Connect with us

Published

on

Wocław to stolica województwa dolnośląskiego i jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. W 2019 roku odwiedziło go blisko 18 milionów turystów skuszonych wizją miasta mostów, kultury, muzeów i rozsianych wszędzie urokliwych krasnali.

Poza oczywistymi walorami turystyczno-kulturowymi, Wrocław może pochwalić się rozwiniętą ofertą akademicką, w każdym roku akademickim studiuje tu ponad 100 000 żaków, którzy nierzadko zostają w mieście także po zakończeniu studiów. Dodatkowo, w ostatnich latach coraz prężniej rozwija się tutaj sektor biznesowy, który wpływa na liczbę miejsc pracę oraz budowę licznych powierzchni biurowych i handlowo-usługowych, co z kolei przekłada się na dynamiczny rozwój lokalnego rynku nieruchomości.

Rynek nieruchomości we Wrocławiu

Ze względu na ogromne zainteresowanie nieruchomościami we Wrocławiu, ich ceny są jednymi z najwyższych w kraju. Metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym wyceniany jest średnio na 8 000 złotych, na rynku wtórnym cena jest nieco niższa, ale wciąż nie można uznać jej za szczególnie atrakcyjną. Mimo tego, kupno mieszkania we Wrocławiu to pewna inwestycja gwarantująca regularne dochody z wynajmu studentom, młodym pracownikom czy turystom. Ceny wynajmu wahają się w zależności od lokalizacji, standardu i metrażu mieszkania, kawalerki można znaleźć w cenie ok. 1600 złotych, lokale do 60m2 za 2144 złotych, a większe w cenie powyżej 2900 złotych. Największą popularnością cieszą się lokale w centralnych dzielnicach miasta, na obrzeżach coraz częściej szuka się domów. Komunikacja miejska we Wrocławiu jest na tyle dobrze zorganizowana, że częste dojazdy do centrum nie sprawiają większych problemów.

Nowe domy we Wrocławiu

Od kilku lat mieszkańcy Wrocławia coraz częściej przeprowadzają się z mieszkań do domów jednorodzinnych na obrzeża miasta. Nowe domy we Wrocławiu budowane się głównie w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, te wolnostojące są o wiele droższe. Zwykle zarządza nimi wspólnota, a okoliczna infrastruktura jest odpowiednio rozplanowana. Ich cena za metr kwadratowy jest zwykle o ok. 1 500 złotych niższa niż w przypadku mieszkań, ale całościowo za taką nieruchomość trzeba zapłacić więcej ze względu na znacznie większy metraż budynku i działki. Gotowe osiedla mieszkaniowe znajduję się zwykle przy placówkach edukacyjnych, ośrodkach zdrowia i lokalnych punktach handlowo-usługowych, więc jest to idealny kompromis między korzystaniem z uroków życia w dużym mieście i komfortem mieszkania z dala od ruchliwego centrum.

Zakup domu jest kuszący także dla mniej zamożnych osób, co potwierdzają ostatnie dane, wedle których w ostatnim czasie w górę poszły ceny najmniejszych działek (do 15 arów). Ceny największych parceli (powyżej 100 arów) za to zdecydowanie spadły. Mniejsza działka to jeden ze sposobów na obniżenie finalnej ceny budowy domu na własną rękę, co w przypadku laika może być skomplikowanym przedsięwzięciem. Z tego powodu, większość nabywców decyduje się na zakup domu postanowionego przez dewelopera, który zapewnia także rozbudowaną infrastrukturę w pobliżu inwestycji.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl