Connect with us

Published

on

Posiadanie wolnych środków to dopiero początek, a droga dzieląca nas od zakupu mieszkania jest zwykle długa i często też wyboista. Jako że tego typu inwestycja opiewa na niemałe kwoty, decyzja musi być odbierze przemyślana. Tym bardziej że większość z nas kupuje jedno mieszkanie na resztę życia, po czym zostaje ono przekazane w spadku potomstwu. Na rynku nieruchomości mamy oczywiście multum ofert, co z jednej strony ułatwia znalezienie wymarzonego lokum, a z drugiej utrudnia w pewien sposób, bo trudno jest zdecydować się na konkretne mieszkanie przy tak szerokim wachlarzu wyboru. Jeśli mamy jasno sprecyzowane potrzeby, oczekiwania i preferencje, z pewnością dużo szybciej sfinalizujemy zakup, ale nadal czeka nas wiele etapów do przejścia.

Kupno mieszkania w kilku krokach

Pierwszym krokiem jest zawsze wybór mieszkania, mając na uwadze swoje indywidualne potrzeby, preferencje, oczekiwania, możliwości finansowe, palny na przyszłość. Kupując mieszkanie, nigdy nie można się spieszyć, gdyż tego typu inwestycje są kosztowe, dlatego muszą być dobrze przemyślane. Tym bardziej że od wyboru lokum zależeć będzie komfort naszego życia przez następne kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat. Wybrać można mieszkanie od dewelopera lub z rynku wtórnego. Kolejnym etapem będzie oszacowanie budżetu, sprawdzenie zdolności kredytowej. Decydując się na kredyt bankowy, trzeba liczyć się z koniecznością posiadania wkładu własnego, czyli 20% środków własnych. Następnym etapem będzie wnioskowanie o kredyt, co wymaga zgromadzenia odpowiednich dokumentów. W przypadku zakupu mieszkania od dewelopera potrzebny będzie prospekt informacyjny z częścią indywidualną. Przy kupnie lokum na rynku należy mieć umowę przedwstępną podpisaną ze sprzedającym.

Po podpisaniu umowy kredytowej można przejść już do formalności związanej z zakupem interesującego nas mieszkania. Chodzi tutaj o podpisanie umowy zakupu w formie aktu notarialnego, aby nareszcie stać się formalnie nowym właścicielem nieruchomości. Na podstawie takiego dokumentu instytucja bankowa uruchamia zaciągnięty kredyt, co przekłada się na możliwość odebrania kluczy do swojego nowego lokum. Pamiętać trzeba o posiadaniu protokołu zdawczo-odbiorczego z deweloperem/poprzednim właścicielem mieszkania. Nie można też zapomnieć o spisaniu aktualnego stanu liczników.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.maxon.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl