Higiena i bezpieczeństwo hodowli

Zarówno w hodowli bydła, drobiu oraz innych zwierząt niezwykle ważna jest higiena, zdrowie jednostki przekłada się bowiem na zdrowie hodowli oraz na zyski przedsiębiorstwa.

Spis Treści

Higiena pomieszczeń

Zwierzęta przebywają w zamkniętych pomieszczeniach nawet od kilku do kilkunastu miesięcy, a to generuje niebezpieczeństwo chorobowe. Higiena tych pomieszczeń nie powinna ograniczać się jedynie do regularnego usuwania odchodów oraz dezynfekcji i bielenia ścian, ale też polegać powinna na dbaniu o podłoże i powietrze. Istotną rolę odgrywają tu specjalistyczne preparaty do dezynfekcji, które będą bezpieczne dla zwierząt. Preparaty te powinny pomóc w zapobieganiu rozwoju oraz eliminacji pasożytów, insektów, wirusów, bakterii oraz innych chorobotwórczych drobnoustrojów na podłożu, po którym przemieszczają się zwierzęta oraz w miejscu ich odpoczynku. To uniemożliwi zwierzętom przenoszenie insektów i mikroorganizmów między osobnikami, m.in na kończynach zwierząt.

Preparaty

Jednym z lepszych dostępnych na rynku preparatów do dezynfekcji jest virkon s dostępny w regularnej ofercie sklepu internetowego Dezenfex.pl. Środek ten może być używany m.in do mat dezynfekcyjnych niezwykle skutecznych w higienie weterynaryjnej. Virkon stosuje się do odkażania powierzchni i sprzętów, w pomieszczeniach biurowych, gabinetach oraz środkach transportu zwierząt. Maty dezynfekcyjne zaś stanowią dodatkową ochronę przy wejściu do pomieszczeń hodowlanych oraz w odkażaniu kół samochodów na wjeździe do przedsiębiorstwa. Wygrodzone strefy, w których zwierzęta mogą się przemieszczać to dodatkowy element wspomagający dbałość o higienę. Virkon s aktywny biobójczo eliminuje grzyby, wirusy i bakterie. Preparat ten nie ma właściwości drażniących i nie wywołuje reakcji alergicznych, jest mało toksyczny dla zwierząt i ludzi. Sposób użycia jest niezwykle prosty, dzięki czemu trudno o niebezpieczną pomyłkę. Virkon miesza się z wodą w odpowiednich proporcjach i myje wybrane powierzchnie. Virkon s cena jest niezwykle atrakcyjna w stosunku do jakości i skuteczności produktu, co czyni ten produkt atrakcyjnym produktem.

Warto podejść do mycia i dezynfekcji budynków inwentarskich jako do inwestycji a nie kosztów. Dobre wyniki w chowie zwierząt zależą od ich zdrowia i odpowiedniej eliminacji drobnoustrojów chorobotwórczych wpływających na cały cykl produkcyjny.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x