Connect with us

Published

on

Rowery miejskie 4 generacji? Szykują się nowe udogodnienia w układzie wypożyczania miejskich jednośladów

W ważnych miastach tzw. 4 generacja rowerów miejskich jest co nieco od ubiegłego roku, w Kołobrzegu jej wprowadzenie planowane jest na drugi sezon. Co zatem oznacza? Rower 4 generacji można wypożyczać bez tzw. stacji dokujących i trzymać tam, gdzie użytkownikowi jest wygodnie.

Poszerzenie systemu wypożyczania rowerów miejskich miesza się z faktem, że pod koniec listopada zamyka się zgoda z dotychczasowym realizatorem projektu Kołobrzeski Rower Miejski czy firmą Nextbike. Miasto zamierza rozpisać przetarg na wybranie nowego wykonawcy, który oprócz zarządzania i eksploatowania bieżącą infrastrukturą tego systemu, stworzy oraz system 4 generacji. Planowane jest wtedy połączenie starszej i kolejnej opcji wypożyczania jednośladów. – W najszybszych dniach powinno być niewątpliwie, które są możliwości – mówi nam Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy miasta.

W założeniach nowoczesnego systemu, rower wypożyczony bezstacyjnie można podać, na poszczególnej ze powierzchni, które będą do tego wyznaczone. Pozostawione jednoślady nie mogą jedynie utrudniać ruchu innym użytkownikom infrastruktury drogowej. Wszystkie z ogromniejszych miast planuje bezpośredni dopracowany system; w Odróżnieniu rower 4 generacji można pozostawić nawet pod domem; gdy jest gra strefą, z konta aplikacji ściągana jest lekka cena za wypożyczenie sprzętu – 5 zł. Kiedy będzie w Kołobrzegu? Przekonamy się niebawem, tym znacznie, że miasto, oprócz kolei w układzie wypożyczania ma i zwiększyć liczbę samych stacji. Do tematu wrócimy.

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek zatrzymany przez CBA

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl