gromadzenie danych dotyczących konkretnego środowiska. Dlatego w wielu przypadkach właściciele zdecydowali się na zebranie odpowiedniej wiedzy na temat swojej przestrzeni uprawnej w postaci mapy, zawierającej wszystkie czasowe zmienności oraz określającej warunki środowiskowe. Wskaźniki te pozwalają precyzyjnie zaplanować całą pracę na roli.

Optymalizacja korzyści

Kluczem do kontrolowania warunków swoich pól jest odpowiednie monitorowanie ich. W tym natomiast pomogą różnorodne sprzęty do precyzyjnego rolnictwa takie jak specjalne monitory, które przejrzyście informują o stanie aktualnym. Są idealnym dopełnieniem map, gdyż takie wskaźniki, wykorzystując dane GPS na bieżąco aktualizują dane meteorologiczne, pomocne w odpowiednim planowaniu. W ten sposób możemy bardzo precyzyjnie zaplanować ilość niezbędnego nawozu dla danego obszaru lub ilość środka ochronnego. Zwłaszcza zdając sobie sprawę, że nadmierne stosowanie środków takich jak pestycydy, może być tragiczne w skutkach i przynieść mnóstwo strat. Dlatego nowoczesne rolnictwo posiada różnego rodzaju dozowniki, które obniżają stosowanie substancji chroniącymi przed szkodnikami. Dzięki tym niezliczonym sensorom, nie tylko kontrolujemy stan aktualny naszych upraw, ale dodatkowo optymalizujemy wykorzystywanie konkretnych środków. Ponadto, będziemy mieć pewność w jakim miejscu potrzeba danych substancji więcej.

Technologia, która daje mnóstwo możliwości

Unowocześnienie własnego pola to ogromne wyzwanie. Warto to odpowiednio zaplanować i skorzystać z oferty, która będzie korzystna, gdyż takie wyposażenie niesie za sobą pewne koszty. Sklep isobus.pl ułatwi wybór odpowiednich przyrządów i zapewni skuteczność ich działania. Znajdziesz tu produkty najwyższej jakości, które znacznie poprawią wydajność oraz sprawią, że zaprowadzisz na swoich uprawach nowoczesne rolnictwo. Skorzystaj z technologii, ułatwiającej procesy na każdym kroku.

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Czym jest dezynsekcja?

Published

on

Czym jest dezynsekcja?

W głównej mierze dezynsekcja polega na walce z owadami latającymi i biegającymi, które traktowane są jako szkodniki. Do nich zalicza się np. muchy, komary, mrówki, mole, karaluchy, pluskwy, prusaki, wszy, pchły. Ten proces opiera się także na pozbywaniu się gniazd os i szerszeni. W tym przypadku mamy do czynienia ze zwalczaniem dorosłych szkodników i ich larw. Dezynsekcja Warszawa możliwa jest do przeprowadzenia w różnych miejscach np. w budynkach mieszkalnych. Podczas niej stosowane są metody fizyczne, biologiczne i środki chemiczne.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Published

on

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-23 lipca br. po raz kolejny odbędzie się projekt, mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, hut mistrzami i technologami z terenu Polski i Czech oraz wspólne tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez znakomitych specjalistów i twórców szkła. Zaplanowane aż w czterech miejscach warsztaty oraz sympozjum będą także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego, a całe wydarzenie zakończy wystawa dzieł powstałych podczas projektu, zaplanowana na grudzień 2022 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Kombinezony damskie – jak nosić?

Published

on

Kombinezony damskie – jak nosić?

Kombinezony wróciły! I wygląda na to, że pozostaną na długo. Nic dziwnego, ponieważ kombinezony pasują zarówno do eleganckich, biurowych, jak i swobodnych strojów – musisz tylko odpowiednio je wystylizować, wiedząc, jak nadać indywidualny charakter temu trendowi, który już stał się niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl