Connect with us

Published

on

Pierwsze skojarzenie ze słowem „alkomat”? Alkomat policyjny? A może jednorazowy alkotest? W tym artykule chcemy przedstawić Ci alkomaty z zupełnie innej strony. Być może takiej, której jeszcze nie znałeś.

 

Tematyka alkomatów jest niezwykle obszerna. Wśród nich można wyróżnić alkomaty półprzewodnikowe, elektrochemiczne, spektrofotometryczne. Szerzej dostępne są również jednorazowe alkotesty. Istnieje jeszcze jeden rodzaj alkomatów, który póki co nie jest tak rozpowszechniony. O jakich alkomatach mowa?

Kilka słów o wirtualnym alkomacie

Wirtualne alkomaty to stosunkowo niedawno powstały rodzaj alkomatów. Rozwinął się on wraz z rozwojem technologii. Jak sama nazwa wskazuje, są to alkomaty dostępne wirtualnie, czyli online.

 

Czym właściwie jest wirtualny alkomat? Najprościej rzecz ujmując, jest to aplikacja internetowa. Składa się ona z szeregu algorytmów, czyli wzorów matematycznych. To one stanowią podstawę działania wirtualnego alkomatu.

 

Wirtualny alkomat szacuje wyniki na podstawie wprowadzonych danych. Istotne znaczenie mają dane takie jak waga i wzrost. Niezbędne jest także uzupełnienie informacji dotyczących spożytego trunku, między innymi godziny jego spożycia czy zawartości procentowej czystego alkoholu.

 

Przybliżony wynik pojawi się na ekranie niemal od razu po wprowadzeniu wszystkich danych. Oprócz aktualnego poziomu promili we krwi wyświetli się również maksymalny poziom promili oraz czytelny wykres przedstawiający zmiany poziomu promili – od momentu spożycia trunku do momentu wytrzeźwienia.

Wynik wirtualnego alkomatu

Przy wyniku obliczonym przez wirtualny alkomat warto zatrzymać się na dłużą chwilę. Mimo tego, że algorytmy zastosowane w wirtualnym alkomacie cechują się wysoką dokładnością, oszacowanych wyników nie można uznać za 100% pewne.

 

Kluczowym aspektem jest tutaj brak bezpośredniego kontaktu z badaną osobą. Wirtualny alkomat to tylko aplikacja, która nie jest wyposażona w żaden czujnik. Bazuje ona na wprowadzonych danych i to od nich w głównej mierze zależy poprawność wyniku i jego zbliżenie do rzeczywistości. Wystarczy więc, aby jedna informacja była nieprawdziwa, by cały wynik został zafałszowany.

 

Mamy nadzieję, że nieco przybliżyliśmy Ci tematykę wirtualnego alkomatu. Nie czekaj, poznaj inną stronę alkomatów i skorzystaj z wirtualnego alkomatu już dziś.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
uza
uza
2 lat temu

ja tam korzystam z i wiem, że nie kłamie. lepszy tylko policyjny alkomat

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

WOŚP i akcja zbierania nakrętek, dwie akcje jeden cel.

Published

on

WOŚP i akcja zbierania zakrętek, dwie akcje jeden cel.

Pomogą powinno się cały rok nie tylko na granicy grudzień- styczeń dla WOŚP, pomagajmy zawsze i każdemu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl