Rowery miejskie 4 generacji? Robią się nowe urządzenia w stylu wypożyczania miejskich jednośladów

Rowery miejskie 4 generacji? Szykują się nowe udogodnienia w układzie wypożyczania miejskich jednośladów

W ważnych miastach tzw. 4 generacja rowerów miejskich jest co nieco od ubiegłego roku, w Kołobrzegu jej wprowadzenie planowane jest na drugi sezon. Co zatem oznacza? Rower 4 generacji można wypożyczać bez tzw. stacji dokujących i trzymać tam, gdzie użytkownikowi jest wygodnie.

Poszerzenie systemu wypożyczania rowerów miejskich miesza się z faktem, że pod koniec listopada zamyka się zgoda z dotychczasowym realizatorem projektu Kołobrzeski Rower Miejski czy firmą Nextbike. Miasto zamierza rozpisać przetarg na wybranie nowego wykonawcy, który oprócz zarządzania i eksploatowania bieżącą infrastrukturą tego systemu, stworzy oraz system 4 generacji. Planowane jest wtedy połączenie starszej i kolejnej opcji wypożyczania jednośladów. – W najszybszych dniach powinno być niewątpliwie, które są możliwości – mówi nam Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy miasta.

W założeniach nowoczesnego systemu, rower wypożyczony bezstacyjnie można podać, na poszczególnej ze powierzchni, które będą do tego wyznaczone. Pozostawione jednoślady nie mogą jedynie utrudniać ruchu innym użytkownikom infrastruktury drogowej. Wszystkie z ogromniejszych miast planuje bezpośredni dopracowany system; w Odróżnieniu rower 4 generacji można pozostawić nawet pod domem; gdy jest gra strefą, z konta aplikacji ściągana jest lekka cena za wypożyczenie sprzętu – 5 zł. Kiedy będzie w Kołobrzegu? Przekonamy się niebawem, tym znacznie, że miasto, oprócz kolei w układzie wypożyczania ma i zwiększyć liczbę samych stacji. Do tematu wrócimy.

5 1 vote
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–