Connect with us

Published

on

Interesujesz się dziwnymi, nietypowymi świętami? A może chcesz kogoś zaskoczyć składając mu życzenia z okazji święta, o którym nie miał pojęcia? Mamy coś dla Ciebie – prawdziwą skarbnicę nietypowych świąt, czyli kalendarz świąt nietypowych.

 

Co znajdziesz w kalendarzu świąt nietypowych? Święta, a dokładniej całe mnóstwo świąt. Tych bardzo dziwnych i tych mniej znanych, choć ważnych. Poniżej przedstawimy Ci kilka z nich.

Dziwne święta

Mówiąc o dziwnych świętach nie sposób pominąć Dnia Dziwaka. To specyficzne święto obchodzone jest 7 stycznia. Obchody tego święta ustanowił Philip Zimbardo, profesor psychologii społecznej. Jego nazwisko zostało rozsławione po szeregu eksperymentów psychologicznych. Jednym z najsłynniejszych jest Efekt Lucyfera.

 

Po co został ustanowiony Dzień Dziwaka? Głównym celem było porzucenie wszelkich norm społecznych, pokazanie się od tej strony, od jakiej w codziennym życiu nikt nas nie widuje. Obecnie wydźwięk tego święta nieco się zmienił, jest ono po prostu okazją do manifestowania swojej odmienności.

 

Zabałaganione biurko, sterty dokumentów, kilka kubków z zaschniętą kawą – znasz to? Dzień Sprzątania Biurka to święto dla Ciebie! Święto to jest obchodzone dzień po Dniu Dziwaka, czyli 8 stycznia. Jest to doskonała okazja do tego, aby w końcu doprowadzić swoje miejsce pracy do porządku.

Istotne święta

W kalendarzu świąt nietypowych nie brakuje również istotnych społecznie świąt, które póki co nie zyskały większego rozgłosu.

 

Dla przykładu, 10 września obchodzony jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Problem samobójstw jest w Polsce bardzo duży. Polska znajduje się w czołówce państw z najwyższym współczynnikiem popełnionych samobójstw na 100 tysięcy mieszkańców.

 

Nagłaśnianie tego problemu, a przede wszystkim uświadamianie ludzi, jak poważną chorobą jest depresja, jest niezwykle istotne. Pozostaje liczyć, że w kolejnych latach Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom zyska większy rozgłos.

 

Kalendarz świąt nietypowych Cię zainteresował? Świetnie! Sprawdź już teraz, jakie nietypowe święto dziś obchodzimy.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Published

on

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Szukasz pracy na wakacje? Nie zwlekaj, to najwyższy czas, by rozejrzeć się za ogłoszeniami pracy sezonowej, dorywczej. Najlepiej, jeśli od razu postawisz na rzetelny portal ogłoszeń.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

6 seriali komediowych, które obejrzysz w telewizji online

Published

on

6 seriali komediowych, które obejrzysz w telewizji online

Dzięki szerokiej ofercie kanałów tematycznych, telewizja doskonale trafia do każdej grupy odbiorców, zwłaszcza miłośników komedii. Oto aż 6 seriali, które wciąż możemy obejrzeć w telewizji, a które pokochają wszyscy zwolennicy humoru.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Szybka pożyczka online zawnioskuj wyślij sms WNIOSEK na nr 7257 ( 1szt/2,46)

Published

on

Nie da się ukryć, że pieniądze w naszym życiu pełnią dość istotną rolę. Ktoś kiedyś powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej płakać w mercedesie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl