Kalendarz świąt nietypowych

Interesujesz się dziwnymi, nietypowymi świętami? A może chcesz kogoś zaskoczyć składając mu życzenia z okazji święta, o którym nie miał pojęcia? Mamy coś dla Ciebie – prawdziwą skarbnicę nietypowych świąt, czyli kalendarz świąt nietypowych.

 

Co znajdziesz w kalendarzu świąt nietypowych? Święta, a dokładniej całe mnóstwo świąt. Tych bardzo dziwnych i tych mniej znanych, choć ważnych. Poniżej przedstawimy Ci kilka z nich.

Dziwne święta

Mówiąc o dziwnych świętach nie sposób pominąć Dnia Dziwaka. To specyficzne święto obchodzone jest 7 stycznia. Obchody tego święta ustanowił Philip Zimbardo, profesor psychologii społecznej. Jego nazwisko zostało rozsławione po szeregu eksperymentów psychologicznych. Jednym z najsłynniejszych jest Efekt Lucyfera.

 

Po co został ustanowiony Dzień Dziwaka? Głównym celem było porzucenie wszelkich norm społecznych, pokazanie się od tej strony, od jakiej w codziennym życiu nikt nas nie widuje. Obecnie wydźwięk tego święta nieco się zmienił, jest ono po prostu okazją do manifestowania swojej odmienności.

 

Zabałaganione biurko, sterty dokumentów, kilka kubków z zaschniętą kawą – znasz to? Dzień Sprzątania Biurka to święto dla Ciebie! Święto to jest obchodzone dzień po Dniu Dziwaka, czyli 8 stycznia. Jest to doskonała okazja do tego, aby w końcu doprowadzić swoje miejsce pracy do porządku.

Istotne święta

W kalendarzu świąt nietypowych nie brakuje również istotnych społecznie świąt, które póki co nie zyskały większego rozgłosu.

 

Dla przykładu, 10 września obchodzony jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Problem samobójstw jest w Polsce bardzo duży. Polska znajduje się w czołówce państw z najwyższym współczynnikiem popełnionych samobójstw na 100 tysięcy mieszkańców.

 

Nagłaśnianie tego problemu, a przede wszystkim uświadamianie ludzi, jak poważną chorobą jest depresja, jest niezwykle istotne. Pozostaje liczyć, że w kolejnych latach Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom zyska większy rozgłos.

 

Kalendarz świąt nietypowych Cię zainteresował? Świetnie! Sprawdź już teraz, jakie nietypowe święto dziś obchodzimy.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–