Connect with us

Published

on

Wocław to stolica województwa dolnośląskiego i jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. W 2019 roku odwiedziło go blisko 18 milionów turystów skuszonych wizją miasta mostów, kultury, muzeów i rozsianych wszędzie urokliwych krasnali.

Poza oczywistymi walorami turystyczno-kulturowymi, Wrocław może pochwalić się rozwiniętą ofertą akademicką, w każdym roku akademickim studiuje tu ponad 100 000 żaków, którzy nierzadko zostają w mieście także po zakończeniu studiów. Dodatkowo, w ostatnich latach coraz prężniej rozwija się tutaj sektor biznesowy, który wpływa na liczbę miejsc pracę oraz budowę licznych powierzchni biurowych i handlowo-usługowych, co z kolei przekłada się na dynamiczny rozwój lokalnego rynku nieruchomości.

Rynek nieruchomości we Wrocławiu

Ze względu na ogromne zainteresowanie nieruchomościami we Wrocławiu, ich ceny są jednymi z najwyższych w kraju. Metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym wyceniany jest średnio na 8 000 złotych, na rynku wtórnym cena jest nieco niższa, ale wciąż nie można uznać jej za szczególnie atrakcyjną. Mimo tego, kupno mieszkania we Wrocławiu to pewna inwestycja gwarantująca regularne dochody z wynajmu studentom, młodym pracownikom czy turystom. Ceny wynajmu wahają się w zależności od lokalizacji, standardu i metrażu mieszkania, kawalerki można znaleźć w cenie ok. 1600 złotych, lokale do 60m2 za 2144 złotych, a większe w cenie powyżej 2900 złotych. Największą popularnością cieszą się lokale w centralnych dzielnicach miasta, na obrzeżach coraz częściej szuka się domów. Komunikacja miejska we Wrocławiu jest na tyle dobrze zorganizowana, że częste dojazdy do centrum nie sprawiają większych problemów.

Nowe domy we Wrocławiu

Od kilku lat mieszkańcy Wrocławia coraz częściej przeprowadzają się z mieszkań do domów jednorodzinnych na obrzeża miasta. Nowe domy we Wrocławiu budowane się głównie w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, te wolnostojące są o wiele droższe. Zwykle zarządza nimi wspólnota, a okoliczna infrastruktura jest odpowiednio rozplanowana. Ich cena za metr kwadratowy jest zwykle o ok. 1 500 złotych niższa niż w przypadku mieszkań, ale całościowo za taką nieruchomość trzeba zapłacić więcej ze względu na znacznie większy metraż budynku i działki. Gotowe osiedla mieszkaniowe znajduję się zwykle przy placówkach edukacyjnych, ośrodkach zdrowia i lokalnych punktach handlowo-usługowych, więc jest to idealny kompromis między korzystaniem z uroków życia w dużym mieście i komfortem mieszkania z dala od ruchliwego centrum.

Zakup domu jest kuszący także dla mniej zamożnych osób, co potwierdzają ostatnie dane, wedle których w ostatnim czasie w górę poszły ceny najmniejszych działek (do 15 arów). Ceny największych parceli (powyżej 100 arów) za to zdecydowanie spadły. Mniejsza działka to jeden ze sposobów na obniżenie finalnej ceny budowy domu na własną rękę, co w przypadku laika może być skomplikowanym przedsięwzięciem. Z tego powodu, większość nabywców decyduje się na zakup domu postanowionego przez dewelopera, który zapewnia także rozbudowaną infrastrukturę w pobliżu inwestycji.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Patelnia granitowa a ceramiczna – która jest lepsza?

Published

on

Patelnia granitowa a ceramiczna – która jest lepsza?

Za każdym razem, gdy chcesz przygotować pyszne danie, musisz wziąć pod uwagę przydatność swoich naczyń kuchennych, a nie tylko same składniki. Ze względu na skomplikowane projekty i różne właściwości materiałów używanych do produkcji patelń, ostateczny wybór może nie być taki prosty.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Published

on

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Szukasz pracy na wakacje? Nie zwlekaj, to najwyższy czas, by rozejrzeć się za ogłoszeniami pracy sezonowej, dorywczej. Najlepiej, jeśli od razu postawisz na rzetelny portal ogłoszeń.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

6 seriali komediowych, które obejrzysz w telewizji online

Published

on

6 seriali komediowych, które obejrzysz w telewizji online

Dzięki szerokiej ofercie kanałów tematycznych, telewizja doskonale trafia do każdej grupy odbiorców, zwłaszcza miłośników komedii. Oto aż 6 seriali, które wciąż możemy obejrzeć w telewizji, a które pokochają wszyscy zwolennicy humoru.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl