Connect with us

Published

on

Niemal każdy warsztat nie może obejść się bez kilku bardzo ważnych sprzętów. Codzienna praca wymaga użycia wielu specjalistycznych narzędzi, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo w codziennej pracy. Oprócz wiertarek, szlifierek czy pił niezbędnym elementem jaki musi się znaleźć w każdej pracowni zajmującej się obróbką metali są bez wątpienia giętarki do blachy. Jeśli tylko w firmie gięcie blachy jest codziennością – warto zainwestować w jakościowe krawędziarki. Przed zakupem warto jednak zadać sobie kilka ważnych pytań. Pozwoli to na wybranie giętarki do blachy odpowiadającej na potrzeby firmy.

Jakie krawędziarki są najlepsze?

Zastanawiając się nad zakupem krawędziarki, warto określić jaki typ pracy będzie ona wykonywać. Do lżejszych i rzadszych prac wystarczą zaginarki segmentowe, które obsługuje się manualnie, do nieco cięższych i częstszych prac wielu producentów tych urządzeń zachęca do zakupu giętarki do blachy operowanej nożnie. Tego typu urządzenia posiadają zazwyczaj zakres roboczy gięcia od 650 mm do 2020mm. Jeśli jednak praca z blachą i jej gięciem staje się głównym procesem w firmie, warto zastanowić się nad krawędziarkami, które są wspomagane siłownikiem pneumatycznym. Tego typu krawędziarki to jedyne w swoim rodzaju urządzanie znajdujące się pomiędzy manualnymi a hydraulicznymi zaginarkami. Odciążają one operatora a jego praca staje się bardzo przewidywalna i powtarzalna. Do najbardziej wymagających i najcięższych procesów gięcia blachy odpowiednie są z kolei zaginarki segmentowe hydrauliczne. Te profesjonalne urządzenia oferują zazwyczaj zaginanie blachy o szerokości roboczej od 1550 mm do nawet 4010mm. Takie krawędziarki nie są ograniczane również grubością blachy.

Giętarki do blachy, czyli niezbędne wyposażenie firmy

Gdzie znaleźć najlepsze zaginarki segmentowe?

Rynek urządzeń do gięcia i zginania i blachy oraz jej pochodnych rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej firm produkuje zaawansowane urządzenia, które szturmem zdobywają hale produkcyjne i warsztaty. Poszukując krawędziarki idealnej do swojej działalności warto stawiać jedynie na sprawdzonych producentów i dostawców. Dobrym przykładem będzie firma L.M. Zalewski, która jest polskim przedstawicielem renomowanych duńskich firm produkujących zaginarki segmentowe. To jakościowe urządzenia, które zadowolą najbardziej wymagających klientów.

Giętarki do blachy, czyli niezbędne wyposażenie firmy

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl