Published

on

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

62% młodych Polaków uważa, że ich sytuacja finansowa polepszy się w ciągu następnych 12 miesięcy. Jak to wygląda na tle świata? Optymistami są również Rumuni, Czesi i Litwini, za to w czarnych barwach na swoją finansową przyszłość patrzą Hiszpanie.

Pokolenie 40 -50 latków nie mogło tak łatwo poprawić kondycji swojego portfela, a teraz również młodzi ludzie mogą skorzystać z pożyczki na dowód. Procedura jej uzyskania jest prostsza i szybsza niż kredyt w banku, ale w równie bezpieczny sposób można uzyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych – na edukację, rozwój swojej firmy czy start samodzielnego życia.

Na czym polega pożyczka na dowód?

Pożyczka na dowód to produkt finansowy, gdzie podstawą jego udzielenia jest dowód osobisty. W ten sposób firma pożyczkowa może potwierdzić, czy jesteś osobą, za którą się podajesz i zwiększyć bezpieczeństwo pożyczania. Nie oznacza to oczywiście, że gdy ktoś ukradnie Ci dowód, to bez problemu otrzyma pieniądze na Twoje dane. Tożsamość trzeba dodatkowo potwierdzić bankowym przelewem, a pożyczkodawca weryfikuje dodatkowo dane zgromadzone w Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurach Informacji Gospodarczej.

Pożyczka na dowód – co jest potrzebne? Czy wystarczy tylko dowód?

Zaletą takiego finansowania jak pożyczka na dowód jest również to, że w większości przypadków nie trzeba dostarczać zaświadczenia o zarobkach i drugiego dowodu tożsamości (np. paszportu czy prawa jazdy), więc cała procedura od złożenia wniosku aż do wypłaty środków odbywa się szybko i sprawnie.

W Aasa wystarczy tylko dowód osobisty, aby móc ubiegać się o pożyczkę. Nie trzeba tak jak w banku stać w kolejce, dostarczać wielu dokumentów czy długo czekać na decyzję kredytową. My szanujemy Twój czas, więc do wypełnienia wniosku o pożyczkę wystarczy, że przygotujesz dowód osobisty i będziesz mieć dostęp do urządzenia, podłączonego do Internetu (np. komputer, tablet, telefon). Konieczne będzie także posiadanie stałego i udokumentowanego dochodu oraz bycie w odpowiednim wieku. Musisz również posiadać polskie obywatelstwo, mieć konto w banku i mieszkać na terenie Polski.

Ty nie musisz robić już nic więcej i to my sami, dbając o bezpieczeństwo Twojej pożyczki, sprawdzimy Twoją historię kredytową i ocenimy, czy kolejne zobowiązanie nie zachwieje Twoją stabilnością finansową.

Pożyczka na dowód dla młodych – kto może ją otrzymać?

Aby dostać pożyczkę w Aasa, trzeba spełnić następujące warunki:

  • mieć od 20 do 80 lat,
  • mieć polskie obywatelstwo i mieszkać w Polsce,
  • posiadać stały dochód (może być to również stypendium, umowa zlecenie czy o dzieło),
  • mieć konto bankowe, z którego aktywnie korzystasz,
  • nie mieć negatywnych zapisów w rejestrach dłużników (weryfikujemy następujące bazy: Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej BIG Info Monitor, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej, ERIF Biuro Informacji Gospodarczej i Krajowy Rejestr Długów),
  • posiadać zdolność do spłaty pożyczki i uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej, którą wydadzą nasi analitycy.

Pamiętaj, aby przed złożeniem wniosku o pożyczkę na dowód skorzystać z naszego kalkulatora rat. Dzięki temu dowiesz się, ile wynosi rata pożyczki dla kwoty, która Cię interesuje i czy z Twoich obecnych dochodów będziesz w stanie je spłacać.

Jeśli tak, a dodatkowo spełniasz wszystkie wypunktowane warunki, to śmiało możesz składać wniosek.

Kiedy nie brać pożyczki na dowód?

Pożyczka na dowód może być niezwykle przydatnym zastrzykiem gotówki, nawet dla osób w młodym wieku. Jednak zanim ją zaciągniesz, warto wcześniej przemyśleć sobie, na co ją wydasz.

Zdecydowanie nie opłaca się brać pożyczki na dowód na spłatę zobowiązań, ale też na regulowanie Twoich codziennych wydatków (np. zakupy spożywcze, czy rachunki). Jeśli na takie wydatki już teraz nie starcza Ci pieniędzy, to nierozsądnie wzięta kolejna pożyczka może przyczynić się do nadmiernego zadłużania. Nie warto tego robić, szczególnie na starcie swojego dorosłego życia. Jeżeli masz takie problemy finansowe, to warto popracować nad zwiększeniem swoich dochodów, a nie zaciągać kolejną pożyczkę.

Co wtedy możesz zrobić, aby poprawić kondycję swojego portfela? Gdy nie dajesz rady spłacać obecnych zobowiązań, warto zwrócić się do banku czy do pożyczkodawcy z wnioskiem o wydłużenie okresu kredytowania. A jeśli masz kilka kredytów, to można wystąpić o kredyt konsolidacyjny. Dzięki obu tym rozwiązaniom Twoja miesięczna rata będzie niższa i łatwiej będzie Ci ją spłacić.

Czy warto brać pożyczkę na dowód w młodym wieku?

Są jednak sytuacje, kiedy pożyczka na dowód będzie naprawdę dobrym dla Ciebie rozwiązaniem. Rozsądnie pożyczone w ten sposób pieniądze mogą przynieść Ci wiele korzyści. W Aasa możesz pożyczyć nawet większą kwotę i tymi środkami sfinansować coś, co w dłuższej perspektywie przyniesie Ci sporo korzyści.

Może to będą studia zaoczne albo kurs, który pozwoli Ci nabyć nowe umiejętności i znaleźć lepiej płatną pracę? Dzięki temu koszt pożyczki zrekompensują Ci zyski z podwyżki, a zadłużenie tak naprawdę przerodzi się w inwestycję w siebie.

Dopiero zaczynasz żyć na swoim i czekają Cię mieszkaniowe wydatki? Tutaj też pożyczka na dowód dobrze się sprawdzi, bo otrzymasz ją szybko i bez zbędnych formalności. Jeżeli masz stałą pracę, ale z miesięcznej wypłaty trudno Ci jednorazowo wygospodarować środki na pralkę, zmywarkę czy telewizor, to warto zastanowić się nad zewnętrznym finansowaniem.

Niezależnie od tego, na co planujesz wydać pożyczkę na dowód, pamiętaj, że trzeba dbać o to, aby terminowo ją spłacać. Dzięki temu budujesz pozytywną historię kredytową i później będzie Ci łatwiej uzyskać większy kredyt.

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jakie ulgi i odliczania PIT 37

Published

on

jakie ulgi i odliczania PIT 37

Wielu z nasz wypełnia już pit online . Bardzo ważnym elementem jest punkt, gdzie wskazujemy ulgi i odliczenia w pit 37 . Ich lista jest całkiem długa i warto wiedzieć z których możemy skorzystać.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne