Connect with us

Published

on

Interesujesz się dziwnymi, nietypowymi świętami? A może chcesz kogoś zaskoczyć składając mu życzenia z okazji święta, o którym nie miał pojęcia? Mamy coś dla Ciebie – prawdziwą skarbnicę nietypowych świąt, czyli kalendarz świąt nietypowych.

 

Co znajdziesz w kalendarzu świąt nietypowych? Święta, a dokładniej całe mnóstwo świąt. Tych bardzo dziwnych i tych mniej znanych, choć ważnych. Poniżej przedstawimy Ci kilka z nich.

Dziwne święta

Mówiąc o dziwnych świętach nie sposób pominąć Dnia Dziwaka. To specyficzne święto obchodzone jest 7 stycznia. Obchody tego święta ustanowił Philip Zimbardo, profesor psychologii społecznej. Jego nazwisko zostało rozsławione po szeregu eksperymentów psychologicznych. Jednym z najsłynniejszych jest Efekt Lucyfera.

 

Po co został ustanowiony Dzień Dziwaka? Głównym celem było porzucenie wszelkich norm społecznych, pokazanie się od tej strony, od jakiej w codziennym życiu nikt nas nie widuje. Obecnie wydźwięk tego święta nieco się zmienił, jest ono po prostu okazją do manifestowania swojej odmienności.

 

Zabałaganione biurko, sterty dokumentów, kilka kubków z zaschniętą kawą – znasz to? Dzień Sprzątania Biurka to święto dla Ciebie! Święto to jest obchodzone dzień po Dniu Dziwaka, czyli 8 stycznia. Jest to doskonała okazja do tego, aby w końcu doprowadzić swoje miejsce pracy do porządku.

Istotne święta

W kalendarzu świąt nietypowych nie brakuje również istotnych społecznie świąt, które póki co nie zyskały większego rozgłosu.

 

Dla przykładu, 10 września obchodzony jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Problem samobójstw jest w Polsce bardzo duży. Polska znajduje się w czołówce państw z najwyższym współczynnikiem popełnionych samobójstw na 100 tysięcy mieszkańców.

 

Nagłaśnianie tego problemu, a przede wszystkim uświadamianie ludzi, jak poważną chorobą jest depresja, jest niezwykle istotne. Pozostaje liczyć, że w kolejnych latach Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom zyska większy rozgłos.

 

Kalendarz świąt nietypowych Cię zainteresował? Świetnie! Sprawdź już teraz, jakie nietypowe święto dziś obchodzimy.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl