Connect with us

Published

on

Tegoroczny Targ Solny w Kołobrzegu odbył się w nieco niestandardowym terminie. Dziś (tj. 27.09) przypada drugi, ostatni Dzień festynu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego. Tych, którzy nie widzieli zapraszamy dziś w godz. 10-17.
Celem festynu jest pokazanie historycznych rzemiosł, ginących zawodów. Będzie można się spotkać z rzemieślnikami i zobaczyć w jaki sposób dawniej wytwarzano poszczególne produkty. Nie zabraknie obozowisk grup z całej Polski prezentujących rekonstrukcje historyczne. W tym roku miejscem spotkania jest Baszta Prochowa. Taka dawka historii z pewnością okaże się ciekawa i inspirująca!

Względy historyczne to nie jedyne co czeka na odwiedzających. Podczas festynu zaplanowane są takie atrakcje jak:
-prezentacje historyczne o wydźwięku edukacyjnym
-pokazy walk średniowiecznych
-stoisko dedykowane dla dzieci, na którym organizowane są gry i zabawy zręcznościowe dla najmłodszych

Dodatkowo nie zabraknie lokalnych, apetycznych przysmaków. Zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Kolejne aresztowanie w Kołobrzegu

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

Właśnie otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od sędziego Michała Tomali z Sądu Okręgowego w Szczecinie o tymczasowym aresztowaniu, na 2 miesiące, kołobrzeskiego architekta Jacka S. – przewodniczącego Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej w gminie Kołobrzeg. Architekt został zatrzymany na początku tego tygodnia przed funkcjonariuszy CBA. Więcej w materiale ” Z Kołobrzegu znikają ludzie na wysokich stanowiskach…”

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl