Connect with us

Published

on

Zarówno w hodowli bydła, drobiu oraz innych zwierząt niezwykle ważna jest higiena, zdrowie jednostki przekłada się bowiem na zdrowie hodowli oraz na zyski przedsiębiorstwa.

Higiena pomieszczeń

Zwierzęta przebywają w zamkniętych pomieszczeniach nawet od kilku do kilkunastu miesięcy, a to generuje niebezpieczeństwo chorobowe. Higiena tych pomieszczeń nie powinna ograniczać się jedynie do regularnego usuwania odchodów oraz dezynfekcji i bielenia ścian, ale też polegać powinna na dbaniu o podłoże i powietrze. Istotną rolę odgrywają tu specjalistyczne preparaty do dezynfekcji, które będą bezpieczne dla zwierząt. Preparaty te powinny pomóc w zapobieganiu rozwoju oraz eliminacji pasożytów, insektów, wirusów, bakterii oraz innych chorobotwórczych drobnoustrojów na podłożu, po którym przemieszczają się zwierzęta oraz w miejscu ich odpoczynku. To uniemożliwi zwierzętom przenoszenie insektów i mikroorganizmów między osobnikami, m.in na kończynach zwierząt.

Preparaty

Jednym z lepszych dostępnych na rynku preparatów do dezynfekcji jest virkon s dostępny w regularnej ofercie sklepu internetowego Dezenfex.pl. Środek ten może być używany m.in do mat dezynfekcyjnych niezwykle skutecznych w higienie weterynaryjnej. Virkon stosuje się do odkażania powierzchni i sprzętów, w pomieszczeniach biurowych, gabinetach oraz środkach transportu zwierząt. Maty dezynfekcyjne zaś stanowią dodatkową ochronę przy wejściu do pomieszczeń hodowlanych oraz w odkażaniu kół samochodów na wjeździe do przedsiębiorstwa. Wygrodzone strefy, w których zwierzęta mogą się przemieszczać to dodatkowy element wspomagający dbałość o higienę. Virkon s aktywny biobójczo eliminuje grzyby, wirusy i bakterie. Preparat ten nie ma właściwości drażniących i nie wywołuje reakcji alergicznych, jest mało toksyczny dla zwierząt i ludzi. Sposób użycia jest niezwykle prosty, dzięki czemu trudno o niebezpieczną pomyłkę. Virkon miesza się z wodą w odpowiednich proporcjach i myje wybrane powierzchnie. Virkon s cena jest niezwykle atrakcyjna w stosunku do jakości i skuteczności produktu, co czyni ten produkt atrakcyjnym produktem.

Warto podejść do mycia i dezynfekcji budynków inwentarskich jako do inwestycji a nie kosztów. Dobre wyniki w chowie zwierząt zależą od ich zdrowia i odpowiedniej eliminacji drobnoustrojów chorobotwórczych wpływających na cały cykl produkcyjny.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu

Published

on

Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu

Od 14 maja do 19 czerwca br. zapraszamy do obejrzenia wystawy prac ukraińskich artystów, która przedstawia wojnę w Ukrainie poprzez ich codzienne posty w mediach społecznościowych. Wernisaż oraz oprowadzenie kuratorskie odbyły się 14 maja 2022 w NOC MUZEÓW. Ekspozycja obejmuje grafiki, rysunki, plakaty, kolaże oraz ekspozycje video, które komentują działania wojenne, codzienne życie czy ilustrują emocje dotyczące nowej, trudnej rzeczywistości.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Published

on

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Drewno jest niezwykle szlachetnym materiałem, który jednocześnie jest dość wymagający w obróbce. Nie da się ukryć, że wykreowanie przepięknych mebli czy listew ozdobnych jest zadaniem niezwykle wymagającym, którego podjąć mogą się jedynie doświadczone i w pełni profesjonalne zakłady stolarskie. Oczywiście pracownicy- stolarze, dysponują nie tylko wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawidłowej obróbki drewna, ale także muszą mieć do dyspozycji profesjonalne narzędzia. Bez nich praca z materiałem jakim jest drewno nie byłaby możliwa, a już na pewno nie byłaby efektywna. Tak więc w co zakład stolarski musi zostać wyposażony?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl