Connect with us

Published

on

Wybór przyszłościowego kierunku studiów, dającego spore perspektywy jest dzisiaj niezwykle trudny. Dziedziny, które jeszcze kilka lat temu nie były szczególnie popularne, obecnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jedną z takich opcji jest ochrona środowiska. Obecnie kandydaci na ten kierunek mają do wyboru szereg różnych ciekawych specjalizacji, które dają mnóstwo możliwości na rynku pracy. Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa to jedna z tych opcji, która dzisiaj jest brana pod uwagę przez coraz większą liczbę przyszłym studentów.

Program studiów Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa na WSEiZ

Wybierając Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie, otrzymuje się pewność, że program jest dostosowany do tego, co jest szczególnie cenione na rynku. Przyszli specjaliści będą posiadać kluczowe kompetencje, które bezproblemowo wcielą w późniejsze projekty. Odpowiednio wykształconych osób w zakresie energii odnawialnej wciąż brakuje. Właśnie z tego względu absolwenci studiów mają przed sobą mnóstwo perspektyw. W programie nie brakuje zarówno ogólnych przedmiotów powiązanych z ochroną środowiska, jak i tych bardziej specjalistycznych. Wśród drugiej grupy można wymienić np. odnawialne i kogeneracyjne źródła energii, kompensacje przyrodnicze, utylizacja i unieszkodliwianie odpadów, ekologiczna ocena cyklu życia (LCA). Osoby szczególnie zainteresowane odnawialnymi źródłami energii również się nie zawiodą. Zajęcia z zakresu planowania energetycznego i rynku energii; z biopaliw, z oddziaływania energetyki i gospodarki odpadowej na środowisko są interesujące i przydatne w przyszłej pracy.

Warto zwrócić uwagę na to, że obecnie przykłada się ogromną wagę do tego, co jest związane ze środowiskiem naturalnym i z ekologią. Niesie to za sobą konieczność znalezienia specjalistów, którzy posiadają interdyscyplinarną wiedzę i będą w stanie sprostać różnego rodzaju projektom.

Co można robić po studiach Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa?

Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania to kierunek, na który decyduje się mnóstwo osób. Te interdyscyplinarne studia są trudne, niemniej ciekawe perspektywy są warte wysiłku. Absolwenci bezproblemowo znajdą zatrudnienie w wielu interesujących sektorach. Mimo tego, że kierunek ten jest dzisiaj oferowany przez sporo uczelni, to jednak warto wziąć pod uwagę takie, które łączą praktykę z wiedzą teoretyczną i dają solidne podstawy do pracy w zawodzie. Absolwenci Odnawialnych źródeł energii, gospodarki wodnej i odpadowej na WSEiZ znają zasady ochrony wód i gospodarki wodno-ściekowej, wiedzą jak sprawnie i efektywnie wykorzystać różne sposoby utylizacji, unieszkodliwiania i użytkowania odpadów. Niezwykle pożądaną umiejętnością jest również wiedza związana z wykorzystaniem i stosowaniem odnawialnych źródeł energii. Studia I stopnia kładą nacisk na praktykę, dzięki czemu przyszły absolwent będzie odpowiednio przygotowany do pracy w różnego rodzaju instytucjach, jednostkach samorządowych i firmach zajmujących się ochroną środowiska.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu

Published

on

Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu

Od 14 maja do 19 czerwca br. zapraszamy do obejrzenia wystawy prac ukraińskich artystów, która przedstawia wojnę w Ukrainie poprzez ich codzienne posty w mediach społecznościowych. Wernisaż oraz oprowadzenie kuratorskie odbyły się 14 maja 2022 w NOC MUZEÓW. Ekspozycja obejmuje grafiki, rysunki, plakaty, kolaże oraz ekspozycje video, które komentują działania wojenne, codzienne życie czy ilustrują emocje dotyczące nowej, trudnej rzeczywistości.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Published

on

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Drewno jest niezwykle szlachetnym materiałem, który jednocześnie jest dość wymagający w obróbce. Nie da się ukryć, że wykreowanie przepięknych mebli czy listew ozdobnych jest zadaniem niezwykle wymagającym, którego podjąć mogą się jedynie doświadczone i w pełni profesjonalne zakłady stolarskie. Oczywiście pracownicy- stolarze, dysponują nie tylko wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawidłowej obróbki drewna, ale także muszą mieć do dyspozycji profesjonalne narzędzia. Bez nich praca z materiałem jakim jest drewno nie byłaby możliwa, a już na pewno nie byłaby efektywna. Tak więc w co zakład stolarski musi zostać wyposażony?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl