Connect with us

Published

on

Wybór przyszłościowego kierunku studiów, dającego spore perspektywy jest dzisiaj niezwykle trudny. Dziedziny, które jeszcze kilka lat temu nie były szczególnie popularne, obecnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jedną z takich opcji jest ochrona środowiska. Obecnie kandydaci na ten kierunek mają do wyboru szereg różnych ciekawych specjalizacji, które dają mnóstwo możliwości na rynku pracy. Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa to jedna z tych opcji, która dzisiaj jest brana pod uwagę przez coraz większą liczbę przyszłym studentów.

Program studiów Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa na WSEiZ

Wybierając Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie, otrzymuje się pewność, że program jest dostosowany do tego, co jest szczególnie cenione na rynku. Przyszli specjaliści będą posiadać kluczowe kompetencje, które bezproblemowo wcielą w późniejsze projekty. Odpowiednio wykształconych osób w zakresie energii odnawialnej wciąż brakuje. Właśnie z tego względu absolwenci studiów mają przed sobą mnóstwo perspektyw. W programie nie brakuje zarówno ogólnych przedmiotów powiązanych z ochroną środowiska, jak i tych bardziej specjalistycznych. Wśród drugiej grupy można wymienić np. odnawialne i kogeneracyjne źródła energii, kompensacje przyrodnicze, utylizacja i unieszkodliwianie odpadów, ekologiczna ocena cyklu życia (LCA). Osoby szczególnie zainteresowane odnawialnymi źródłami energii również się nie zawiodą. Zajęcia z zakresu planowania energetycznego i rynku energii; z biopaliw, z oddziaływania energetyki i gospodarki odpadowej na środowisko są interesujące i przydatne w przyszłej pracy.

Warto zwrócić uwagę na to, że obecnie przykłada się ogromną wagę do tego, co jest związane ze środowiskiem naturalnym i z ekologią. Niesie to za sobą konieczność znalezienia specjalistów, którzy posiadają interdyscyplinarną wiedzę i będą w stanie sprostać różnego rodzaju projektom.

Co można robić po studiach Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa?

Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania to kierunek, na który decyduje się mnóstwo osób. Te interdyscyplinarne studia są trudne, niemniej ciekawe perspektywy są warte wysiłku. Absolwenci bezproblemowo znajdą zatrudnienie w wielu interesujących sektorach. Mimo tego, że kierunek ten jest dzisiaj oferowany przez sporo uczelni, to jednak warto wziąć pod uwagę takie, które łączą praktykę z wiedzą teoretyczną i dają solidne podstawy do pracy w zawodzie. Absolwenci Odnawialnych źródeł energii, gospodarki wodnej i odpadowej na WSEiZ znają zasady ochrony wód i gospodarki wodno-ściekowej, wiedzą jak sprawnie i efektywnie wykorzystać różne sposoby utylizacji, unieszkodliwiania i użytkowania odpadów. Niezwykle pożądaną umiejętnością jest również wiedza związana z wykorzystaniem i stosowaniem odnawialnych źródeł energii. Studia I stopnia kładą nacisk na praktykę, dzięki czemu przyszły absolwent będzie odpowiednio przygotowany do pracy w różnego rodzaju instytucjach, jednostkach samorządowych i firmach zajmujących się ochroną środowiska.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Czym jest dezynsekcja?

Published

on

Czym jest dezynsekcja?

W głównej mierze dezynsekcja polega na walce z owadami latającymi i biegającymi, które traktowane są jako szkodniki. Do nich zalicza się np. muchy, komary, mrówki, mole, karaluchy, pluskwy, prusaki, wszy, pchły. Ten proces opiera się także na pozbywaniu się gniazd os i szerszeni. W tym przypadku mamy do czynienia ze zwalczaniem dorosłych szkodników i ich larw. Dezynsekcja Warszawa możliwa jest do przeprowadzenia w różnych miejscach np. w budynkach mieszkalnych. Podczas niej stosowane są metody fizyczne, biologiczne i środki chemiczne.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Published

on

STATE OF GLASS – Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-23 lipca br. po raz kolejny odbędzie się projekt, mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, hut mistrzami i technologami z terenu Polski i Czech oraz wspólne tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez znakomitych specjalistów i twórców szkła. Zaplanowane aż w czterech miejscach warsztaty oraz sympozjum będą także formą prezentacji najnowszych, ekologicznych technologii szkła artystycznego, a całe wydarzenie zakończy wystawa dzieł powstałych podczas projektu, zaplanowana na grudzień 2022 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

Kombinezony damskie – jak nosić?

Published

on

Kombinezony damskie – jak nosić?

Kombinezony wróciły! I wygląda na to, że pozostaną na długo. Nic dziwnego, ponieważ kombinezony pasują zarówno do eleganckich, biurowych, jak i swobodnych strojów – musisz tylko odpowiednio je wystylizować, wiedząc, jak nadać indywidualny charakter temu trendowi, który już stał się niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl