Connect with us

Published

on

Rowery miejskie 4 generacji? Szykują się nowe udogodnienia w układzie wypożyczania miejskich jednośladów

W ważnych miastach tzw. 4 generacja rowerów miejskich jest co nieco od ubiegłego roku, w Kołobrzegu jej wprowadzenie planowane jest na drugi sezon. Co zatem oznacza? Rower 4 generacji można wypożyczać bez tzw. stacji dokujących i trzymać tam, gdzie użytkownikowi jest wygodnie.

Poszerzenie systemu wypożyczania rowerów miejskich miesza się z faktem, że pod koniec listopada zamyka się zgoda z dotychczasowym realizatorem projektu Kołobrzeski Rower Miejski czy firmą Nextbike. Miasto zamierza rozpisać przetarg na wybranie nowego wykonawcy, który oprócz zarządzania i eksploatowania bieżącą infrastrukturą tego systemu, stworzy oraz system 4 generacji. Planowane jest wtedy połączenie starszej i kolejnej opcji wypożyczania jednośladów. – W najszybszych dniach powinno być niewątpliwie, które są możliwości – mówi nam Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy miasta.

W założeniach nowoczesnego systemu, rower wypożyczony bezstacyjnie można podać, na poszczególnej ze powierzchni, które będą do tego wyznaczone. Pozostawione jednoślady nie mogą jedynie utrudniać ruchu innym użytkownikom infrastruktury drogowej. Wszystkie z ogromniejszych miast planuje bezpośredni dopracowany system; w Odróżnieniu rower 4 generacji można pozostawić nawet pod domem; gdy jest gra strefą, z konta aplikacji ściągana jest lekka cena za wypożyczenie sprzętu – 5 zł. Kiedy będzie w Kołobrzegu? Przekonamy się niebawem, tym znacznie, że miasto, oprócz kolei w układzie wypożyczania ma i zwiększyć liczbę samych stacji. Do tematu wrócimy.

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Alimenty: patologie i nieszczęścia

Published

on

Alimenty: patologie i nieszczęścia

Zaostrzenie kodeksu karnego wprowadzone 31 maja 2017 r. nie przyczyniło się do poprawienia ściągalności alimentów. Organy upoważnione do jego egzekwowania po prostu tego nie robią

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Akt oskarżenia w sprawie twórców pozabankowego przedsiębiorstwa zajmującego się udzielaniem tzw. chwilówek

Published

on

Akt oskarżenia w sprawie twórców pozabankowego przedsiębiorstwa zajmującego się udzielaniem tzw. chwilówek

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Rejonowego w Tychach akt oskarżenia przeciwko 4 założycielom pozabankowego przedsiębiorstwa zajmującego się udzielaniem pożyczek tzw. „chwilówek”. Osoby te działały bez stosownego zezwolenia. Prowadziły również w nierzetelny sposób księgi rachunkowe, przy czym w okresie objętym zarzutami przez ich ręce przepłynęło łącznie ponad 100 mln złotych.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Od 1 października kolei w układzie jazdy

Published

on

Od 1 października koleje w katalogu jazdy

Od czwartku 1 października, Komunikacja Miejska dokonuje zmian w obecnym rozkładzie jazdy. Rozkład do wglądu znajduje się na ścianie internetowej spółki www.km.kolobrzeg.pl natomiast na Facebooku. Od rana na odpoczynkach pojawią się nowe rozkłady, kiedy również jednocześnie zostanie zaktualizowana aplikacja Mybus. Nowości w katalogu jazdy dotyczą głównie zwiększenia ilości kursów w porach porannych i popołudniowych, o co wnioskowali mieszkańcy Kołobrzegu.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl