Spotkanie bez porozumienia, przebieg drogi wciąż nieznany.

25 września 2020 roku odbyło się spotkanie zainteresowanych budową wiaduktu w gminie Kołobrzeg. Organizatorem zebrania był poseł PiS Czesław Hoc, który do Urzędu Miasta zaprosił przedstawicieli szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wójta Włodzimierza Popiołka oraz zastępczynię prezydenta miasta Ewę Pełechata. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć mieszkańców obu gmin, na których terenie toczy się spór, dotyczący rozwiązania położenia drogi i budowy wiaduktu przy wyjeździe z Budzistowa, a mieszkańcami kołobrzeskiego Osiedla Rzemieślniczego. W spotkaniu uczestniczyły również wybrane media.

GDDKiA przedstawiła, jak wyglądała procedura wyboru rozwiązania i w jaki sposób będzie ono realizowane. Zaprezentowali dwa warianty, których realizacja nie będzie wymagała nowej opinii środowiskowej, w innym wypadku tej części miasta miałby grozić paraliż przez większy ruch na głównej drodze wjazdowej do Kołobrzegu z drogi S6.

Żadne z zaproponowanych rozwiązań nie satysfakcjonuje mieszkańców osiedla. Obie strony pozostały przy swoich stanowiskach. Samorządowcy, podobnie jak mieszkańcy nie potrafili znaleźć kompromisu.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–