Connect with us

Published

on

Lokale na wynajem, dla tych, którzy zarabiają, natomiast nie mają mocy kredytowej. Kolei w nauki nowego miasta na Witkowicach

Nie 11, a 10 bloków, często z miejscami na wynajem dla tych mieszkańców, którzy choć zarabiają, nie mają mocy kredytowej, która idzie na nabądź własnego domu – to ważna kolej w budowie miejskiego wprowadza na Witkowicach. Za chwilę rusza przetarg na wybranie realizatora w układzie „zaprojektuj i przygotuj”.

Najpierw, o czym teraz pisaliśmy, magistrat przygotował projekt uchwały, która zezwoli na wyciągnięcie, podczas najbliższej sesji Rady Miasta, 2,62 – hektarowej działki dla Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To konieczna formalność, która zezwoli na rozpoczęcie inwestycji. Na specjalnie przygotowanej konferencji, prezydent Anna Mieczkowska tłumaczyła, dlaczego miasto stawia na lokale na wynajem. – Ponieważ takie inwestycje zatrzymają odpływ mieszkańców, zwłaszcza młodych, ponieważ budują majątek miasta a także aktywizują działalność deweloperską, natomiast tą skierowaną do mieszkańców – wyliczała urzędniczka.

Jak tworzy wyglądać nowe osiedle? O tym, podczas briefingu mówił Robert Cieciora, prezes KTBS-ów; – Ponad 5600 m2 przestrzeni użytkowej, mieszkania modułowe, co będzie nam kupiło na wzór na ich trzymanie, gdy będzie zapotrzebowanie na większe lokale – wyjaśniał Cieciora. Co ważne inwestycja planuje być wyjątkowo ekologiczna i nowa, a dzięki pomniejszeniu projektu o jakiś budynek mieszkalny, odnajdzie się tutaj większa powierzchnię rekreacyjna, czyli plac zabaw, mini boisko czy siłownia zewnętrzna.

Miasto nie ma więcej gotowego regulaminu, który m.in. sprecyzuje grupę docelową mieszkańców, która takie apartamenty będzie mogła wynająć. Koszt czynszu został zdefiniowany na 27 zł za metr, jednak wynajmujący zapłacą mniej. – Wartość będzie ustalał magistrat, jaki te lokale od KTBS-u wynajmie – mówi, w polemice z polskim portalem, rzecznik Michał Kujaczyński.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Koronawirus w obszarze. Zmarła kolejna postać z powiatu kołobrzeskiego

Published

on

Koronawirus w rejonie. Zmarła kolejna osoba z powiatu kołobrzeskiego

81-letni mężczyzna z powiatu kołobrzeskiego jest następującą ofiarą koronowirusa w własnym świecie. O śmierci pacjenta, który hospitalizowany był SPWSZ w Szczecinie poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Szczecinie. Tym jednym liczba osób, które zmarły z początku COVID-19 na gruncie powiatu kołobrzeskiego wzrosła do czterech.

W czwartek na gruncie powiatu kołobrzeskiego odnotowano również 4 inne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Są wówczas 2 młode dziewczyny, mężczyzna w zwykłym wieku i starsza kobieta.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl