Connect with us

Published

on

Taboret gazowy większości osób nie kojarzy się w żaden sposób. Otóż jest to jedno z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni gastronomicznej. Urządzenie te pozwala na ekspresowe przygotowanie posiłków W dużych ilościach. Niskie ceny gazu tylko zachęcają do kupna takiego sprzętu. Nie wiesz jak wybrać taborety gazowe do swojej restauracji? Podpowiadamy w poniższym artykule.

 

  1. Taboret gazowy i jego konstrukcja

  2. Jak wybrać odpowiedni taboret gazowy?

  3. Kiedy zdecydować się na taboret gazowy, a kiedy na kuchenkę gazową?

 

Taboret gazowy i jego konstrukcja

Taborety gazowe wzięły swoją nazwę od wyglądu, którym się wyróżniają. Do złudzenia przypominają klasyczny taboret kuchenny, na którym się siada. Różnica między nimi polega jedynie na wielkości i palniku zamontowany na górnej części. Taki palnik gazowy osadzony jest również na czterech nóżkach. Większość modeli taboretów, które używa się w gastronomii, produkowana jest ze stali nierdzewnej, ponieważ cechuje się wysoką odpornością i trwałością. Ponadto jest także łatwa do utrzymania w czystości, co w gastronomii ma olbrzymie znaczenie.

 

W celu zwiększenia trwałości sprzętu palnik gazowy jest wyposażony w żeliwną ramę. Dzięki odpowiedniej wytrzymałości materiałów taborety gazowe mogą być bez problemu wykorzystywane do przygotowywania większej ilości posiłków ciężkim garnku. Warto tutaj dodać, że konstrukcja taboretu jest w stanie udźwignąć od 50 do 100 kilogramów obciążenia. Najpopularniejsze modele wyposażone są w jeden palnik, ale są także i takie, które mają ich kilka. Zobacz produkty na stronie producenta.

Jak wybrać taboret gazowy?

Jak wybrać odpowiedni taboret gazowy?

Sklepy z wyposażeniem gastronomicznym posiadają bardzo szeroką gamę taboretów gazowych. Wybór najlepszego wcale nie jest taki prosty, ale dzięki naszemu poradnikowi, Twoje zadanie będzie ułatwione:

  • liczba palników – najprostsze są oczywiście taborety jednopalnikowe, jednak na rynku dostępne są także bardziej profesjonalne modele dwupalnikowe, które zwiększają wydajność kuchni. Ponadto te drugie idealnie sprawdzą się, gdy trzeba bardzo szybko przygotować większą ilość posiłków.

  • wymiary taboretu gazowego – decydując się na sprzęt do kuchni gastronomicznej, należy zwrócić uwagę nie tylko na ilość palników, ale także na konstrukcję, która powinna być przede wszystkim solidna i zapewniać wystarczającą ilość miejsca do pracy. Na wypad turystyczny znacznie lepiej sprawdzają się wersje kompaktowe, jednak do kuchni zdecydowanie należy wybrać większe modele.

  • zabezpieczenia taboretu gazowego – to bardzo istotna kwestia, która jest pomijana. Dobrej jakości taboret gazowy musi być wydajny, funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny. Z tego też powodu większość sprzętów wyposażona jest w zawory odcinające dopływ gazu w momencie zgaśnięcia płomienia.

Jak wybrać taboret gazowy?

Kiedy zdecydować się na taboret gazowy, a kiedy na kuchenkę gazową?

Niewielkie i funkcjonalne taborety gazowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych kuchenek. Te drugie idealnie sprawdzają się w domowych kuchniach zw względu na to, że łączą w sobie kilka funkcji. W lokalu gastronomicznym jednak się nie sprawdzą. Tutaj lepiej jest postawić na kilka niezależnych od siebie taboretów gazowych, co daje większą swobodę w przygotowywaniu zamówionych posiłków. Z tego też względu urządzenia te są znacznie wygodniejsze w obsłudze.

Jeśli już wiesz jak wybrać taboret gazowy do swojego lokalu gastronomicznego, możesz skorzystać z oferty sklepu Gastroprodukt, w którym znajdziesz szeroką gamę urządzeń najwyższej jakości. Dzięki nim Twoja praca stanie się przyjemniejsza i wydajniejsza.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Blachownia wyślij sms O TREŚCI: WNIOSEK na 7257

Published

on

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Znalazłeś się w krytycznej sytuacji gospodarczej, pilnie potrzebujesz pożyczki na spłatę bieżących zobowiązań albo potrzebujesz gotówki na dokończenie remontu, niemogącą czekać naprawę samochodu, lub na kolejny równie ważny cel? Szukasz serwisu, w jakim zawrzesz umowę pożyczkową na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach, bez zbędnych formalności i biurokracji, bez składania znacznej mierze dokumentów, i bez składania zaświadczenia o zarobkach? Skorzystaj z swego serwisu Kredyt-Express, za usługą którego nauczysz się z najpiękniejszymi ofertami dostępnymi dziś na bazarze i obiecasz sobie pożyczkę w parę minut, tylko za pomocą telefonu i internetu!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Pracownik z Ukrainy Moryń zadzwoń 533 024 116

Published

on

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy

Pracodawcy często stają przed ogromnym wyzwaniem, którym jest wyszukanie właściwego pracownika. Gdy zasoby odpowiednie nie pozwolą na przyjęcie rodaka, pojawia się możliwość uzyskania pracownika za granicą. Tymczasem znalezienie takiego typa ma ogromne wyzwanie. Jak uzyskać dobrego człowieka z Ukrainy i gdzie go szukać?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl