Connect with us

Published

on

Zarówno w hodowli bydła, drobiu oraz innych zwierząt niezwykle ważna jest higiena, zdrowie jednostki przekłada się bowiem na zdrowie hodowli oraz na zyski przedsiębiorstwa.

Higiena pomieszczeń

Zwierzęta przebywają w zamkniętych pomieszczeniach nawet od kilku do kilkunastu miesięcy, a to generuje niebezpieczeństwo chorobowe. Higiena tych pomieszczeń nie powinna ograniczać się jedynie do regularnego usuwania odchodów oraz dezynfekcji i bielenia ścian, ale też polegać powinna na dbaniu o podłoże i powietrze. Istotną rolę odgrywają tu specjalistyczne preparaty do dezynfekcji, które będą bezpieczne dla zwierząt. Preparaty te powinny pomóc w zapobieganiu rozwoju oraz eliminacji pasożytów, insektów, wirusów, bakterii oraz innych chorobotwórczych drobnoustrojów na podłożu, po którym przemieszczają się zwierzęta oraz w miejscu ich odpoczynku. To uniemożliwi zwierzętom przenoszenie insektów i mikroorganizmów między osobnikami, m.in na kończynach zwierząt.

Preparaty

Jednym z lepszych dostępnych na rynku preparatów do dezynfekcji jest virkon s dostępny w regularnej ofercie sklepu internetowego Dezenfex.pl. Środek ten może być używany m.in do mat dezynfekcyjnych niezwykle skutecznych w higienie weterynaryjnej. Virkon stosuje się do odkażania powierzchni i sprzętów, w pomieszczeniach biurowych, gabinetach oraz środkach transportu zwierząt. Maty dezynfekcyjne zaś stanowią dodatkową ochronę przy wejściu do pomieszczeń hodowlanych oraz w odkażaniu kół samochodów na wjeździe do przedsiębiorstwa. Wygrodzone strefy, w których zwierzęta mogą się przemieszczać to dodatkowy element wspomagający dbałość o higienę. Virkon s aktywny biobójczo eliminuje grzyby, wirusy i bakterie. Preparat ten nie ma właściwości drażniących i nie wywołuje reakcji alergicznych, jest mało toksyczny dla zwierząt i ludzi. Sposób użycia jest niezwykle prosty, dzięki czemu trudno o niebezpieczną pomyłkę. Virkon miesza się z wodą w odpowiednich proporcjach i myje wybrane powierzchnie. Virkon s cena jest niezwykle atrakcyjna w stosunku do jakości i skuteczności produktu, co czyni ten produkt atrakcyjnym produktem.

Warto podejść do mycia i dezynfekcji budynków inwentarskich jako do inwestycji a nie kosztów. Dobre wyniki w chowie zwierząt zależą od ich zdrowia i odpowiedniej eliminacji drobnoustrojów chorobotwórczych wpływających na cały cykl produkcyjny.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Czym jest dezynsekcja?

Published

on

Czym jest dezynsekcja?

W głównej mierze dezynsekcja polega na walce z owadami latającymi i biegającymi, które traktowane są jako szkodniki. Do nich zalicza się np. muchy, komary, mrówki, mole, karaluchy, pluskwy, prusaki, wszy, pchły. Ten proces opiera się także na pozbywaniu się gniazd os i szerszeni. W tym przypadku mamy do czynienia ze zwalczaniem dorosłych szkodników i ich larw. Dezynsekcja Warszawa możliwa jest do przeprowadzenia w różnych miejscach np. w budynkach mieszkalnych. Podczas niej stosowane są metody fizyczne, biologiczne i środki chemiczne.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Published

on

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-23 lipca br. po raz kolejny odbędzie się projekt, mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, hut mistrzami i technologami z terenu Polski i Czech oraz wspólne tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez znakomitych specjalistów i twórców szkła. Zaplanowane aż w czterech miejscach warsztaty oraz sympozjum będą także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego, a całe wydarzenie zakończy wystawa dzieł powstałych podczas projektu, zaplanowana na grudzień 2022 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Kombinezony damskie – jak nosić?

Published

on

Kombinezony damskie – jak nosić?

Kombinezony wróciły! I wygląda na to, że pozostaną na długo. Nic dziwnego, ponieważ kombinezony pasują zarówno do eleganckich, biurowych, jak i swobodnych strojów – musisz tylko odpowiednio je wystylizować, wiedząc, jak nadać indywidualny charakter temu trendowi, który już stał się niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl