Connect with us

Published

on

Pakowarka próżniowa to nic innego jak urządzenie, które wspomaga przechowywanie żywności. Po za przechowywaniem spełnia również funkcję taką jak: porcjowanie żywności. Jednak najważniejszym czynnikiem, dlaczego tak zwana pakowaczka próżniowa stała się królową w kuchni zarówno w prywatnych domach jak i gastronomii jest fakt – jak świetnie radzi sobie z przedłużeniem terminu świeżości, po otwarciu z oryginalnych opakowań dostawcy. De facto – również bardzo często pierwotnie przez producenta zamkniętych w próżniowych warunkach.

Pakowarka próżniowa – idealne rozwiązanie dla osób ceniących swój czas i finanse

Zamknąć samemu – jak w fabryce?
Wystarczy włożyć żywność do woreczka i umieścić go w pakowarce próżniowej. Urządzenie usunie powietrze oraz bardzo dokładnie i szczelnie je zamknie. Dzięki takiemu rozwiązaniu przechowywana w taki sposób żywność zachowa swoją żywotność o wiele dłużej niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod przechowywania. Czynność zamknięcia w zależności od produktu nie powinna zająć więcej niż 1 minutę.

Jak wyglądają pakowarki próżniowe? Kilka modeli dla zobrazowania przez dalszą częścią lektury można odnaleźć tutaj: https://gastroprodukt.pl/pakowarki-prozniowe Uwaga, bardzo prosty wygląd może zaskoczyć!

Zalety Pakowarki Próżniowej – te mniej i bardziej oczywiste.

Pakowarki próżniowe:

  • Zwiększą żywotność naszego jedzenia.

Pakowarki próżniowe mają jedno główne zadanie. Po za możliwością podzielenia zbiorczych półproduktów na porcję oraz przepakowania ich na mniejsze racje – mają maksymalnie zwiększyć świeżość. Dzięki całkowitemu odcięciu powietrza – praktycznie do zera spada rozwój drobnoustrojów które odpowiadają za ich przeterminowanie.

  • Pozwolą zaoszczędzić pieniądze

Nie istnieje kuchnia na świecie która w pełni wykorzystuje potencjał żywnościowy. Pomimo najlepszej organizacji, świetnej komunikacji pomiędzy kucharzami i menagerami – nie ma możliwości, aby zarządzać produktami i cyklem dostaw bez strat. Każdy produkt żywnościowy ma swoją datę przydatności, a przy zmieniających się ilościach gości, konsekwencjach w postaci pogody lub innych czynnikach jak gusta klientów – nie ma możliwości, aby nie ponosić strat.
Pomimo najlepszych obliczeń, małych zamówień produktów, choć takie rozwiązania powodują stres, z powodu brak produktu do stworzenia potraw – nie ma możliwości, aby produkty nie trafiały do kosza.
A gdyby tak – zagospodarować zakupionym towarem na dłużej? Cieszyć się z różnorodności wszystkich składników w każdej możliwej chwili oraz z możliwości podjęcia decyzji o wykorzystaniu każdego najmniejszego półproduktu?
Pakowaczka próżniowa umożliwia podzielenie wszystkich produktów na małe porcje. Możliwość ich otworzenia w dowolnym terminie oraz co najważniejsze – przedłużenia ich daty ważności, nawet jeśli półprodukt zostanie otworzony ze zbiorczego opakowania.
Kilogramowe opakowanie otwartego i kosztownego sera dla jednego z klientów, dla przyrządzenia tego jednego dania – spędza sen z powiek każdego właściciela restauracji. Z próżniową pakowarką przyrządzenie rzadko zamawianego dania – przestanie zamiast generowania strat, przynosić zyski oraz umożliwi wprowadzenie do karty różnorodność dań. Resztę produktu należy podzielić na porcję, wykorzystać pakowarkę próżniową i cieszyć się z zaoszczędzonych środków.

  • Zwiększą nasz wolny czas

Przedstawiona poniżej zaleta będzie bardzo merytoryczna. Jak pakowarka próżniowa może zaoszczędzić czas w kuchni. Czy może ona pomóc w zarządzaniu czasem w kuchni? Porównajmy kuchnie do produkcji. Jak bardzo nie możemy sobie tego wyobrazić – przy powtarzalnych czynnościach, a właśnie takie wykonujemy w kuchni – niezmiernie ważne jest wykonywanie czynności w określonym porządku oraz podzielenie ich na pewne podobne podzespoły. Przypuśćmy, że jesteśmy zwolennikami świeżo wyciskanego soku pomarańczowego. Pomarańcze muszą być świeże – to podstawa. Nie mogą wysychać. Codziennie trzeba owoce obrać, pokroić, usunąć błonki. Każdego dnia trzeba umyć wszystkie naczynia oraz przybory wykorzystane do przyrządzenia soku. A gdyby tak tylko raz na 3 dni przygotować świeże pomarańcze? Tylko raz na 3 dni umyć deskę, narzędzia, tylko raz zetrzeć blat? A każdego dnia wyciągnąć z lodówki świeżą porcję gotowych pomarańczy do codziennego soku? Zapomnieć o codziennym czasie poświęconym na przygotowanie każdej potrawy od podstaw?

  • Zniwelują nudne posiłki w kuchni

Ciężko o różnorodność w kuchni bez strat. Dzięki pakowaczkom próżniowym można naprawdę wygrać z nudą w kuchni. Bez obaw można przyrządzić kilka potraw oraz cieszyć się ich długotrwałą świeżością.

  • Zwiększą przestrzeń w lodówce
    Dzięki kompletnemu wyciągnięciu powietrza z woreczka, w którym jest umieszczony produkt – mamy wrażenie jakbyśmy przechowywali żywność w jego naturalnych rozmiarach. Dzięki temu nie zajmujemy miejsca w lodówce dodatkowymi pojemnikami czy naczyniami. Pakowanie próżniowe to również możliwość racjonalnego podziału produktów na dowolne porcje oraz ich przechowywania bez potrzeby narażania się na utratę produktu.
  • Pomogą w racjonalnym porcjowaniu

Kolejną zaletą jest możliwość wykorzystania woreczków do stworzenia gotowych porcji oraz gotowych dań, przy zachowaniu różnorodności potraw. Przy optymalnym zarządzaniu posiłkami mając wszelkie dodatki oraz produkty pod ręką, a także co najważniejsze – podzielone już na porcję – oszczędzają nasz czas i dają możliwość stworzenia kilkunastu posiłków w bardzo krótkim czasie.

Jeśli zalety wzbudziły ciekawość gastroprodukt.pl to miejsce, które przekona do nabycia urządzenia, które tak bardzo poprawi jakość i przyjemność gotowania.

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ddd
ddd
9 miesięcy temu

A wiele czeba?:)

Ciekawostki

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Published

on

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Szukasz pracy na wakacje? Nie zwlekaj, to najwyższy czas, by rozejrzeć się za ogłoszeniami pracy sezonowej, dorywczej. Najlepiej, jeśli od razu postawisz na rzetelny portal ogłoszeń.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

6 seriali komediowych, które obejrzysz w telewizji online

Published

on

6 seriali komediowych, które obejrzysz w telewizji online

Dzięki szerokiej ofercie kanałów tematycznych, telewizja doskonale trafia do każdej grupy odbiorców, zwłaszcza miłośników komedii. Oto aż 6 seriali, które wciąż możemy obejrzeć w telewizji, a które pokochają wszyscy zwolennicy humoru.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Szybka pożyczka online zawnioskuj wyślij sms WNIOSEK na nr 7257 ( 1szt/2,46)

Published

on

Nie da się ukryć, że pieniądze w naszym życiu pełnią dość istotną rolę. Ktoś kiedyś powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej płakać w mercedesie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl