Wirtualny alkomat

Pierwsze skojarzenie ze słowem „alkomat”? Alkomat policyjny? A może jednorazowy alkotest? W tym artykule chcemy przedstawić Ci alkomaty z zupełnie innej strony. Być może takiej, której jeszcze nie znałeś.

 

Tematyka alkomatów jest niezwykle obszerna. Wśród nich można wyróżnić alkomaty półprzewodnikowe, elektrochemiczne, spektrofotometryczne. Szerzej dostępne są również jednorazowe alkotesty. Istnieje jeszcze jeden rodzaj alkomatów, który póki co nie jest tak rozpowszechniony. O jakich alkomatach mowa?

Kilka słów o wirtualnym alkomacie

Wirtualne alkomaty to stosunkowo niedawno powstały rodzaj alkomatów. Rozwinął się on wraz z rozwojem technologii. Jak sama nazwa wskazuje, są to alkomaty dostępne wirtualnie, czyli online.

 

Czym właściwie jest wirtualny alkomat? Najprościej rzecz ujmując, jest to aplikacja internetowa. Składa się ona z szeregu algorytmów, czyli wzorów matematycznych. To one stanowią podstawę działania wirtualnego alkomatu.

 

Wirtualny alkomat szacuje wyniki na podstawie wprowadzonych danych. Istotne znaczenie mają dane takie jak waga i wzrost. Niezbędne jest także uzupełnienie informacji dotyczących spożytego trunku, między innymi godziny jego spożycia czy zawartości procentowej czystego alkoholu.

 

Przybliżony wynik pojawi się na ekranie niemal od razu po wprowadzeniu wszystkich danych. Oprócz aktualnego poziomu promili we krwi wyświetli się również maksymalny poziom promili oraz czytelny wykres przedstawiający zmiany poziomu promili – od momentu spożycia trunku do momentu wytrzeźwienia.

Wynik wirtualnego alkomatu

Przy wyniku obliczonym przez wirtualny alkomat warto zatrzymać się na dłużą chwilę. Mimo tego, że algorytmy zastosowane w wirtualnym alkomacie cechują się wysoką dokładnością, oszacowanych wyników nie można uznać za 100% pewne.

 

Kluczowym aspektem jest tutaj brak bezpośredniego kontaktu z badaną osobą. Wirtualny alkomat to tylko aplikacja, która nie jest wyposażona w żaden czujnik. Bazuje ona na wprowadzonych danych i to od nich w głównej mierze zależy poprawność wyniku i jego zbliżenie do rzeczywistości. Wystarczy więc, aby jedna informacja była nieprawdziwa, by cały wynik został zafałszowany.

 

Mamy nadzieję, że nieco przybliżyliśmy Ci tematykę wirtualnego alkomatu. Nie czekaj, poznaj inną stronę alkomatów i skorzystaj z wirtualnego alkomatu już dziś.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
uza
uza
3 lat temu

ja tam korzystam z i wiem, że nie kłamie. lepszy tylko policyjny alkomat

Kategorie
———————————–